inşaat sektörü

İnşaat sektörü yaza umutlu giriyor

Sektörden Haberler Emine Pile 27.05.2016
İş dünyası, Binali Yıldırım başkanlığında kurulan yeni kabinenin ilk toplantısı sonrasında verilen mesajlarla umut depoladı.
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un yeni kabineyi tanımlarken “Reform ve Atılım Hükümeti“ ifadelerini kullanmasının çok iyi okunması gerektiğini ifade eden Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, son birkaç gün içinde piyasalardaki olumlu havanın güzel günlerin habercisi olduğunu dile getirdi.

Efe Bezci, siyasetin kalbinin attığı Ankara'da özellikle iş dünyasına yön veren genç işadamları arasında “yeni hükümetle 2023'ün güçlü zemininin hazırlandığı” yolunda ortak bir görüş olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:
“Büyüyen Türkiye'de yaptıkları çalışmalarla yurt geneline örnek olan, ülkenin de önünde giden Ankaralı işadamları doğal olarak siyaseti herkesten fazla takip ediyor. Hükümet programının okunması, ardından kabinenin ilk toplantısı sonrası verilen mesajlarla birlikte sanki aylar süren sessizlik bozuldu, iş dünyasında ciddi bir hareket başladı. Belki büyük umutlar bağlanan İlkbahar dönemi özellikle bizim gibi inşaat ağırlıklı projeler üreten firmalar üzerinde son yılların en durgun dönemi olarak geçti ancak, önümüzdeki aylarda bu açığın hızla kapatılacağı umudumuz var. Yani yaz ayları bizim için önceki yıllara göre çok daha fazla çalışacağımız, üretimleri artıracağımız aylar olarak görünüyor. Ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün başına, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak belediyecilikte destan yazan Mehmet Özhaseki'nin getirilmesini de ayrı bir şans olarak görüyoruz.”

inşaat sektörü