Devre Mülk

Inter alyans gayrimenkul inşaat as tarafından 2013 te aldığımız 18 aydır ödüyoruz 2014 te teslim edileceğine sözleşmemız var ama hala hic bir gelişme olmadığı için ödemeyi durdurmak istiyoruz ellerinde seneleriniz var ne yapmamız gerekir lütfen bilgi verir misiniz teşekkürler

İyi günler...Almış olduğunuz gayrimenkul un sözleşmesinde belirtilen tarihte teslim edilmemesi halinde eğer firmanın elinde senetleriniz varsa bununla ilgili öncelikle sözleşme üzerinden giderek mahkemeden senetler için tedbir isteyebilirsiniz.Bu sayede mahkeme sizin mağduriyetinizi görecektir ve bu konuda senetlerin ödenmesini durduracaktır.Tabiki bu süreyi mahkeme belirleyecek fakat büyük olasılıkla bu tarih gayrimenkulün teslim tarihi olacaktır.

Av. Cengizhan Subaşı

Benzer Sorular

Gayrimenkul Fiyatları

enghasanzaki 06.25.2016 13:30

Merhaba gayrimenkul fiyatları istanbulda her gün artıyor ama nereye kadar ... acaba bir gün gelip düşecekmi ,, ama ne zaman gelecek bugün..

Ti̇m2 İş Merkezi̇ Yatirim

Gsener 05.01.2016 12:35

Merhaba,TİM2 iş merkezinde 50 m2 dükkanım bulunuyor.Yatırım olarak aldım.Gelecekte karlılığı açısından görüşlerinizi öğrenebilir miyim?Teşekkürler.

Izaleyi Şuyu Davası

nejat42 05.20.2015 18:31

iyi günler Şuulu bir parsel de evim var. Diğer hisselerden birini satın alan müteahhit beni, onunla anlaşmadığım taktirde izaleyi şuyu davası açmakla ve yerimi yok pahasına satın almakla tehdit ediyor. Davayı ne zaman açacağını bilmiyorum. ACABA, DAVA AÇILDIKTAN SONRA BAŞKA BİR MÜTEAHHİT İLE SÖZLEŞME YAPIP, MAHKEMEDE ONUN KARŞISINA GÜÇLÜ BİR MÜTEAHHİT ÇIKARABİLİR MİYİM ? Teşekkür ederim

Smplectiy Den Ev Almak Ri̇sksli̇mi̇

mkoysu 03.25.2015 15:00

GARAJ İNŞAATIN BATMIŞ OLDUĞU SÖYLENİYOR. MEVCUT EVLERİ A BANK SATIYOR.YILLARDIR İSKAN ALINAMAMIŞ BÖYLE BİR YERDEN EV ALMAK DOĞRUMUDUR.İLERİDE KREDİ KULLANARAK EV ALACAK ÇOCUKLARIMA BAŞKA MALİYETLER ÇIKABİLİRMİ. YANITLARSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM SAYGILARIMLA

Kiracı Tahliye

Bulent erdem 02.26.2015 11:33

Merhabalar, 12 Aralık 2014’te içinde kiracı olan bir daire satın aldım. 17 Aralık 2014 tarihinde noterden ihtiyacım olduğu için evi boşaltmalarını istedim (üzerime başka herhangi bir mülk bulunmamaktadır). Ayrıca çıkmalarına kadar da kiraları yatırması için hesap numaramı belirttim. Kiraları her ayın 15 inde ödemesi gerekiyor. (Önceki ev sahibi ile yaptığı kontratta böyle anlaşılmış.) 12. ayın kirası hala ödenmedi. Büyük ihtimalle 15 ve 15 şubat kiraları da ödenmedi. ocak sonunda 7/30 gönderdim. şubat 2 de eline ulaştı ama itiraz ve ödeme yapmadı. kiraların ödenmediği için tahliye davasını ne zaman açmalıyım. süreç nasıl olmalı. şimdiden bilgileriniz için teşekür ederim.

Aldığım Evdeki Kiracıyı Nasıl Çıkarabilirim?

Bülent Erdem 01.12.2015 13:18

?Merhabalar, 12 Aralık 2014’te içinde kiracı olan bir daire satın aldım. 17 Aralık 2014 tarihinde noterden ihtiyacım olduğu için evi boşaltmalarını istedim (üzerime başka herhangi bir mülk bulunmamaktadır). Ayrıca çıkmalarına kadar da kiraları yatırması için hesap numaramı belirttim. Kiraları her ayın 15 inde ödemesi gerekiyor. (Önceki ev sahibi ile yaptığı kontratta böyle anlaşılmış.) 12. ayın kirası hala ödenmedi. Büyük ihtimalle 15 Ocak 2015’in kirası da ödenmeyecek (Benden önceki ev sahibine de 2 ay kira ödememiş). Kiracıya karşı şimdi kiralarımı almak ve evden çıkartmak için ne yapmalıyım?

Bahariye Caddesi’nde Ofis Almak Karlı Mıdır?

Haydar Tanyeri 01.07.2015 18:13

Bahariye Caddesi’nde 2. binada 45 metrekare net, 55 metrekare brüt ofisi 162 bin liraya almak karlı mıdır? Yatırım amacı ile düşünüyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Vereceğiniz bilgilerden dolay şimdiden teşekkür ediyorum.

Arazime Neden Bina Izni Alamıyorum?

Akif Çelik 12.01.2014 15:31

980 metrekarelik bir arazim var. Bunun üzerine bina yapmak istedik fakat belediye ruhsat vermedi. Çünkü hemen yanımızda 18 metrekarelik artık bir yer var. Sahibi ne alıyor ne de satıyor. Bununla ilgili yürürlükte olan bir kanun var mı veya çıkacak mı? Bu şekilde vatandaş mağdur edilemez herhalde. Bu işleri kovalayan art niyetli insanlar var çünkü.

Essenora'da Bir Hak Sahibinden Evini Satın Almak Istiyorum

Sertan Öztürk 11.11.2014 20:35

Merhabalar. Kentsel dönüşüm projesi olan Gaziosmanpaşa'daki Essenora'da bir hak sahibinden hakkını devir almak istiyorum. Projede arsasına karşılık 2+1 ev hakkı verilmiş. Bunu proje bitmeden ve tapular verilmeden satmak istiyor. Tapuda hala satan şahsın ismi var. Üstünde şerh yok. Ben tapuyu aldığımda tüm hakları bana devir olur mu? Yada nasıl resmi bir yol izlerim? yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Dmy Production Tarafından Dolandırıldık. Hukuki Yolla Paramızı Nasıl Geri Alabiliriz?

Yiğit 10.13.2014 13:02

DMY Production Eşin Termal'den devremülk aldık. Yaklaşık 1,5 yıl oldu hala tapu yok. Şubatta tatil günümüz geldiğinde "biz geliyoruz devre mülkümüz hazır mı?" dedik. "Gelmeyin hala yapım aşamasında" dendi. Oysaki tamamlanmış diye almıştık. Dolandırıldık mı diye sormuyorum bile. Tabi ki dolandırıldık. Elimizde sözleşme var. Tapu yok. Ağrı Savcılığı'na durumu bildirdik. Devre mülk Didim'de olduğu için orasının savcılığına bildirmek gerekiyormuş. Anlayacağınız ben Didim'e termal tatile değilde mahkemeye geleceğim. İzlemem gereken yol tam olarak nedir?

Beş Yıldan Önce Iskânın Alması Gereklidir

Eda Azoğlu 09.28.2014 20:48

Merhaba. Yeni bir daire satın aldık. İşlemleri henüz tamamlamadık. Binada iskan yok fakat müteahhit “oturum izni aldım” diyor. Ben daireyi mülk sahibinden satın alıyorum. Oturum izni ile iskan aynı şeyler midir? İskan alınması için süre sınırlaması var mı? Müteahhit bu harcı bizden talep edebilir mi yada bu konuyu tapuda şerh düşürebilir miyiz?

Devremülkü Başına Bela Oldu

Esin Türkan 09.03.2014 15:32

HLC Klüp Kuşadası’na 2002’den beri üyeyim fakat hakkım olduğu halde kalmadım. Bundan önceki yönetim kalmadığımız haftaları kiraya verip yıllık aidattan düşüyordu. Yönetim 3 yıl önce değişmiş ve benim bundan haberim yok. Üç yıldır günübirlik dahi faydalanamadım. Tesis içine alınmadım. Bana mesaj yoluyla bilgi verdiklerini söylediler. Bana gelmediğini söylediğimde beni haksız çıkardılar. Satmak istiyorum ona da yardımcı olan yok. Alırken bin bir vaat ve tatlı sözle devremülkü satıyorlar. Sanırım politikaları da tekrar bedavaya geri almak. Mağdurum. Ne yapmam ve nereye başvurmam gerektiği konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim. Bu firmadan şikayetçiyim. Mağduru ?m?.

Karataş'taki Arsaların Imar Durumu Nedir?

Metehan 08.15.2014 12:31

Merhaba, Ankara Çankaya Karataş 291 parselde 200 metrekare hisseli tapu arsam var. İmara ne zaman açılır? Şu anki fiyatı nedir? Satarken kolay satabilir miyim ve arsayı satıp satmama konusunda kararsızım. Sizce ne yapayım? Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Teşekkür ederim

Binanın Duvarındaki Tadilatı Kim Yaptırır?

Serdar 07.25.2014 13:34

Bizim binamız ve yan binamızın bahçe duvarı bitişiğinde komşu bir site var. Müteahhit bizim taraftaki duvara iyi gider yapmadığı için bahçede su birikmiş ve komşu olan site duvarı zarar görmüş. Site sakinleri şikayet etmiş. Bina olarak avukatları kağıt göndermiş yöneticiye. istekleri bina sakinleri olarak duvarı bizim yaptırmamızmış. Yani cezayı bize kesmiş komşular. Bu işte sorumlu olan müteahhit değil mi? Sonuçta binanın ana giderini ev sahipleri yapmadı. Sizce sonuç ne olmalı? Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Aldığım Ev Sığınak Çıktı

Mutlu İlhan 07.03.2014 18:46

Merhaba. 2009 yılında Tuzla Orhanlı’da peşin olarak zemin kattan bir daire aldım. Ben daireyi alırken ne tapu müdürlüğünde nede aldığım müteahhit tarafından o dairenin içinde sığınak olduğu söylenmedi. Benimde haberim yoktu. Şu an orayı satmaya karar verdim, müşteri de kredi için bankaya başvurduğunda kocaman daire 40 metrekare çıktı. Hukuki açıdan yapabileceğim bir şey var mı? Lütfen yardımcı olur musunuz?