Hatay'daki 25 bin seyirci kapasiteli stat inşaatı sürüyor

Hatay'daki 25 bin seyirci kapasiteli stat inşaatı sürüyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) tarafından Hatay'da inşa edilen 25 bin seyirci kapasiteli yeni stadyumda çalışmalar devam ediyor.

Hatay'da, Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında 25 bin seyirci kapasiteli stadyumda çalışmalar sürüyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, inşaat çalışması süren stadyumda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, güçlü Türkiye yolunda Gençlik ve Spor Bakanlığının spor tesisi hamlelerinin Hatay'da da devam ettiğini belirtti.

Narlıca mevkisinde inşaatı devam eden 25 bin seyirci kapasiteli stadyumda çalışmaların 2015 yılının eylül ayında başladığını hatırlatan Şensöz, "Öncelikle zemin kısmında iyileştirmeler yapıldı. Ardından tribün yapımına 2016 eylül ayında başlandı. Şu an batı cephesi dediğimiz, sporcu ve VIP girişlerinin olduğu bölümün kaba inşaatı bitmek üzere. 25 bin seyirci kapasiteli stadyumumuzu önümüzdeki yıl eylül ayında bitirmeyi hedefliyoruz. Stadyum tamamen kapalı olacak ve 27 loca yer alacak. Stadyumun yanına atletizm sahası yapılacak." diye konuştu.

Şensöz, TOKİ tarafından yaptırılan stadyumun 118 milyon liraya mal olacağını kaydetti.

Şantiye şefi Cem Ceylan da komple kapalı ve UEFA kriterlerine uygun olan stadyumda bin 500 araçlık otoparkın olacağını ve buranın bir bölümünde güneş enerji platformlarının bulunacağını söyledi.

Şensöz ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Karlısu mevkisinde yaptırılan ve inşaatında son aşamaya gelinen buz pateni salonunu basın mensuplarına tanıtarak, tesisin kısa süre içerisinde hizmete açılacağını bildirdi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Hatay'daki 25 bin seyirci kapasiteli stat inşaatı sürüyor
  • 27.01.2017 11:12

Hatay'daki 25 bin seyirci kapasiteli stat inşaatı sürüyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) tarafından Hatay'da inşa edilen 25 bin ...