Şemsettin Aydın İstanbul 216

Şemsettin Aydın, “Aklı olan arsa sahibi dönüşüme evet der”

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 30.03.2015
Baysaş İnşaat Yönetimi Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, hak sahiplerinin kentsel dönüşüme evet demelerini tavsiye ediyor.
Türkiye'nin deprem kuşağında yer alması ve güvensiz yapı stoku gerçeği karşısında başlatılan kentsel dönüşüm hamlesinin her geçen gün yeni bir tarafı gündeme geliyor. Buna rağmen değişmeyen gerçeğin bir an önce binaların dönüşüme alınması olduğunu dile getiren Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, aklı olan ev sahiplerinin kentsel dönüşüme hemen evet demelerini tavsiye etti.

Önce can güvenliği sağlanmalı

İnsanların canlarını kurtarmak yerine rant peşine düşmelerini ilginç bulan Aydın, “Son derece sağlıksız ve can güvenliği olmayan evlerde ikamet ediyoruz. Üstüne deprem kuşağında yer alıyoruz. Bir deprem olması halinde düşeceğimiz durumu düşünmek bile istemiyorum. İstanbul Türkiye'nin can damarı. Bunu bile bile vatandaşın müteahhit firmalar ile pazarlığı uzatmalarına bir anlam veremiyorum” diye konuştu.

Dönüşümün piyango bileti gibi değerlendirilmesini isteyen Aydın, “Gecekondu sahipleri ucuz yoldan evlerini yenileyecek ve değerini yükseltecekler. Yolları, sosyal ve sportif donatı alanları olan modern binalarda yaşayacaklar. Çocuklar sağlıklı ortamlarda büyüyecek. Bunlar az şey mi?” diye sordu.

İstanbul 216 İletişim Bilgileri;
Web: http://istanbul216.com.tr/
Telefon: 444 9 101

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Fikirtepe İstanbul216 Baysaş İnşaat Yönetimi Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın