maritbet girişmaritbet
İş garantili 'havacılık okulu' ilgi odağı oldu!

İş garantili 'havacılık okulu' ilgi odağı oldu!

Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu ilk kez görücüye çıktı

Ulaştırma Bakanlığı'nın işbirliği ve Çelebi Havacılık Holding'in desteğiyle kurulan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu, ilk kez yer aldığı sivil havacılık eğitiminin ulusal ve uluslararası yegane platformu IFTE 2014'de ilginin odağında yer aldı. 

Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu, IFTE - Istanbul Flight Training Exhibition : İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı'nda ilk defa yerini aldı. IFTE 2014'e daimi destekçisi Çelebi'nin sponsorluğunda katılan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu, ilk defa yer aldığı sivil havacılık eğitimindeki Türkiye'nin tek ulusal ve uluslararası platformunda büyük ilgi topladı. 
İlk kuruluşundan bu yana, sivil havacılığın köklü ve küresel markası Çelebi'nin himayesinde ve destekleriyle eğitimde fark sunan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu (EÜACÇSHYO), bu yıl ikincisi düzenlenen IFTE 2014'de akademik kadrosu ve öğrencileri ile yer aldı. 17 – 18 Ekim 2014 tarihleri arasında Yeşilköy'deki WOW Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı'na Çelebi Hava Servisi'nin sponsorluğunda katılan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu standında ziyaretçileri, Çelebi üst yönetiminin yanı sıra öğretim görevlileri ve öğrencileri karşıladı. IFTE 2014'te, B6'da yer alan EÜACÇSHYO standında ziyaretçiler, sivil havacılık eğitiminde yüksekokulun sunduğu eşsiz fırsatları, üç ayrı açıdan; hem yüksekokulun daimi destekçisi Çelebi yetkililerinden, hem akademik kadrosundan ve hem de eğitim gören eğitim gören öğrencilerden öğrenebildiler . 

Türkiye'nin tek Sivil Havacılık Eğitim Fuarı: IFTE

Türkiye'nin ulusal ve uluslararası arenadaki ilk ve tek Sivil Havacılık Eğitim Fuarı olan IFTE - Istanbul Flight Training Exhibition : İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı , sektörün ihtiyaçlarını bir bütün olarak görüp, çözümler üretmeyi hedefliyor. Havacılık sektörünün tüm aktörleri, IFTE ile; network ağını genişletme, uluslararası düzeyde bilinirliğini arttırma, havacılık eğitimlerinin sürekli gelişimine katkı sağlama, sektörle ilgili gelişmelerden ve fırsatlardan haberdar olma gibi imkânları yakaladılar. 17 – 18 Ekim tarihlerinde İstanbul WOW Kongre Merkezi'nde düzenlenen IFTE 2014'te; lise ve üniversite öğrencileri de, sektörde önemli yere sahip eğitim kuruluşları ile birebir görüşerek, yurt içindeki ve yurt dışındaki alternatiflerle karşılaştırma yapabilme imkânı buldular.

Sivil havacılığın profesyonelleri IFTE konferansında konuşuyor

IFTE 2014 ziyaretçileri, IATA ve EASA gibi resmi kurumların da aralarında bulunduğu sektörün profesyonellerin bir araya geldiği konferanslarda, havacılık sektörüyle ilgili en güncel bilgileri ulaşabilme fırsatı da yakaladılar. Konferansın hiç şüphesiz en ilgi çekici sürprizi ise Türkiye'nin milli gururu Solo Türk ve Türk Yıldızları ekipleri oldu. IFTE 2014 ziyaretçileri, sürpriz hediye çekilişlerinin yanı sıra Solo Türk ve Türk Yıldızları ekipleri ile tanışıp söyleşi yapma ve fotoğraf çektirme olanaklarına da sahip oldular. 

Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu EÜACÇSHYO Ulaştırma Bakanlığı'nın işbirliği, Çelebi Havacılık Holding'in desteğiyle kuruldu.

Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu; günümüzdeki önemi giderek artan ve hızla büyüyen sivil havacılık sektörüne; uluslararası havacılık standartlarına uygun, gerekli bilgi ve beceriye sahip nitelikli elemanlar kazandırmak amacı ile Ulaştırma Bakanlığı'nın işbirliği ve daimi destekçisi Çelebi Havacılık Holding'in katkılarıyla kuruldu. Erzincan Üniversitesi Yalnızbağ Yerleşkesi'nde bulunan modern yüksekokul binası, Çelebi Havacılık Holding tarafından yapımı ve donatımı tamamlanmasının ardından, 2012–2013 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçti. 

Modern yapısı, donanımı, akademik kadrosu ve müfredatı ile uluslararası standartlarda eğitim Modern yapısı ile öne çıkan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu binası, dört katlı ve 16.000 metrekare toplam kapalı alan ile konforlu bir eğitim atmosferi sunuyor. Toplam 1541 öğrenci kapasiteli 28 derslik, toplam 88 öğrenci kapasiteli 2 bilgisayar laboratuvarı ve toplam 20 öğrenci kapasiteli dil laboratuvarı bulunan EÜACÇSHYO'da, 77 öğretim elemanı odası da yer alıyor. EÜACÇSHYO, eğitim-öğretimin yüksek standartlarda yürütülmesine ve öğrencilere sosyal imkânlar sağlanmasına olanak sağlayan, çağın gerektirdiği modern araç ve gereçlerle donatıldı.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü'nde eğitim veriyor, diğer bölümler için ise alt yapı çalışmaları hızla sürdürülüyor.

Eğitime, ilk kez 2010–2011 eğitim-öğretim yılında merkez yerleşkede hazırlık sınıfına alınan öğrencilerle başlayan ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü'nün bulunduğu EÜACÇSHYO, YGS–6 puan türüne göre öğrenci alıyor. Bir yıl İngilizce hazırlık eğitiminin ardından dört yıllık lisans eğitimi verilen Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu'nda, Uçak Gövde Motor, Uçak Elektrik Elektroniği, Hava Trafik Kontrolörlüğü ve Pilotaj bölümlerine öğrenci alımı için de gerekli altyapı çalışmaları devam ediyor. 

Sivil Havacılık eğitiminde benzersiz fırsatlar sunuyor

Uzman akademik kadrosu, modern binası ve çağdaş donanımı ile eşsiz bir eğitim ortamı sunan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu, ayrıca öğrencilerine eşsiz birçok avantaj da sunuyor. Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu'nun sağladığı eğitim fırsatlarından bazıları: 

EÜACÇSHYO öğrencileri, uygulamalı eğitim avantajına sahip. Öğrenciler, eğitimleri boyunca öğrendikleri teorik bilgileri, Çelebi Hava Servisi'nin faaliyet gösterdiği 29 havalimanında uzman eğitmenler gözetiminde uygulama imkanı buluyor. Bu sayede mezun olan EÜACÇSHYO öğrencileri, kariyerlerine çok önemli iş tecrübeleri ile başlayabilme fırsatı yakalıyor. 

Çelebi Hava Servisi tarafından, EÜACÇSHYO'nun başarılı öğrencilerine karşılıksız burs veriliyor. 

EÜACÇSHYO öğrencileri, başta Çelebi Hava Servisi olmak üzere, birçok önemli havacılık kuruluşunda staj yapma imkanına sahip. 

EÜACÇSHYO, öğrencilerine, profesyonel İngilizce eğitim fırsatı da sunuyor. Yüksekokulda, Çelebi Hava Servisi tarafından yurtdışından getirtilen ve yabancı eğitmenler tarafından 1 yıl hazırlık ve 4 yıl lisans olmak üzere güçlü bir yabancı dil eğitimi veriliyor. Dolayısıyla EÜACÇSHYO öğrencileri, İngilizcenin hakim olduğu sivil havacılık sektöründe çok önemli olan bir avantaja sahip oluyorlar. 

Çelebi Hava Servisi, belirlenen başarı kriterlerini sağlayan EÜACÇSHYO öğrencilerine, mezuniyetlerinin hemen ardından istihdam garantisi veriyor. 

EÜACÇSHYO öğrencileri, Erasmus ve Farabi öğrenci değişim programları ile eğitimlerini yurtiçi ve yurtdışında aynı bölüme sahip üniversitelerle tamamlama fırsatını da yakalayırlor. Erasmus programı kapsamında; Almanya'da 2 (Fachhochschule Frankfurt Am Main / University of Applied Sciences ve Fachhochschule Worms), Polonya'da 1 (University of Information Technology and Management in Rzeszow), Slovakya'da 1 (University of Zilina), Slowak Cumhuriyeti'nde 1 (Technical University in Kosice) ve Portekiz'de 1 (ISEC-Instituto Superior de Educaçao e Ciencias) olmak üzere, 6 üniversite ile anlaşma sağlayan yüksekokulda; bu konuda daha çok üniversite ile işbirliği gerçekleştirebilmek için çalışmalar da aralıksız olarak sürdürülüyor. 

56 yıllık köklü geçmişi ile alanında Türkiye'nin ilk özel sektör şirketi olan Çelebi, bugün global bir marka konumunda. Çelebi, 2 kıta, 5 ülke ve 34 havalimanında, yer hizmetleri ve kargo&antrepo hizmetleri veriyor. Çelebi, Türkiye'nin yanı sıra Macaristan – Budapeşte, Avusturya – Viyana, Almanya – Frankfurt, Hindistan'da ise Delhi ve Mumbai'de yürüttüğü faaliyetleri ile bugün küresel arenadaki en önemli markalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Çelebi, yarım asrı aşan ulusal ve uluslararası tecrübesini, kurucusu Ali Cavit Çelebioğlu'nun adını taşıyan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu'na yansıtıyor. Modern yüksekokul binasının yapımı ve donatımını da üstlenen Çelebi, gerek akademik eğitimi geliştirerek, gerek akademik kitaplar hazırlayarak ve gerekse uzmanları ile EÜACÇSHYO'ya aralıksız destek sağlıyor. EÜACÇSHYO öğrencileri, eğitimlerini, alanında uzman ve dünya markası Çelebi'nin tecrübesi ve bilgi birikimi ışığında gerçekleştirebilme avantajını da yaşıyor. 

Ayrıca, öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri ve sosyal yaşamda aktif rol alabilmeleri için EÜACÇSHYO bünyesinde kurulan Havacılık Kulübü ile çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Yüksekokulun binasını yapan, donanımı ve eğitimi ile yakından ilgilenen Çelebi Hava Servisi A.Ş., öğrencilerin kulüp faaliyetlerine de ayrı bir önem vererek, her türlü desteği sağlıyor. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İş garantili 'havacılık okulu' ilgi odağı oldu!
  • 17.10.2014 12:50

İş garantili 'havacılık okulu' ilgi odağı oldu!

Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu ilk kez g ...

Çelebi Ailesi, Çelebi Havacılık Holding ve Çelebi Hava Servisi’nin yarısını Actera Group’a devredecek!
  • 08.08.2012 09:04

Çelebi Ailesi, Çelebi Havacılık Holding ve Çelebi Hava Servisi’nin yarısını Actera Group’a devredecek!

Çelebioğlu Ailesi, Çelebi Havacılık Holding ile Çelebi Hava Servisi’nin sermayes ...