maritbet girişmaritbet
Bursa Hüdavendigar Kent Parkı şekillenmeye başladı!

Bursa Hüdavendigar Kent Parkı şekillenmeye başladı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bu dönem kente kazandırdığı 2 milyon metrekarelik yeşil alanlardan biri olan 510 bin metrekarelik Hüdavendigar Kent Parkı, şekillenmeye başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin bu dönem kente kazandırdığı 2 milyon metrekarelik yeşil alanlardan biri olan 510 bin metrekarelik Hüdavendigar Kent Parkı, şekillenmeye başladı. Başkan Altepe, park içinde Dikkaldırım ile Odunluk mahallelerini birbirine bağlayan yaya köprüsünün tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, yaz sonunda parkın hizmete açılacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yoğun göçe bağlı olarak hızla artan kaçak ve çarpık yapılaşma yüzünden ‘yeşil' kimliğinden uzaklaşıp, ‘gri' bir kent görünümüne bürünen Bursa'nın yeniden ‘yeşille' anılması amacıyla hayata geçirdiği Hüdavendigar Kent Parkı'ndaki çalışmalara hız verdi. Bir taraftan BUSKİ ve diğer belediye birimlerinin 510 bin metrekarelik alan üzerindeki çalışmaları değer ederken, diğer taraftan yüklenici firmanın imalatları da devam ediyor. Proje kapsamında yer alan ve Nilüfer çayı üzerine inşa edilen asma yaya köprü de büyük ölçüde tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent merkezindeki en büyük park özelliği taşıyan Hüdavendigar Kent Parkı'nda devam eden çalışmaları inceledi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcıları Bayram Vardar ve Mustafa Altın ile BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı'nın katıldığı inceleme gezisinde yüklenici firmanın sorumlularından çalışmalar hakkında bilgi aldı.

20 yıllık park görünümünde olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu dönem kente kazandırdıklarını en önemli eserlerin başında büyük parkların geldiğini belirterek, yılsonuna kadar 2 milyon metrekarelik yeşil alanın Bursa'ya kazandırılacağını ifade etti. Park projeleri arasında yer alan, Osmangazi ve Nilüfer ilçeleri arasındaki 510 bin metrekarelik Hüdavendigar Kent Parkı'nın bölgeye ayrı bir değer katacağını ifade eden Başkan Altepe, çalışmaların yaz sonuna kadar tamamlanacağını söyledi. Spor alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, tenis kortları ve kano sporunun yapılabileceği bir kanalı da bünyesinde barındıran parkın ayrıcalıklı bir yaşam alanı olacağını dile getiren Başkan Altepe, “Hem belediye ekiplerimizin hem de yüklenici firmanın çalışmaları hızla sürüyor. Odunluk ve Dikkaldırım mahallelerini birbirine bağlayan yaya köprümüzün imalatı da tamamlanmak üzere. Yaşları 15 – 20 arasında değişen akağaç, manolya başta üzerine birçok ağaç çeşidinin dikimi de gerçekleşti. Yaz sonuna doğru hizmete açacağımız parkımız, sanki 20 yıllık bir park görüntüsünde olacak. Şimdiden bölge halkımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Bursa Hüdavendigar Parkı sağlıklı yaşam merkezi olacak
  • 04.05.2014 10:51

Bursa Hüdavendigar Parkı sağlıklı yaşam merkezi olacak

Recep Altepe, kent parkında yürüyüş yaptı, bölgenin yaşam merkezi olacağını söyl ...

Bursa Hüdavendigar Kent Parkı’nda sona doğru yaklaşılıyor!
  • 20.08.2013 12:03

Bursa Hüdavendigar Kent Parkı’nda sona doğru yaklaşılıyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bu dönem kente kazandırdığı 2 milyon metrekareli ...

Bursa Hüdavendigar Kent Parkı şekillenmeye başladı!
  • 29.04.2013 13:57

Bursa Hüdavendigar Kent Parkı şekillenmeye başladı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bu dönem kente kazandırdığı 2 milyon metrekareli ...

Bursa  Hüdavendigar Kent Parkı’nın temeli törenle atıldı!
  • 28.09.2012 15:30

Bursa Hüdavendigar Kent Parkı’nın temeli törenle atıldı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bir yılı aşkın süredir dolgu ve ağaçlandı ...