İstanbul 216 / Baysaş İnşaat

Baysaş İnşaat firmasının İstanbul 216 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Şemsettin Aydın İstanbul 216

Fikirtepelilerin mutluluğu için firmalar ortak hareket edecek

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 30.03.2015
Fikirtepe’de iki etapta İstanbul 216’yı geliştirmek üzere yola çıkan Baysaş İnşaat, olaylar karşısında kendini ombdusmanlık koltuğunda buldu.
Yıllarca Adana'da inşaat projeleri geliştirdikten sonra işlerini İstanbul'a transfer eden Baysaş İnşaat, Fikirtepe'deki ilk işinde kendini kentsel dönüşüm uzmanı olarak buldu. Bölgede var olan imar sorunları, vatandaşların isteği, devletin refleksleri ve müteahhidin isteklerine en ince ayrıntısına kadar vakıf olduklarını dilegetiren Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, kangrenleşen Fikirtepe'nin her yerini ve tüm sorunlarını çözmeye aday olduğunu dile getirdi. Yeni kurulan Fikirtepe Platformu'nun öncülüğünü yapan Aydın, bu oluşum hakkında bilgi aktardı. 

Fikirtepe çözülene kadar başka işle ilgilenmeyecek

Bölgede inşaatı olan 26 firmanın bir araya gelerek ortak hareket etme kararı aldığını belirten Aydın, “Kendi aramızda önce 12 firma belirledık. Bunlar ikinci turda Teknik Yapı, Nuhoğlu İnşaat, Emay, Vartaş ve Baysaş'ın yer aldığı 5 firmalık bir icra kurulunu oluşturdu” diye konuştu.

Yıllardan beri görüşülen ve konuşulan sorunlarını dile getirilerek çözüm yolu aradıklarını söyleyen Aydın, “İhtiyaçlar platformu zorunlu kıldı. Bir adanın işlerinin bitmesi sorunu çözmez. Herşeyin hızlı hareket etmesi lazım. İcra kurulu gerekli kararları aldıktan sonra gerekirse bakanlığa kadar çıkarak çözüm yolları arayacağız. Düzenleme yapıldıktan sonra işlerin yapılması hiçbir şey değil. Bunu anlamayan hak sahipleri veya firmalar için bakanlıktan B, C, D… planı talep edeceğiz. İtiraz eden hak sahipleri için imar konununda yer alan 18. maddenin uygulamasını isteyeceğiz. Gerekirse emsali düşürecek ama mutlaka çözüme gideceğiz. Herkesin mutlu olması lazım” diye konuştu.

İstanbul 216 İletişim Bilgileri;
Web: http://istanbul216.com.tr/
Telefon: 444 9 101

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Fikirtepeliler Fikirtepe Platfıormu Baysaş İnşaat Şemsettin Aydın İstanbul 216 Baysaş İnşaat