Yenitepe Kadıköy / Nuhoğlu İnşaat

Nuhoğlu İnşaat firmasının Yenitepe Kadıköy projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Şemsettin Aydın İstanbul 216

Adana’dan geldi, Fikirtepeliler’e kendini adadı

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 30.03.2015
İstanbul’un kentsel dönüşüm konusundaki pilot bölgesi olan Fikirtepe’de faaliyet gösteren Baysaş İnşaat, kentsel dönüşümün amiral gemisi oldu.
Bölgede faaliyet gösteren 26 firmanın bir araya geleren çözüm için toplanmalarında başrol oynayan Baysaş İnşaat Yönetimli Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, 5 firmadan oluşan Fikirtepe Platformu Temsilciliği'nde de önemli görevler üstleniyor. Platformda 26 firmanın toplandığını söyleyen Aydın, “Önce 12 firma belirlendi. Bunlar Teknik Yapı, Nuhoğlu İnşaat, Emay, Vartaş ve Baysaş'ın yer aldığı 5 firmalık bir icra kurulunu oluşturdu. Yıllardan beri görüşülen ve konuşulan sorunlar burada dile getirilerek çözüm yolları aranıyor” diye konuştu.

Ortak bilincin adresi olacak

Fikirtepe Platformu'nun yarı resmi bir kuruluş olduğunu belirten Aydın, “Şeffaf bir kurumuz. İBB ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü'nden temsiciler de aramızda yer alıyor. Bu icra kurulu ile öncelikle algı yönetimi yapacağız. Eğer kentsel dönüşümde başarılı olmak istiyorsak ve bu işin altından kalkacaksak bunun önce Fikirtepe'de başarıya ulaşması gerekir” dedi.

Fikirtepe, Türkiye'de kentsel dönüşümün simgesi

Bu algı yönetimi için oluşturulacak bütçeye tüm firmaların katılacağını belirten Aydın, “Ortak açıklamalar, ortak kararlar, ortak tanıtım ve reklam yapacağız. Fikirtepe, Türkiye'de kentsel dönüşümün simgesi haline geldi. Bunu başarıya ulaştırma zorunluluğumuz var” şeklinde konuştu.

İstanbul 216'nın ilk etabı ilerliyor 

47 bin metrekare satılabilir alan; 42 bin metrekare ortak-sosyal alan ve 4 bin 500 metrekare yeşil alana sahip olan İstanbul 216'nın ilk etabında 541 konut yer alacak. Zemin artı 24 katlı 3 bloktan oluşan projede, alanları 50 ila 72 metrekare arasında değişen 8 çeşit 1+1; alanları 90 ila 111 metrekare arasında değişen 13 çeşit 2+1; alanları 160 metrekare olan tek tip 3+1'ler yer alıyor. İnşaatına Eylül 2014 tarihinde başlanan projenin yaklaşık 28 ay sonra teslim edilmesi hedefleniyor.

2. etapta da yıkımlar başladı 

İstanbul 216 projesinde 2'nci etap heyecanı başladı. 80 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçirilen İstanbul 216'nın 2'nci etabı, 12 bin 123 metrekare arsa alanı üzerinde 90 bin metrekare inşaat alanına sahip bulunuyor. Yaklaşık 580 konuttan meydana gelen 2'nci etap için Şubat ayında yıkım çalışmalarına başlanması planlanıyor. Biri home ofislerden oluşan toplam üç bloktan meydana gelen 2'nci etapta alanları 50 ila 165 metrekare arasında değişen 1+1'den 3+1'e kadar farklı konut tipleri yer alıyor. 

İstanbul 216 İletişim Bilgileri;
Web: http://istanbul216.com.tr/
Telefon: 444 9 101

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Fikirtepeliler Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Fikirtepe Platformu İstanbul kentsel dönüşüm Baysaş İnşaat Şemsettin Aydın