Yedi Mavi'de 240 ay vade ve yüzde 5 peşinat!
Yedi Mavi'de 240 ay vade ve yüzde 5 peşinat!
04.02.2017

Yedi Mavi, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş şartlarda ev sahibi yapan kampanyaya destek veriyor.

Yedi Mavi'de 120 ay 0,70 vade fırsatı!
Yedi Mavi'de 120 ay 0,70 vade fırsatı!
27.12.2016

İstanbul'un en ayrıcalıklı bölgelerinden Zeytinburnu sahilinde inşa edilen Yedi Mavi'den yılın son kampanyası ile eşsiz bir yaşam sunacak.

Yedi Mavi Zeytinburnu fiyatları 1 milyondan başlıyor!
Yedi Mavi Zeytinburnu fiyatları 1 milyondan başlıyor!
26.12.2016

Zeytinburnu Sahilyolu'nda inşa edilen Yedi Mavi Zeytirnburnu projesinde fiyatlar 1 milyon liradan başlangıç gösteriyor.

Zeytinburnu Yedi Mavi trafiksiz yaşam vaat ediyor!
Zeytinburnu Yedi Mavi trafiksiz yaşam vaat ediyor!
01.12.2016

İstanbul'un göbeğinde yer alan konumu ve ulaşım ağlarına olan yakınlığıyla Yedi Mavi projesi trafiksiz bir yaşam vaat ediyor.

Yedi Mavi Zeytinburnu projesinde yüzde 5 peşinat!
Yedi Mavi Zeytinburnu projesinde yüzde 5 peşinat!
24.11.2016

Yedi Mavi projesi Zeytinburnu'nda denizin adeta dibinde inşa ediliyor. Projede metrekare fiyatları 13 bin TL'den başlıyor.

Yedi Mavi'de 120 aya kadar 0,70 faiz oranı uygulanıyor!
Yedi Mavi'de 120 aya kadar 0,70 faiz oranı uygulanıyor!
17.11.2016

Yedi Mavi projesi, denize sıfır konumu ve lüks konut tanımına getirdiği yeni anlayışla ön plana çıkıyor.

Yedi Mavi Satış Ofisi, RSG İç Mimarlık imzasını taşıyor
Yedi Mavi Satış Ofisi, RSG İç Mimarlık imzasını taşıyor
08.11.2016

RSG İç Mimarlık, Yedi Mavi Satış Ofisi'ni tamamladı.

Yedi Mavi, 3 ayda yüzde 10 prim getirdi
Yedi Mavi, 3 ayda yüzde 10 prim getirdi
10.10.2016

Zeytinburnu’nun en değerli arazilerinden birinde inşa edilen Yedi Mavi, yatırımcısına yüksek kazanç getirecek.

Yedi Mavi, lansmana özel kampanya ile satışta!
Yedi Mavi, lansmana özel kampanya ile satışta!
08.10.2016

Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı tarafından denizden ilham alarak tasarlanan Yedi Mavi projesi rezidans ve ofislerden oluşuyor.

Yedi Mavi Zeytinburnu görücüye çıktı!
Yedi Mavi Zeytinburnu görücüye çıktı!
27.09.2016

Zeytinburnu'nda TOBB arsası üzerinde inşa edilen Yedi Mavi Zeytinburnu lanse edildi. Projede metrekare fiyatları 13 bin liradan başlıyor.

Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı Gayrimenkul Geliştirme İş Ortaklığı'nda, İstanbul'un en değerli arazilerinden TOBB'un Zeytinburnu arazisi üzerinde hayata geçirilecek Yedi Mavi Projesi'nde satışlar başladı.  Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı Gayrimenkul Geliştirme İş Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Yedi Mavi Projesi 63,5 dönüm arazi üzerinde rezidans (Konut), ofis, AVM ve apart otelin yer alacağı toplam 1047 adet bağımsız bölümden oluşuyor. 17 katlı 6 blokla hayalleri hayatın merkezinde buluşturan Yedi Mavi Projesi'nde eşsiz deniz manzarasına sahip 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere 5 farklı daire seçeneği yer alıyor. Ayrıca projede elektrikli araçların da kullanımına uygun 2 bin 600 araçlık otopark alanı bulunuyor. Kalite ve konfora önem veren ailelerin taleplerine cevap verecek şekilde tasarlanan projede daireler 75 metrekareden başlayıp 400 metrekareye kadar çıkıyor. İlk olarak sadece konutların satışına başlanan Yedi Mavi'de metrekare fiyatları ise 13 bin liradan başlıyor.

6 kuleli Yedi Mavi

Yedi Mavi isminin doğuş hikayesini anlatan Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan, “Projemizde 6 adet kule olsa da, akıllı ev sisteminden rezidans hizmetlerine, çocuk oyun alanlarından yüzme havuzlarına, spa salonlarından fitness salonlarına kadar birçok sosyal donatının yanı sıra, şık restoranlar, kafeler, birçok prestijli Türk ve dünya markasını bir arada bulabileceğiniz mağazalar, alışveriş ve sosyal aktivitelerin merkezi olacak Mavi Cadde, ayrıca evinizden veya ofisinizden adımınızı attığınızda kendinizi sosyal yaşamın içinde bulacağınız spordan kültür sanata kadar farklı sosyal etkinliklere katılma imkanı sunan Mavi Meydan ile aslında koskocaman bir yaşam vaat ediyoruz. Bunların hepsi bir araya gelince denize açılan eşsiz bir hayat, yani İstanbul'un yeni hediyesi Yedi Mavi oluşuyor” dedi.

Yüzde 80'i yeşil alan

Projede dünyaca ünlü mimar Murat Tabanlıoğlu'nun imzası olduğunun altını çizen Kalkavan, “Projede geçmişle geleceği bugünün değerleriyle bir araya getirerek deniz temasını da içinde barındıran bir yaşam modeli tasarladık. Şehir ve denizle iç içe sıra dışı bir mimari olarak denizden ilham alarak tasarlanan, şehrin dokusuyla denizi buluşturan Yedi Mavi'nin yüzde 80'i deniz manzaralı ve geniş teraslı dairelerden oluşuyor. 63 dönümlük arazimize 6 blok inşa ederek her 10 dönüme 1 blok yapmış olacağız. Yani 50 bin metrekare yeşil alana sahip bir proje yapıyoruz. Bu da yaklaşık projenin yüzde 80'ine denk geliyor. Bu sayede, birbirini kesmeyen hepsi ayrı panoramada manzaraya hakim olan ve mavinin 6 tonu ile adlandırdığımız bloklar adeta denizle kucaklaşacak. Yedi Mavi'de dairelerin çoğu, tüm yaşam alanlarından denizi görme imkanına sahip olacak” diyerek projenin özellikleri hakkında bilgi verdi. 

Önce konutlar satışta

İlk olarak sadece konutları satışa çıkardıklarını vurgulayan Kalkavan, “Konutta yaklaşık 110 bin metrekarelik alan satacağız. Metrekare fiyatlarımız ise 13 bin liradan başlayacak. Ofisler, otel ve dükkanlar ile ilgili henüz net bir kararımız olmadığı için  şimdilik kiralama yoluna gideceğiz gibi görünüyor” dedi.  Üç ayda projenin yüzde 18'i satıldı

Yedi Mavi'ye çok yoğun bir talep olduğu için Haziran ayında ön satışa başladıklarını belirten Kalkavan, “O zamandan bu yana geçen üç aylık süreçte projenin yaklaşık yüzde 18'ini sattık. Yedi Mavi günden güne kazandıracak bir proje olduğu için yatırımcının uzun zamandır beklediği bir proje ” diyerek  ön satıştan bu yana geçen 3 aylık sürede yatırımcıya yaklaşık yüzde 10 kazandırdıklarını dile getirdi. Lansmana özel yüzde 5 peşin, 120 ay yüzde 0.70 faiz oranı

Son üç aylık süreçte ülkemizde yaşanan gelişmeler sonrasında inşaat sektörünün büyük fedakarlıklarla yaptığı kampanyalar, bankaların faizleri yüzde 1'in altına çekmesi, 150 metrekare ve üzerindeki dairelerde KDV oranın düşürülmesi ve gayrimenkul sertifikasının yasalaşmasının sektörün, ekonominin canlanmasına büyük katkı sağladığına ve daire sahibi olmak isteyenler ve yatırım yapmak isteyenler için ise kaçırılmayacak bir fırsat doğduğuna dikkat çeken Kalkavan, “Biz de bu bağlamda üzerimize düşeni yaparak Emlak Konut ve GYODER'in yaptığı kampanyalarda belirlenen peşinatın da altında bir peşinatla satışa çıkıyoruz. Bu kampanyamız kapsamında yüzde 5 peşin vererek ister 120 ay yüzde 0.70 faiz oranıyla, ister 60 ay yüzde 0.42 faiz oranıyla Yedi Mavi'den lansman süresince daire sahibi olunabilecek ayrıca kendi bünyemizde çeşitli ödeme planları da sunuyoruz” dedi.  Trafiksiz yaşam vaat ediyor

Kalkavan, Belgradkapı, Silivrikapı, Mevlanakapı ve Topkapı gibi İstanbul'un tüm kapılarından denize açılan şehrin altın kapısı Yedi Mavi'nin, İstanbul'un en merkezi lokasyonlarından birinde yer aldığına ve önemli ulaşım akslarının yanı başında bulunduğuna dikkat çekti. Kalkavan, ayrıca projenin Tarihi Yarımada'nın içinde yer alması ve Marmaray Projesi, İDO Bakırköy Terminali, Ataköy Marina,  Atatürk Havalimanı, İDO Yenikapı Terminali, E-5 ve TEM gibi çok önemli ulaşım akslarının yanı başında olmasının İstanbul trafiğinde çok büyük avantaj olduğuna vurgu yaparken “Tamamlanması beklenen büyük projelerle günden güne daha da değerlenecek bir lokasyondayız; Aralık 2016'da açılacak Avrasya Tüneli ile İstanbul'da araç trafiğinin yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe arasındaki mesafe 15 dakikaya inecek. Yine Galataport Projesi de bölgeye büyük değer katacak. Bu projelerin bitmesiyle Yedi Mavi'nin zaten çok değerli olan lokasyonu, İstanbul'un her yerine trafiksiz ulaşım sağlayacak” diyerek sözlerini tamamladı. 

Yedi Mavi projesinin fiyatları belli oldu
Yedi Mavi projesinin fiyatları belli oldu
12.07.2016

Zeytinburnu'ndaki konumuyla dikkatleri üzerine çeken Yedi Mavi, 17 katlı 6 blok halinde yükseliyor.

Yedi Mavi Zeytinburnu görücüye çıkıyor!
Yedi Mavi Zeytinburnu görücüye çıkıyor!
12.07.2016

Zeytinburnu sahil bölgesinde TOBB arazisi üzerinde inşa edilmekte olan Yedi Mavi, 19 Temmuz 2016 günü lanse edilecek.

Yedi Mavi projesi basına tanıtılıyor
Yedi Mavi projesi basına tanıtılıyor
30.06.2016

İstanbul Zeytinburnu’nda hayata geçirilen Yedi Mavi projesi basın karşısına çıkıyor.

Yedi Mavi projesi lansman öncesi satışa çıktı!
Yedi Mavi projesi lansman öncesi satışa çıktı!
15.06.2016

İstanbul'un merakla beklenen projesi Yedi Mavi '6 Kule 1 Yaşam Denizden Gelen İlham' sloganıyla lansman öncesi satışa çıktı

Yedi Mavi, 25 Medya İletişim ile anlaştı
Yedi Mavi, 25 Medya İletişim ile anlaştı
23.05.2016

TOBB Zeytinburnu arazisi üzerinde yükselen Yedi Mavi Projesi'nin iletişim ajansı 25 Medya İletişim oldu.

Yedi Mavi projesinin imar planı yeniden askıya çıktı
Yedi Mavi projesinin imar planı yeniden askıya çıktı
24.12.2015

Kalkavan Yapı-Hasan Sever İnşaat-Gül Yapı işbirliğinde Zeytinburnu Kazlıçeşme’de hayata geçirilen Yedi Mavi projesinin imar planı askıya çıktı.

Yedi Mavi Zeytinburnu satış ofisi bitti bitecek!
Yedi Mavi Zeytinburnu satış ofisi bitti bitecek!
01.10.2015

Kazlıçeşme'de sahilyolu üzerinde inşa edilecek olan Yedi Mavi'nin satış ofisinde sona gelindi.

Yedi Mavi Zeytinburnu için ön talep toplanıyor
Yedi Mavi Zeytinburnu için ön talep toplanıyor
25.06.2015

Zeytinburnu'nda konumuyla bütün gözleri üzerine toplayan Yedi Mavi projesi için ön talep toplanıyor.

TOBB Zeytinburnu projesinin adı Yedi Mavi!
TOBB Zeytinburnu projesinin adı Yedi Mavi!
27.05.2015

Zeytinburnu'nda, TOBB arsasında inşa edilecek olan projenin adı Yedi Mavi olarak belirlendi.