ibrahim çağlar

'MIPIM 2018'in İstanbul Çadırı'nda satış ekipleri olmalı'

Sektörden Haberler 31.03.2017 13:18

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar MIPIM 2017 Fuarı'nı değerlendirirken, 2018 içinde beklenti ve öngörülerini paylaştı.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar'ın düzenlediği toplantıya Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, KİPTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Yıldırım, Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Han ve Gayrimenkul Yatırım Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Güler ile gayrimenkulün önemi isimleri katıldı.

"Pazarlama ve satışa önem vermeliyiz"

Yapılan toplantıda bir konuşma yapan Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, "Müteahhitlerin dünya ölçeğinde görevini tam anlamıyla yerine getirdiğini vurgulayarak, Türk gayrimenkulünün tanıtımına önem verilmesi gerektiğini vurguladı ve "Müteahhitler dünya çapında projelere imza atmaktadır. Tam anlamıyla günümüzün çok ötesinde projeleri hem Türkiye'de hem de Dünya'da yapmaktadırlar.

Fuarlardaki eksiklikleri müteahhitlere yüklemeyi bırakmalıyız. Müteahhitlerin de artık profesyonel pazarlama ve satış firmalarına öncelik tanımaları gerekmektedir. MIPIM 2017 İTO çadırında müteahhitlerin yerine başta Türkiye gayrimenkul sektörünün tanıtımı için tanıtım ekibine yer verilmeli. Öncelik Türk gayrimenkul sektörünün tanıtımına ayrılmalı. Aynı çadırda pazarlama ve satış ekiplerine yer verilmeli ve Türk müteahhitlerinin muhteşem projelerinin satışı ve pazarlaması yapılmalı." dedi.

Murat Uzun ayrıca "Önemli olan bu firmalarımızı ön plana çıkarmaktır. Ancak o zaman dünyaya Türk gayrimenkul sektörünü anlatabiliriz. MIPIM 2018 fuarına yenilenerek ve çok daha profesyonel yer alacağımızdan eminim. Sadece MIPIM Cannes Gayrimenkul Fuarı değil, dünyada gayrimenkul sektörünün en iyi fuarlarına bu yeni plan ile katılmalıyız." dedi ve MIPIM 2017'de Türk gayrimenkul sektörü adına elinden geleni yaparak, sektörünün önemli temsilcilerini bir araya topladığı için İTO Başkanı Sayın İbrahim Çağlar'a teşekkür etti.