<
ibrahim çağlar

İTO'dan darbe girişimine çok sert tepki!

Genel Uğurcan Tokay 18.07.2016
İstanbul Ticaret Odası 'Darbe sevdalılarının hevesleri milli birlik ve beraberlik seli altında boğulmuştur. Hayırlı olsun'
İstanbullu 400 bin firmayı temsil eden İstanbul Ticaret Odası Meclisi, 'milli iradeye uzanan alçak ellerin sahiplerine karşı biz buradayız' demek için olağanüstü gündemle toplandı.

Meclis Başkanı Şekib Avdagiç ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar'ın katıldığı toplantıda bir deklarasyon yayınlandı ve "Darbe sevdalılarının hevesleri milli birlik ve beraberlik seli altında boğulmuştur. Hayırlı olsun! Demokrasi zaferimiz kutlu olsun. Bugün olduğu gibi yarın da bu karanlık senaryolara fırsat vermeyeceğiz" denildi.

İTO Meclisi açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Dün akşam Türkiye Cumhuriyeti, devletimiz büyük bir felaketi atlattı. 

Demokrasiyi alçakça hedef alan bir darbe girişimi; halkımızın, güvenlik güçlerimizin, siyasetçilerimizin topyekün birlik olması ve sağduyusuyla önlendi.

Devlet düşmanlarına hak ettikleri cevap verildi.

Bizler bu karanlık tabloyu ülkemize yaşatanlar karşısında susmadık.

Halka zulmederek kendi senaryolarını dayatmaya, kendi kirli politikalarını hayata geçirmeye çalışanlar gereken cevabı almışlardır. Kuşkusuz ki hak ettikleri cezaları da en kısa zamanda alacaklardır.

Darbe sevdalılarının hevesleri milli birlik ve beraberlik seli altında boğulmuştur. Hayırlı olsun! Demokrasi zaferimiz kutlu olsun. Bugün olduğu gibi yarın da bu karanlık senaryolara fırsat vermeyeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti hiçbir karanlık odağın, üzerimizde karanlık planları olan hiçbir ülkenin kuklası değildir, Ol-Ma-Ya-Cak-Tır!

Bu karanlık senaryonun planlayıcıları her kim ve kimlerse Türkiye Cumhuriyeti'ne ve milletimize tuzak kurmaktan artık vazgeçmelidirler.

Yapılan her askeri darbe, verilen her muhtıra; ekonomik refahın katilidir. Demokrasinin katilidir. Milletin ve devletin bekası adına koskoca bir kayıptır. İş alemi olarak da biz; milletimizle beraberiz devletimizin hükümetimizin yanındayız.

Türkiye'yi seçilmiş bir hükümet yönetmektedir ve hiç kimsenin gücü; milletin oylarıyla göreve gelen Sayın Cumhurbaşkanını ve milli iradenin tecellisi olan hükümeti görevden almaya yetmez.

Bu zor anlarda gösterdiği yüksek liderlikle Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız bu süreçte en büyük gücümüz olmuşlardır. Onların bu akşam ay yıldızlı bayraklarla sokağa çıkma çağrılarına biz de bayraklarımızla katılacağız.

Meydanlara, demokrasiye ve ülkemize sahip çıkmaya kararlıyız.

Bugün daha güçlü, daha inançlıyız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

istanbul ticaret odası darbe girişimi 15 temmuz darbe girişimi