Cebeci Group

Cebeci Group lojistik köye 500 milyon dolar bağladı

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 21.03.2015
Cebeci Group 32 yıl önce Erzurum TOKİ Konutları ile girdiği inşaat sektöründe bugün yüz milyonlarca dolarlık rakamlara hükmediyor.
Pendik, Kartal ve Kurtköy'de üç projesi olan Cebeci Group, uzun vadeli hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Firma aynı zamanda Türkiye'nin eksik kaldığı lojistik alanında ortaklarıyla beraber 500 milyon dolarlık bir lojistik köy projesi geliştiriyor. 2025 yılında 200 milyon dolarlık gayrimenkul portföyü ile halka açılmanın planlarını yapan Cebeci Group, gayrimenkul geliştirmeden şehir içi taşımacılığa, sanayicilikten lojistik depoculuğa kadar birçok sektörde faaliyet gösteriyor.

İnşaat sektörünün farklı kollarında 32 yıldan beri faaliyet gösteren Cebeci Group, Erzurum'da TOKİ Konutları ile sektöre giriş yaptı. Daha sonra bölgede 40 kilometrelik isale hattını tamamlayarak sektörde yerini sağlamlaştıran firmayı yeni işler ve ihaleler takip etti. Firma, 1990 yılından bu yana İstanbul'a geçerek yap-sat, sanat yapıları, depolar, gayrimenkul geliştirme gibi birçok konuda hizmetler verdi.

Hedefleri çok büyük 

Hedeflerinin çok büyük olduğunu belirterek sözlerine başlayan Cebeci Group Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cebeci gayrimenkul geliştirme ve lojistik alanlarında ilerlemek istediklerini dile getirdi.

Şartların kendilerini lojistik depoculuk ile tanıştırdığını belirten Cebeci, “Gebze OSB alanında geniş arsaları geliştirip ruhsatlarını alırken bir armatör gelerek yabancılar adına arsamızı satın aldı. Bunun üzerine biz gayrimenkul geliştirmeye ağırlık verdik. Bu arada lojistik depoculuk ile tanıştık. Dünyadaki örnekleri yerinde inceledik. Gördük ki bu konuda çok geriyiz” dedi.

Geniş arsalar ile meşgul olurken Mermerler ve Yılsan'ın kendilerine ortaklık teklif ettiğini belirten Cebeci, “Bunlara ilaveten bir diğer ortağımız ile 4 firma olarak Halk Bankası'ndan Kocaeli'nde 739 dönüm arazi satın aldık. Devlet büyüklerine danışarak Türkiye'nin lojistik mal sevkiyatında çok avantajlı konumda olmasına rağmen depoculukta çok geri olduğunu anlattık. Şimdi bu arazimize 500 milyon dolar yatırım yaparak dünya standardında bir lojistik köy kurmak üzere kolları sıvadık” dedi.

İletişim Bilgileri
http://www.cebecigy.com.tr/
90 216 491 13 92

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Cebeci Group Erzurum TOKİ Konutları