Deprem korkusu İstanbulluları az katlı yaşama yönlendirdi!

Deprem korkusu İstanbulluları az katlı yaşama yönlendirdi!

Arizon Yapı tarafından hayata geçirilen Villa de Piar projesinde satışlar tüm hızıyla devam ediyor.

TÜİK'in son verilerine göre, konut satışlarında İstanbul 22 bin 270 konut satışı ve yüzde 18,6 ile en yüksek paya sahip bulunuyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Arizon Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özden, “İstanbul nüfus yoğunluğu itibariyle en çok konutun satıldığı şehir olma özelliğini korurken İstanbullularda ise bahçeli doğa evi konseptine talep artıyor” dedi.

Ülkemizde pandeminin ortaya çıkmasının ardından Silivri'de hayata geçirdikleri Villa'de Piar projesi ile 42 bahçeli doğa evinin inşaatına başlayan Arizon Yapı'da, örnek dairenin tamamlanmasının ardından kalan 41 dairenin inşaat çalışmaları da hızla devam ediyor. Haziran 2021'de ev sahiplerine ruhsatlarıyla teslim edilecek olan konut projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özden, “İlk olarak İstanbul'daki deprem gerçeğinden yola çıkarak kurguladığımız ‘güvenli yaşam alanı konseptine' uygun olarak projemizi hayata geçirmek istedik. Pandeminin hemen ardından temellerini attığımız Villa'de Piar projemizde gördük ki özellikle İstanbullular şehrin yakın civarında yer alan bölgelerde hem depremden hem de pandemiden uzak ve güvenli bir konutta yaşamlarını sürdürmek istiyorlar” dedi.

“Loft konseptine uygun olarak, 6 metrelik yüksek tavan yapısı ile dikkat çeken Villa'de Piar, geniş pencere detayları ile de kullanıcılarına oldukça ferah bir iç mekan alanı sağlayacak” diye belirten Mehmet Özden, “Projemiz 20 milyon 143 bin 463 metre kare yemyeşil ormanlık alan ile çevrili, Silivri'nin Balaban mevkiinde konuşlanıyor. Doğa içerisinde yaşamak isteyenler için 11 bin 150 metre kare net alana yayılmış olarak, toplam 42 bahçeli doğa evinden oluşuyor” diye ifade etti.

“Deprem gelip geçici bir gündem değil Türkiye'nin bir gerçeğidir”

Deprem yönetmeliğine uygun olarak taşıyıcı sisteminin betonarme, dış cephesinin yangına, ısıya ve soğuğa dayanıklı metal panel ile yapıldığı Villa'de Piar, alıcılarına müstakil bahçeli, güvenlikli, ferah yüksek iç mekana sahip, sosyal ve yeşil alanları ile hem şehre yakın hem de huzur dolu bir yaşam alanı sunmayı amaçlıyor. 3 tip ev seçeneğinin sunulduğu projede; 3+1 evler, yaklaşık 270 metre kare bahçe içinde 100 metre kare brüt alana, 2+1 evler, ortalama 250 metre kare bahçe içinde 92 metre kare brüt alana ve 1+1 evler ise yaklaşık 150 metre kare bahçe içinde ve 47 metre kare brüt alana sahip bulunuyor. Arizon Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özden, “Deprem ülkemizde gelip geçici bir gündem değil Türkiye'nin bir gerçeğidir. İnşaat çalışmalarımızı deprem yönetmeliğine uygun titizlikle sürdürüyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Villa de Piar Silivri örnek daire videosu!
  • 11.11.2020 10:13

Villa de Piar Silivri örnek daire videosu!

Arizon Yapı'nın Villa'de PIAR Silivri projesinin örnek villa videosu emlaktasond ...

Mehmet Özden, Villa de Piar Silivri'yi anlatıyor!
  • 09.11.2020 18:09

Mehmet Özden, Villa de Piar Silivri'yi anlatıyor!

Arizon Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özden, Silivri'de hayata geçirdikleri Vi ...

Deprem korkusu İstanbulluları az katlı yaşama yönlendirdi!
  • 11.12.2020 16:33

Deprem korkusu İstanbulluları az katlı yaşama yönlendirdi!

Arizon Yapı tarafından hayata geçirilen Villa de Piar projesinde satışlar tüm hı ...

Villa de Piar Doğa Evleri'ne Arizon Yapı imzası!
  • 23.10.2020 20:02

Villa de Piar Doğa Evleri'ne Arizon Yapı imzası!

Arizon Yapı'nın Silivri'de hayata geçirdiği Villa de Piar Doğa Evleri projesinde ...

Villa de Piar Silivri fiyatları ne kadar?
  • 21.10.2020 18:26

Villa de Piar Silivri fiyatları ne kadar?

Fiyatları 390 bin TL ile 590 bin TL arasında değişen Villa de Piar Silivri'de te ...