Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü uyardı!
Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü uyardı!
14.02.2019

Vedad Gürgen, Orhantepe Mahallesi'ndeki irtibat bürosu önünde gazetecilere açıklama kentsel dönüşüm hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Kentsel dönüşümde yeni süreçte neler olacak?
Kentsel dönüşümde yeni süreçte neler olacak?
14.02.2019

Altensis Ortaklarından Emre Ilıcalı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanan Kentsel Dönüşüm Strateji belgesini yorumladı.

Kentsel dönüşümde yeni dönem başlıyor
Kentsel dönüşümde yeni dönem başlıyor
08.02.2019

Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi’ne göre, kentsel dönüşümde yatırımcı ne kadar inşaat yaptıysa o kadar satış yapabilecek.

Kentsel dönüşümün yol haritası belirlendi!
Kentsel dönüşümün yol haritası belirlendi!
07.02.2019

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşümün yeni yol haritası ve strateji belgesini açıkladı.

Her kente özel kentsel dönüşüm anayasası geliyor!
Her kente özel kentsel dönüşüm anayasası geliyor!
06.02.2019

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm sisteminde değişikliğe gidileceğini ve hiçbir konutun inşaatının yarım kalmayacağını söyledi.

İmar ve kentsel dönüşümde kamu yararı gözetilecek
İmar ve kentsel dönüşümde kamu yararı gözetilecek
02.02.2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 11 maddelik manifesto kapsamında kamu yararı gözetmeyen parsel bazlı plan değişiklerine geçit verilmeyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kentsel dönüşüm uyarısı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kentsel dönüşüm uyarısı!
01.02.2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da Hacı Harun Ekşi Camii’nin ibadete açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

'Alan bazlı kentsel dönüşümü teşvik edeceğiz'
'Alan bazlı kentsel dönüşümü teşvik edeceğiz'
31.01.2019

Başkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 31 Mart seçimleri için belirlediği seçim manifestosunu açıkladı.

Kentsel dönüşümden ev alana çağrı!
Kentsel dönüşümden ev alana çağrı!
24.01.2019

Avukat Ali Onar, kentsel dönüşümle yapılmış binalardaki alım satımlarda tüm harç, vergi ve ücretlerden zaten muaf olunduğunu belirtti

Malatya'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor
Malatya'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor
22.01.2019

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Yeşilyurt'ta devam eden Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projesi'nin çalışmalarını yerinde takip etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Yıldızhan Sokağında devam eden Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projesi kapsamında tahliyesi gerçekleştirilen binanın yıkım çalışmalarını yerinde takip etti. 

Mahalle sakinleriyle tek tek tokalaşarak sohbet eden Çınar, Yeşiltepe'ye bugüne kadar kazandırılan yatırımlar ve bundan sonra yapılacak hizmetler hakkında detaylı bilgiler paylaştı. 

Mahalleye yapılan hizmetlerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'a teşekkürlerini sunan Hoca Ahmet Yesevi Mahalle Muhtarı Orhan Ünalır, “ Öncelikle 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçiminde AK Partiden adaylığı açıklanan başkanımıza hayırlı ve uğurlu olsun dileklerimi paylaşıyorum. Çalışkanlığı ve mahallemize yaptığı hizmetlerden dolayı her daim takdir ettiğimiz başkanımız her zaman olduğu gibi yine bizimle birlikte ve burada yapılan çalışmaları yerinde takip ediyor. Kentsel Gelişim ve Dönüşüm projesi kapsamında mahallemizdeki binaların yıkımını gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. 

Yeşilyurt'un geleceğine kalıcı eserler bırakmak için çaba sarf ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, “Afet evlerimizin bulunduğu bölgeyi daha önceden kentsel dönüşüm alanı olarak ilanı edip, çalışmalara başlamıştık. Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projesi kapsamında TOKİ ile yaptığımız protokol gereği inşaatlarımız hızla yükselmektedir. Buradaki çalışmalar yüzde 51 seviyesine geldiği anda TOKİ tarafından belirlenen yerlerin satışları gerçekleşecektir. Tabii ki bizimde taahhüdümüz gereği yapılaşma ve iskan imkanı bulunmayan binaların yıkımını belli bir plan ve program dahilinde sürdürmekteyiz. Yıkım işlemlerini burada oturan vatandaşlarımızla gerekli anlaşmalar yapıldıktan sonra gerçekleştiriyoruz. Kentsel dönüşümle birlikte bu bölgemizde yaşam kalitesi de daha iyi bir seviyeye ulaşacaktır.” diye konuştu. 

Yeşilyurt'ta 5 yıllık süreçte 247 bina yıkımını gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Çınar, “Bizim tek gayemiz var o da, Yeşilyurt'u yeni yatırımlar ve hizmetlerle daha fazla büyütmek, yaşam standardını yükseltmek ve huzur ve güven içerisinde yaşanacak alanları halkımızın hizmetine sunmaktır. Göreve geldiğimiz günden itibaren şeffaf, katılımcı, çözüm odaklı, tüm kesimlerin görüşlerini alarak Yeşilyurtumuza hizmet ediyoruz. Farklılık oluşturacak, dikkat çekici ve ilçemizin sosyal yaşam seviyesini yükseltecek projelerimizi halkımızla buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Mahallelerimizin kemikleşen sorunlarını planlı ve programlı çalışmalarımızla kalıcı çözümlerle gideriyoruz. Yeşiltepe bölgemizin gelişimi ve yaşam standardının yükselmesine ise ayrı bir önem vermekteyiz. Son yıllarda ciddi değişiklikler ve yeniliklere kavuşan bu bölgemizdeki yaşam kalitesinin her geçen yükselmesi hepimizi mutlu etmektedir. Muhtarlar evleri, gençlik merkezleri, sosyal yaşam alanları, spor sahaları ve tesisleriyle buradaki değişim artık çok net görülmektedir, ancak standardı daha iyi bir noktaya çıkarmamız gerektiğinin farkındayız. Yeşiltepe'yi kaliteli ve nitelikli yaşam alanları ve yapılaşmayla cazibesini artırıp, daha fazla ön plana çıkmasını sağlayacak hizmetlerimize ağırlık veriyoruz, burayı daha fazla geliştirip büyüteceğiz. Burada ikamet eden hemşehrilerimizin hak ettikleri güzel yaşam koşullarına ve imkanlara kavuşmaları adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projesi kapsamında buradaki evlerimizi yenileyip, yaşam kalitesinin daha iyi bir seviyeye ulaşmasını sağlayacağız. Biz ne yapıyorsak vatandaşlarımızın refahı ve rahatlığı için yapıyoruz, bu doğrultuda çalışıyoruz. Yeşiltepe'de hayata geçen yenileme ve değişim hizmetlerinde emeği geçen başkan yardımcılarımıza, birim müdürlerimize ve personellerimize teşekkür ederken, çalışmalarımızı kolaylaştırmak adına elinden gelen gayreti gösteren mahalle muhtarımıza özverisi ve gayretinden dolayı ayrıca şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. 

Emlak Bankası kentsel dönüşüme kredi verecek!
Emlak Bankası kentsel dönüşüme kredi verecek!
21.01.2019

Murat Kurum Emlak Bankası hakkında konuştu. Kurum, Emlak Bankası’nın işlevlerinin belirlenmesi konusunda sona geldiklerini söyledi.

Kükürtlü'nün kentsel dönüşüm projesinde ilk adım!
Kükürtlü'nün kentsel dönüşüm projesinde ilk adım!
12.01.2019

Osmangazi Belediyesi, Kükürtlü kentsel dönüşüm projesinde ilk adımı hazineye ait bir binayı dönüşüm kapsamına alarak atıyor.

Bingöl'de kentsel dönüşüm kapsamında satışlar başladı
Bingöl'de kentsel dönüşüm kapsamında satışlar başladı
10.01.2019

Bingöl'de Kültür Mahallesi’nde uygulanan Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında konut ve işyeri satışların başlayacağı bildirildi.

‘Nevşehir Belediyesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi’ne ödül!
‘Nevşehir Belediyesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi’ne ödül!
10.01.2019

Nevşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Nevşehir Belediyesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi’ ödüle layık görüldü.

Binali Yıldırım'dan kentsel dönüşüm açıklaması!
Binali Yıldırım'dan kentsel dönüşüm açıklaması!
07.01.2019

TBMM Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, önemli açıklamalarda bulundu.

Ayder, kentsel dönüşüm için gün sayıyor!
Ayder, kentsel dönüşüm için gün sayıyor!
07.01.2019

Rize'nin Ayder Yaylası için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) öncülüğünde 'Kentsel Dönüşüm Projesi' hazırlandı.

“Kağıt üzerinde planlayarak bir kentsel dönüşüm yapılamaz”
“Kağıt üzerinde planlayarak bir kentsel dönüşüm yapılamaz”
07.01.2019

AK Parti’nin Zeytinburnu adayı Arısoy, kentsel dönüşüm konusunda vatandaşı dinledi.

“Kağıt üzerinde planlayarak kentsel dönüşüm yapılamaz”
“Kağıt üzerinde planlayarak kentsel dönüşüm yapılamaz”
05.01.2019

Zeytinburnu’nda seçim çalışmalarına başlayan AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, vatandaşla bir araya geldi.

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi başlıyor!
Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi başlıyor!
04.01.2019

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Ankara Belediyesi, Mamak ilçesinde başlayan kentsel dönüşüm projesi için kat karşılığı inşaat yaptıracak.

Kentsel dönüşüme ucuz kredi!
Kentsel dönüşüme ucuz kredi!
01.01.2019

Cumhurbaşkanı Kararı'yla kentsel dönüşüm kredilerine ait faiz oranlarının konut kredileriyle aynı şekilde kullanılması mümkün olacak.

Krediler nakit kredi üzerinden değil konut kredisi üzerinden verilecek. Böylece vatandaşın ödeyeceği faiz de düşecek. ÇEVRE CEZALARI ARTTI

Dün Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, Çevre Kanunu'na aykırı hareket edenlere uygulanacak cezalar hükümetin 2019 yılı için belirlediği yeniden değerleme oranı seviyesinde (yüzde 23.73) artırıldı. Bir önemli düzenleme de ithal ürünlere yönelik oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre, radyoaktif maddeler ve bunların kullanıldığı cihazların ithalinde ilgili kurumların 'uygun' yazısı aranacak. Radyoaktif maddelerin ithalinde Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, karayolu taşıt araçlarında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sivil hava taşıtlarında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, banknot ve benzeri kıymetli evrak kağıtlarında Ticaret Bakanlığı, patlayıcı madde, ateşli silahlarda ise Emniyet'in onayı aranacak. MTV'DE ARTIŞ DÜŞÜK TUTULDU

Motorlu Taşıt Vergisi'nde (MTV) artış oranı da bu yıl Cumhurbaşkanı Kararı'yla düşük tutuldu. MTV artış oranı, daha önce yüzde 23.73 olarak açıklanan yeniden değerleme oranının altında yüzde 15.9 oldu. 31 Aralık 2017'den önce tescil edilen 1-3 yaşındaki araçlar için 1300 cc ve altında 861 lira, 1301-1600 cc arasında bin 500 lira, 1601-1800 cc arasında 2 bin 647 lira, 1801-2000 cc arasında 4 bin 170 lira oldu.