inşaat işçileri

İnşaat sektörü büyük mesafe kaydediyor

Genel Rüya Tulumbacı 15.10.2015
ÇTSO üyeleri, Türkiye'nin yapı ve inşaat sektöründe büyük mesafe kaydederek ciddi bir pazar haline geldiğini belirtti.
Almanya Hannover'de düzenlenen fuara katılan inşaat sektöründe faaliyet gösteren Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) üyeleri, teknolojik gelişmeleri yakından inceleme fırsatı buldu.‘'KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi" kapsamında desteklenen ziyarette, Hannover Ticaret Odası Bölüm Başkanı Tilman Brunner, Bölgesel Direktör ve Uluslararası ilişkiler Orta ve Doğu Avrupa Sorumlusu Reinhard Wagner ile sektör temsilcileri katılımıyla toplantı yapıldı.

Toplantıda: Çanakkale'de yapı ve inşaat faaliyetleriyle ilgili yaşanan gelişme ve ihtiyaçlar konuşuldu, yeni teknolojiler, yapı kalitesini yükselten sistemler üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

Türkiye ilerliyor

Tilman Brunner, Çanakkale'ye yakın bir tarihte turistik ziyaret için geldiğini, Türkiye'nin yapı ve inşaat sektöründe büyük mesafe kaydederek ciddi bir pazar haline geldiğini ifade etti. Üyeler, iş gezisinin ikinci ve üçüncü günü de Hannover Bauen-Wohnen Uluslararası Yapı ve inşaat Fuarını ziyaret etti.
Teknolojik gelişmeler, fuarda yer alan standarda yapılan uygulamalarla yerinde görüldü. Gezinin olumlu geçtiğini söyleyen üyeler, sektördeki gelişmeleri farklı bir pencereden görme imkanı bulduklarını, uluslararası organizasyonların daha sık düzenlenmesini talep etti.

ÇTSO İnşaat sektörü Almanya Hannover Tilman Brunner