maritbet girişmaritbet
Cotton Box, “Tasarıma Değer” yarışmasının ikincisini düzenliyor!

Cotton Box, “Tasarıma Değer” yarışmasının ikincisini düzenliyor!

Ev tekstili sektöründe uzun yıllardır lider markalar arasında yer alan Cotton Box, ilkini geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği “Tasarıma Değer” yarışmasının ikincisini düzenliyor.  

Türkiye genelinde Moda Tasarımı, Geleneksel Türk El Sanatları, Grafik Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık, İç mimarlık, İç Mekan Tasarımı ve Resim Öğretmenliği bölümlerinde öğrenim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılacağı tasarım yarışması için başvurular 20 Ocak’ta başlıyor. Bu yıl “Çizgilerin Yolculuğu” temasıyla düzenlenen yarışma, genç tasarımcıların yeteneklerini ortaya koymalarına öncülük ederken, kariyerleri açısından da harika fırsatlar sunuyor. Son başvuru tarihi 20 Nisan 2022...

Tasarımın ilk adımı olarak bilinen ve çoğu zaman bir eserin tüm temel taşlarını oluşturan çizgiler, içerdiği anlamlarla bambaşka hayatların penceresini aralıyor. İşte tam da bu noktada başlıyor “çizgilerin yolculuğu…” Gücünü sanatçının ruhundan alan çizgiler; yepyeni hikayelerin kahramanı olurken, kimi zaman sanatçının gizli kalmış hislerini, kimi zaman hayallerini kimi zaman ise özgür ruhunu gün yüzüne çıkarıyor. Ev tekstili sektöründe tasarım kavramının öne çıkarılması, yeni tasarımcıların desteklenmesi ve sektöre yenilikçi bakış açısının getirilmesi amacıyla düzenlenen tasarım yarışması kapsamında genç tasarımcılardan kendi çizgilerini oluşturup sınırları ortadan kaldırmaları isteniyor.

Fırsat Dolu Hediyeler Sahiplerini Bekliyor

Dijital halk oylamasında ve jüri değerlendirmesinde ilk üçe girenlerin ödül kazanacağı “Tasarıma Değer” yarışmasıyla öğrenciler birbirinden ayrıcalıklı hediyelere sahip olacak. Jüri değerlendirmesiyle belirlenen sonuçlara göre yarışmanın birincisine tasarımcıların vazgeçilmezi olan Macbook Pro, ikincisine Macbook Air, üçüncüye ise iPad Pro hediye edilecek. Bunun yanı sıra dijital halk oylaması sonucuyla dereceye giren ilk 3 kişiye ise Cotton Box’tan hediye çeki verilecek. Birinciye 2000 TL, ikinciye 1500 TL ve üçüncüye 1000 TL olarak verilecek hediye çekleri, Cotton Box’ın web sitesinden alışverişte kullanılabilecek. 

Nuri Turgut “Genç tasarımcılarımızın büyük ilgisiyle karşılaştık, tekrar başlattığımız için mutluyuz.”

Öğrencilerin gelecek planlarına ışık tutmak, yeteneklerini ortaya koymalarını sağlamak ve ev tekstili sektöründe tasarım kavramını ön plana amacıyla yarışmayı ikinci kez düzenlediklerini belirten Cotton Box Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Turgut, “Düzenlediğimiz “Tasarıma Değer” yarışmamız tahminimizden çok daha fazla ilgi gördü ve öğrencilerden çok güzel geri dönüşler aldık. Ülkemizdeki genç yetenekleri gün yüzüne çıkarmayı ve onları yeni şeyler üretmeye teşvik etmeyi istiyoruz. Bunun yanında ev tekstili sektöründe tasarımcı işbirliklerini öne çıkarmak, tasarım kültürünü yaygınlaştırmak amacındayız. Genç tasarımcılara bu yolu açabildiğimiz ve yarışmayı tekrar başlattığımız için çok mutluyuz. Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz tasarım yarışmamızı geleneksel hale getirerek birçok öğrencinin hayatına dokunmak için heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde ifade etti.

Dijital halk oylaması ve jüri değerlendirmesinin ardından ödüllerin sahibi belli olacak

“Çizgilerin Yolculuğu” temasıyla hazırlanan ve yarışmanın web sitesine yüklenen tasarımlar öncelikle ön elemeye tabi tutulacak. İlk elemeyi geçen tasarımlar yarışmanın web sitesi üzerinden dijital halk oylamasına sunulacak. İsteyen herkesin oy kullanabileceği bu sürecin ardından ise dereceye giren tasarımlar; Cotton Box’ın Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Turgut, Cotton Box Yöneticisi Emin Mert Turgut, Cotton Box tasarım ekibinden Büşra Uğraş ve Bahar Yeniçeri, Stilist Candan Durusöz, All Decor Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gökçe Karaman, Sosyal Medya İçerik Üreticisi Aylin Şen Ceylan ve “2021 Tasarıma Değer” yarışmacısının birincisi Ayşegül Çelik’in yer aldığı juri tarafından değerlendirilecek.

Geçen yıl 200’den fazla genç yetenek yarıştı

Geçtiğimiz yıl “Yeni Dünya” temasıyla düzenlenen yarışmaya 200’den fazla genç yetenek katıldı. Birbirinden özel tasarımların ortaya çıktığı yarışmada jüri değerlendirmesi sonucuyla yarışmanın birincisi Kültür Üniversitesi Mimarlık bölümünden Ayşegül Çelik oldu. Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nden Meryeme Nuselin Aktaş ikinci, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden İpek Bakacak ise üçüncü oldu.
 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Cotton Box, Hometex Fuarı'nda sektör liderleriyle buluştu!
  • 18.05.2022 11:26

Cotton Box, Hometex Fuarı'nda sektör liderleriyle buluştu!

Cotton Box, Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı (Hometex) ile sektör liderleriyle ...

Cotton Box'tan Anneler Günü'ne özel hediye seçenekleri!
  • 30.04.2022 11:39

Cotton Box'tan Anneler Günü'ne özel hediye seçenekleri!

Pamuklar arasında uykuya dalmak en çok onların hakkı. Takvimler mayıs ayını göst ...

Cotton Box'tan gelin adayları için çeyiz önerileri!
  • 22.04.2022 17:22

Cotton Box'tan gelin adayları için çeyiz önerileri!

Düğün sezonu yaklaşırken evlilik hazırlıklarının en can alıcı kısmı olan çeyiz t ...

Cotton Box, “Tasarıma Değer” yarışmasının ikincisini düzenliyor!
  • 18.01.2022 16:28

Cotton Box, “Tasarıma Değer” yarışmasının ikincisini düzenliyor!

Ev tekstili sektöründe uzun yıllardır lider markalar arasında yer alan Cotton Bo ...

Yatak odası dekorasyonu 2022'de nasıl şekillenecek?
  • 08.01.2022 16:05

Yatak odası dekorasyonu 2022'de nasıl şekillenecek?

Ev dekorasyonunda moda kavramının ön plana çıkmasıyla birlikte her yıl ev teksti ...

Cotton Box'tan uyku kalitesini artıracak nevresim takımları!
  • 14.08.2021 17:26

Cotton Box'tan uyku kalitesini artıracak nevresim takımları!

Cotton Box, rahat bir uyku için yatak odası tekstili seçerken dikkat edilmesi ge ...