Banyo dolapları

İşlevsel banyo dolabı nasıl olmalı?

Dekorasyon Zeynep Karabağ 14.11.2016
Banyo dolapları seçerken size ilham verecek önerileri sizler için derledik.
Banyo dolapları seçerken tasarımın iyi olması kadar işlevselliği de son derece önemlidir. Bir banyo alanını organize etmek için işe, banyo dolapları seçerken özenli davranarak başlamalısınız. En iyi banyo dolapları örnekleri ve organize etme ipuçları size yardımcı olacak.

Banyo dolapları seçerken pek çok konu aklımızı kurcalar. Banyo dolapları, banyo dekorasyon fikirleri ararken belki de en çok üzerinde durulan konulardan biridir.

Banyo dekorasyon fikirleri ararken belki de en çok üzerinde durulan konulardan biri banyo dolapları. Banyo dolapları seçerken hem dekorasyonun önemli parçaları hem de kullanıcı dostu olması gerektiği unutulmamalıdır. Akıllı depolama seçenekleriyle banyo dolapları işlevsel özellikleri ile hayatımızı da kolaylaştırmalı. Banyo dolapları seçerken beyaz eşya ve kişisel bakım aletlerini gizleyebilir, aksesuarlar, havlular, deterjanlar, şampuanlar, kozmetikler gibi pek çok ürüne iyi bir depolama alanı sağlayabilirsiniz. Peki, banyo dolapları seçerken konforunuzu artırmak için nelere dikkat etmelisiniz.

banyo dolapları

Banyo dolapları seçerken nelere dikkat etmeli?

Banyo dolapları seçerken ilk aradığınız özellikler, kullanışlı ve sağlamlığı olmalı.  Çok beğendiğiniz bir banyo dolabının sadece iyi tasarıma sahip olması yeterli değil. Uzun ömürlü, suya ve neme dayanaklı banyo dolabı modellerini seçmeye özen gösterin. Ayrıca banyo dolaplarının iç aydınlatma özelliği olması da size kullanım rahatlığı sunar. Eğer hazır alacağınız banyo dolabında iç aydınlatma yoksa, dolabınızda ışık geçişlerini yaptırabilirsiniz. Böylelikle gece ya da sabah erken banyonuzu kullanmanız gerektiğinde dolabınızı bir gece lambası gibi kullanarak ihtiyaçlarınıza kolayca ulaşabilirsiniz. LED şerit aydınlatmalar banyo dolapları için son derece ideal.  Öte yandan banyo dolapları içlerinde aynalar kullanmak makyaj yaparken ya da tıraş olurken size kullanım rahatlığı sunar. Banyo dolapları seçerken mutlaka kişisel konforunuzu üst sırada tutun.

banyo dolapları

Eğer beyaz eşya ve elektronik kişisel bakım ürünlerini saklamak istiyorsanız banyo dolaplarını kullanabilirsiniz. Çamaşır ve kurutma makinesini banyo dolapları ile gizlemek banyo dekorasyonu için iyi bir fikir. Fön makinesi, saç kurutma makinesi, şarjlı diş fırçaları, tıraş makineleri gibi kişisel bakım ürünlerini de kaldıraç sistemli banyo dolapları ile gizlemeniz mümkün. Böylelikle banyo dekorasyonu için tüm dağınıklıklardan kurtulmuş olursunuz ve banyonuzu daha temiz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Elektronik ürünlerinizi saklayacağınız dolabın hemen arkasına elektrik bağlantılarını çektirmeyi unutmayın. Banyo dolapları seçerken mutlaka elektrik aksamlarına özen göstermelisiniz.

banyo dolapları

Banyo dolaplarınızı bazı raflarla da tamamlayabilirsiniz. Banyo dolapları yanına ya da hemen üzerine monte edebileceğiniz raflarla banyonuzun işlevselliğini artırabilirsiniz. Daha az kullandığınız ürünler, misafirler için banyo havluları ya da aksesuarlar için bu hayat kurtarıcı raflar aynı zamanda dekorasyonunuza da katkı sağlar. Banyo dolap çekmece içlerini de unutmamak gerek. Taraklar, fırçalar, jiletler gibi pek çok eşyanızı çekmece organizatörleri sayesinde düzenleyebilir ve rahatlıkla ulaşma şansı elde edebilirsiniz.

 

İşlevsel banyo dolabı banyo dolabı Banyo dolapları