Future Park / Hiper Gayrimenkul Geliştirme

Hiper Gayrimenkul Geliştirme firmasının Future Park projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Hawthorn Suites By Wyndham İstanbul Esenyurt

Wyndham’ın son ortağı Hiper GY oldu

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 12.06.2015
Hiper Gayrimenkul, Esenyurt’ta geliştirdiği konut, çarşı ve otelden oluşan karma kullanımlı Future Park’ta otel işletmesinde Wyndham ile anlaştı.
Haramidere Parklar Mevkii'nde hayata geçirdiği1632 konutluk Future Park Projesi bünyesindeki 348 odalı otelin işletmesi için Wyndham markası ile anlaşan Hiper Gayrimenkul, 2017'de kullanıma açmaya hazırlandığı otelde farklı bir konsept uyguluyor. 50 milyon dolar yatırım değerindeki otelin tüm odaları ortalama 3 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor. 

Kira geliri için otel odası satın alın

Hawthorn Suites By Wyndham İstanbul Esenyurt'taki oda satışları hakkında bilgi veren Hiper GY Genel Müdürü Yüksek Mimar Ümit Velioğlu bireysel satışların devam ettiğini belirterek, “İsim hakkı için Wyndham Hotel Grup ile franchise anlaşması yaptık. Otelin işletmesini Hiper Gayrimenkul'un grup şirketlerinden GRM Küresel Kiralama ve Yönetim üstlenecek. Otelden oda satın alan yatırımcılara tapudan hisse verilecek ve kâra ortak edilecek. Böylece otel yatırımcıları normal bir rezidans ya da konut yatırımına göre 3 kat daha fazla kira geliri elde edecek” şeklinde konuştu.

Odaların fiyatları hakkında da bilgi veren Velioğlu, “Metrekare ortalama fiyatı 3 bin dolar olan odaların fiyatları 85-90 bin dolardan başlıyor. Gelişen bir bölge olduğu için konaklama ihtiyacı var. Yatırım yapanlar kısa sürede kazanca dönüyorlar. 

Otelde tüm odaların satışta olduğunu belirten Hiper GY Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Genç fikri kendileri geliştirdiklerine dikkat çekerek, “Şu ana kadar odaların 50 tanesini sattık. Gelecek yılsonuna kadar satmayı düşünüyoruz. Burası devre mülk değil. Mülk sahipleri odalarını 22 yıllığına otele kiraya veriyorlar. Süre sonunda eğer malikler otel olarak yollarına devam etmek istemezlerse bina rezidansa dönüştürülecek ve herkes kendi dairesini alacak” dedi.

Türkiye'nin geleceğine güveniyorlar

Türkiye'nin geçtiği genel seçim sürecinin düzgün seyrettiğine dikkat çeken Genç, “İnsanlardaki ilk şaşkınlık atlatıldı. Ben hep sorun olmayacağını düşündüm. Yabancı partnerlerimiz de bizim gibi düşünüyorlar. Normal akışında devam etmekten öte daha hızlı davranacağız. Türkiye'ye güveniyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

 

Wyndham Hiper Gayrimenkul Future Park Hawthorn Suites By Wyndham İstanbul Esenyurt