Yusuf Cebeci

"Cebeci Group devlet terbiyesinden asla taviz vermedi"

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 21.03.2015
Bildiği doğrulardan taviz vermeyen Cebeci Group, 32 yılda Türkiye'nin dev firmaları arasına katıldı.
Otuz iki yıl önce Erzurum'da temeli atılan Cebeci Group İstanbul'a geldikten sonra bildiği doğrulardan taviz vermedi. Firma ihtiyaç duyduğu konularda aks değiştirerek gayrimenkul geliştirme ve lojistik depoculuk alanlarına yöneldi.  

İstanbul'da inşaat yaparken gayrimenkullerin altyapısının ve planlarının eksik olması üzerine kulvar değiştirdiklerini belirten Cebeci Group Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cebeci, “Biz devlet terbiyesinden geldik. Eksik iş yapamayız. İstanbul'da arsaların alt yapılarının eksikliği, iskan alınamaması, ruhsatların sorunlu olması bizi yap sat sektöründen vazgeçirdi.  Gayrimenkul geliştirme alanına yönelmemizi sağladı” dedi.

Kontrat ve kontroller ile büyüyecek

Kurumsallaşarak emin adımlarla kendi kendine yürüyen bir yapı kurmak istediklerini ifade eden Cebeci, “Türkiye'de kontrat ve kontrol esasına dayanan bir iş disiplini ile katma değeri yüksek planları hazırlamak, projeler yapmak ve insanımıza markalı konutlar sunmak istiyoruz” dedi.

Halka açılmak için emin adımlarla ilerliyor

Geniş arazi arayışı için sanayi bölgesine girdiklerini belirten Cebeci buraları tanıdıktan sonra gayrimenkul geliştirme bilgisi ve inşaatçılıklarını bir araya getirdiklerini ifade etti. Cebeci, fiyatları daha uygun olduğu için bina yapmak üzere Pendik, Kurtköy ve Kartal'da yatırımlık arsalar aldıklarını söyledi. İstanbul'da 50 dönüm kadar arsaları olduğunu kaydeden Cebeci, “Arsaların üzerine proje geliştirmeye başladık. Cebeci Group çatısı altında topladığımız şirketlerimize 5, 10 ve 20 yıllık hedefler belirledik. Zorlayıcı bir etki olmazsa 5 yıl içinde arsaları geliştirmek, projelendirmek ve inşa ederek satmak istiyoruz. On yıl içinde ise 100 bin metrekare inşaat yapmak ve 200 milyon dolarlık bir gayrimenkul portföyüne ulaşarak bunu halka arz etmek edeceğiz” dedi.

İletişim Bilgileri
http://www.cebecigy.com.tr/
90 216 491 13 92

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Cebeci Group Yusuf Cebeci Pendik Cebeci Rezidance Cebeci Group lojistik