Ferko Signature / Ferko İnşaat

Ferko İnşaat firmasının Ferko Signature projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Zeynep Fıratoğlu

"Topuk tıkırtılarının başarısı kendi gelişimlerine bağlı"

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 11.03.2015
İş dünyasında varlıklarını güçlendiren kadın yöneticilerin başarıları, kendilerini geliştirmeleri ile doğru orantılı ilerliyor.
Hanımların iş dünyasına nezaket, stil ve saygının yanı sıra streste katacağını ileri süren Ferko İnşaat'ın Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Zeynep Fıratoğlu, bu başarının altını eğitim, görgü ve spor ile desteklemeleri gerektiğini ileri sürdü.

“Hanımlar ofislerine topuklarını vizyonlarını ve streslerini katar. Dengesi ise kişisel eğitim ve kendini bilme ile bulunur” diyen Fıratoğlu, almaları gereken eğitimlere de örnekler verdi. Her zaman kontrollü, bakımlı ve farklı fikirlerin sahibi olan hanım yöneticilere tavsiyelerde bulunan Fıratoğlu, “Nefes ve NLP eğitimleri insana çok şey katar. Düzenli bir hobinin olması, resim ve spor yapmak insanı stresten uzaklaştırır. Zira bir hanım yöneticinin kendi stresini atamaması ve bunu ekibine yansıtması başarısını gölgeler” diye konuştu.

Her zaman bakımlı olmalılar

Kadınların kişisel bakım ile kendine ve bedenlerine olan saygılarını muhafaza etmeleri gerektiğini söyleyen Fıratoğlu'na göre belli bir yaştan sonra mutlaka spor yapmak gerek. Aksi takdirde bu durum farklı sorunlara yol açıyor. Kafası rahat olmayan ve adrenalinini atamayan kadın yöneticilerin verimi azalıyor. Hanım yöneticilerin gerilimlerini alt gruplara yansıtmaması, geliştirici olması, bazı işleri yardımcılarına devrederek “hadi sen yap” demesi, yönlendirmesi ve zamanı geldiğinde koltuğa yapışmadan görevini genç nesillere bırakması gerekiyor. Çünkü insanlar geçici, kurumlar kalıcı. Yetiştirilen bir elemanının başarısı aslında o yöneticinin başarısı anlamına geliyor.

Hayata tutundukları gibi işlerine sarılıyorlar

“Bunun bilincinde olmaları gerekiyor” diye sözlerine devam eden Fıratoğlu, “Hanımlar hayata tutundukları gibi işlerine de tutunuyorlar. Bu güzel ama dozajını iyi ayarlamak gerek. Özgüvenli birinin yeni yetişenlerin kendini geçmesinden korkmaması, stres haline getirmemesi gerekiyor. Hanımlar, hanım bir yönetici ile çalışmak istemezler. Bu değişmeli” diye konuşuyor.

İletişim Bilgileri
Telefon : 0212 268 11 44
Web : http://ferkosignature.com/

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Topuk tıkırtıları Hüseyin Belibağlı Ferko İnşaat Zeynep Fıratoğlu