Görgü tanıkları, Vodafone Arena bombalı saldırısını anlattı!

Görgü tanıkları, Vodafone Arena bombalı saldırısını anlattı!

Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu'nun yanında meydana gelen bombalı saldırıyı görgü tanıkları anlattı.

Beşiktaş'ta meydana gelen bombalı saldırının ardından görgü tanıkları, olay anını anlattı. Bölgedeki bir restoranın işletmecisi Nihat Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayda iş yerinin ciddi hasar gördüğünü söyledi.

Yıldız, "Büyük bir patlamayla bir alev topu çıktığını gördük. Bir dakika arayla iki patlama oldu. Restoranın camları basınçla parçalanıp üzerimize yığıldı." diye konuştu.

Bir diğer görgü tanığı Abdullah Çavuş ise maç için Bursa'dan geldiklerini belirterek, "Maçtan çıktık, yaklaşık 10 dakika geçmişti, taraftar arabaları hareket etti. Yol açılır açılmaz patlama oldu. Stattan çıkıp yemek için kalacağımız otele girecektik. Camlar basınçla üzerimize saçıldı. Silah sesleri duyduk, otelin içine girip bir köşeye sığındık." dedi. 

Olay sırasında Dolmabahçe'deki bir kafede oturduğunu söyleyen Elif Öztürk de patlamayla birlikte büyük bir alev topunun oluştuğunu anlattı.

Büyük şok yaşadıklarını dile getiren Öztürk "Daha sonra güvenli bir yere geçmeye çalıştık. O korkuyu daha yeni üzerimizden atıyoruz. Bunu yapanlar insan olamaz, hepsine lanet olsun." ifadelerini kullandı. 

Öte yandan, olay yeri inceleme ekipleri bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Olay yerinde polis, itfaiye, sağlık ve belediye ekipleri bekleyişlerine devam ediyor. 

Bombalı saldırıda Gümüşsuyu yokuşu civarındaki toplumsal olaylara müdahale aracı, İETT otobüsleri, dolmuş ve bazı özel araçlar da hasar gördü. Çevredeki kimi binaların da camları kırıldı.  

Kara ve denizden güvenlik tedbirlerinin en üst seviyeye çıkarıldığı Gümüşsuyu, Maçka civarında polis helikopterleri de sürekli tur atıyor. Polis ekipleri, bölgeye çıkan yollarda ambulanslar dışında araç ve yaya geçişine izin vermiyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Görgü tanıkları, Vodafone Arena bombalı saldırısını anlattı!
  • 10.12.2016 23:03

Görgü tanıkları, Vodafone Arena bombalı saldırısını anlattı!

Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu'nun yanında meydana gelen bombalı saldırıyı gör ...

Beşiktaş Vodafone Arena'nın yakınında bombalı saldırı!
  • 10.12.2016 22:24

Beşiktaş Vodafone Arena'nın yakınında bombalı saldırı!

Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından Vodafone Arena Stadyumu'nun yanında bombalı ...