İMSAD Gündem Buluşmaları

İMSAD, ‘Gündem Buluşmaları Toplantısı’ düzenliyor

Sektörden Haberler Emine Pile 01.12.2015
Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği'nin (Türkiye İMSAD), düzenlediği ‘Gündem Buluşmaları Toplantısı’ 17 Aralık’ta yapılacak.
Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği'nin (Türkiye İMSAD) yılda dört kez düzenlediği ‘Gündem Buluşmaları' toplantısının sonuncusu 17 Aralık'ta gerçekleştiriliyor. 

Türkiye İMSAD'ın inşaat ve inşaat malzemesi sektörünü değerlendirip, Rusya ile yaşanan son gelişmelerin masaya yatırılacağı Gündem Buluşmaları Toplantısı'nda sektörle ilgili tüm sorular yanıtlarını bulacak. Toplantıda inşaat ve malzeme sektörü açısından Rusya'nın önemi ve Türkiye İMSAD'ın 2016 yılında hayata geçirmeyi planladığı projeler de ele alınacak. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar'ın konuşmacılar arasında yer aldığı toplantıda İMSAD'ın organizatörlüğünde 2016 yılında gerçekleştirilecek SBE16 ISTANBUL Konferansı programına ilişkin bilgiler verilip, bu konferansın Türkiye'de yapılmasının önemine değinilecek.

Moderatörlüğünü Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hacıkamiloğlu'nun yapacağı Gündem Buluşmaları Toplantısı'nda Türkiye İMSAD Ekonomi Danışmanı Prof. Dr. Kerem Alkin makro ekonomik gelişmeleri ve Rusya krizinin Türkiye ekonomisine etkilerini değerlendirecek. Toplantı konuşmacıları arasında yer alan Ekonomi ve Strateji Dan. Hiz. Başkanı Dr. Can Fuat Gürselel Türkiye İMSAD'ın aylık sektör değerlendirme raporları ve endekslerine ilişkin yıl sonu değerlendirmesini yapacak. Gündem gelişmelerinin faaliyet, beklenti ve güven endekslerine yansımalarını yorumlarken, 2016 yılında sektörden rakamsal beklentilerini paylaşacak. Bir diğer konuşmacı Halk Yatırım Baş Ekonomisti Banu Kıvcı Tokalı ise; 2016 öngörülerine, bankacılık sektörü açısından 2016 yılına ve dünya ekonomisinin nasıl şekilleneceğine dair fikirlerini ortaya koyacak.

Gündem Buluşmaları Toplantısı'nın dördüncüsü 17 Aralık Perşembe günü 8:30-10:30 saatleri arasında Ortaköy Feriye Lokantası'nda gerçekleştirilecek. 

İMSAD Gündem Buluşmaları