Türkiye'nin ilk ve tek tarım AVM'si Bursa'da açılacak
Türkiye'nin ilk ve tek tarım AVM'si Bursa'da açılacak
14.12.2018

Bursa'da Karacabey-Bandırma yolunda 200 dönümlük alan üzerinde kurulacak Türkiye’nin ilk ve tek Tarım AVM'si ilçeyi cazibe merkezi haline getirecek.

Bursa turizminde hedef rotalar: Tirilye, Gölyazı, İznik
Bursa turizminde hedef rotalar: Tirilye, Gölyazı, İznik
03.12.2018

Dünya çapında üne sahip olmalarına rağmen yeterince ortaya çıkmayan Tirilye, Gölyazı ve İznik'in tanıtımı için turizm platformu oluşturuldu.

Bursa'da Hobi Evleri Projesi ile arazilerin değeri arttı
Bursa'da Hobi Evleri Projesi ile arazilerin değeri arttı
29.11.2018

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde başlatılan 'Hobi Evleri Pojesi' ile bölgedeki arazi fiyatları 1 yıl içinde değerine değer kattı.

Bursa'da metruk halde bulunan yapılar yıkılıyor
Bursa'da metruk halde bulunan yapılar yıkılıyor
26.11.2018

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım ilçesi İncirli Caddesi üzerinde metruk halde bulunan riskli yapıları ortadan kaldırdı.

Bursa, yaşam kalitesi yüksek şehirler arasına girdi!
Bursa, yaşam kalitesi yüksek şehirler arasına girdi!
26.11.2018

Numbeo yaşam kalitesi endeksini yayınladı. Türkiye'den İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da ilk 100 listesine girmeyi başardı.

Sümer Holding Bursa ve Kayseri'deki taşınmazları yıktıracak!
Sümer Holding Bursa ve Kayseri'deki taşınmazları yıktıracak!
24.11.2018

Mülkiyeti Sümer Holding' e ait olan Bursa ve Kayseri'deki taşınmazlar üzerinde bulunan metruk yapı, ihale yoluyla yıkılacak.

Bursa'da tarihi Kayhan Çarşısı'ndaki binada yangın!
Bursa'da tarihi Kayhan Çarşısı'ndaki binada yangın!
15.11.2018

Kayhan Mahallesi'ndeki tarihi Kayhan Çarşısı'nda 2 katlı metruk binada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Bursa'da 4.7 milyon TL'ye satılık arsa!
Bursa'da 4.7 milyon TL'ye satılık arsa!
01.11.2018

Bursa Mustafa Kemalpaşa Belediyesi mülkiyetinde bulunan arsa 4 milyon 760 bin lira bedelle satışa çıktı. İhale 13 Kasım'da gerçekleşecek...

Bursalı müteahhitler, kentsel dönüşüm için çözüm arıyor
Bursalı müteahhitler, kentsel dönüşüm için çözüm arıyor
23.10.2018

Bursa’da yeni İmar Yönetmeliği’ne uygun olmayan 150 kadar projenin tamamlanması için inşaat müteahhitleri Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Bursa Şehir Hastanesine raylı ulaşım planı!
Bursa Şehir Hastanesine raylı ulaşım planı!
21.10.2018

Bursa'da 1355 yataklı Şehir Hastanesine rahat ulaşım sağlanması amacıyla raylı sistem hattı yapılması planlanıyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, merkez Nilüfer ilçesi Doğanköy mevkisinde inşası süren 1355 yataklı Şehir Hastanesine rahat ulaşım sağlanması için Emek'ten raylı sistem hattı planladıklarını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre Aktaş, "Ulaşım Master Planı"nı, Beşevler Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi binasında, sanayi esnafıyla paylaştı.

Aktaş, burada yaptığı konuşmada, göreve geldikten sonra, sahaya inerek vatandaşlarla sürekli temas kurduğunu ifade etti.

Herkesin Bursa'nın çözülmesi gereken ilk problemi olarak ulaşım ve trafiği gösterdiğini vurgulayan Aktaş, "Bizim Bursa'yı büyütmemiz gerek. Ama öncelikle bir yol haritamızın olması gerekiyor. Bursa Avrupa'nın birçok ülkesinden büyük nüfusa sahip. Tek başına 17 ilçe ve 1058 mahallesi var. Yeni imar alanları ile yeni açılımlarla yakında kamuoyuyla paylaşacağımız 1/100 bin ölçekli plan, bizim yeni yol haritamız olacak. Bursa 2020 yılının sonunda artık trafiği, ulaşımı konuşmayacak." ifadelerini kullandı.

Bursa'nın 2035 yılını hedef alan master plan hakkında bilgi veren Aktaş, şunları kaydetti:

"Bursa'da 3 milyon insan yaşıyor ve bizim insanları sabah işlerine, akşam eşlerine en sağlıklı ve en problemsiz şekilde ulaştırmamız gerekiyor. Master planın ilk iki adımını söyleyeyim. Birincisi sinyalizasyonu revize etmemiz gerekiyor. Bekleme sürelerini 3,5 dakikalardan 2 dakikalara düşüreceğiz. Bu 130-140 milyon liralık bir yatırım. Sürenin iki dakikalara düşmesi çok daha fazla insan taşımak demek. Şu andaki mevcudun yüzde 50-60'ını daha fazla taşımak ve daha rahat gidip gelmeleri demek. İkincisi ise yine 100-120 milyon liralık bir yatırım. Şu an Bursa'ya bir hastane yapılıyor. 1355 yataklı Şehir Hastanesi. Bu hastaneye insanların ulaşımlarını daha rahat sağlamak adına Emek'ten bir hat yapacağız."

Beşevler Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanı Sabri Koçoğlu da Bursa'nın ulaşımına yapılan dokunuşların şehir trafiğini rahatlattığını, bu sayede esnafın rahat bir nefes aldığını belirtti.

Aktaş'a, AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala ve AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da eşlik etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ Genel Müdürü Volkan Yılmaz, 10 kilovat dahil ve altında güçteki çatı tipi güneş enerji sistemlerinin hayata geçirilmesine ilişkin prosedürün sadeleştirilmesi, kurulumun kolaylaştırılması ve başvuru sürecinin hızlandırılmasının güneş enerjisi sektörü için sevindirici olduğunu ifade etti.

Yılmaz, şunları kaydetti:

“Başvuruya kolaylık getirildi, evden taşınmak söz konusu olduğunda çatı santralini evin yeni sahibine ya da kiracıya devretme olanağı sağlandı. Elektrik üretmek isteyen vatandaş, başvurusunu dağıtım şirketinin merkez ya da taşra birimine yapabilecek. Dağıtım şirketleri başvuruları aylık olarak alacak ve bir sonraki ayın 20'sine kadar sonuçlandıracak. Projesi onaylanan vatandaş elektrik üretmeye başlayabilecek ve ürettiği elektrikten kendisine fazla geleni mevcut şebeke üzerinden dağıtım şirketine satabilecek. Çevre dostu, temiz enerji kaynağı güneş gibi sınırsız ve ücretsiz olan bir kaynaktan sonuna kadar faydalanılması gerekiyor. Çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması ve doğada minimum karbon ayak izi için enerji üretiminde güneş enerjisinden sonuna kadar yararlanılmalı.”

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde kurulan projeyle, yılda ortalama 8 hanenin elektriği yenilenebilir enerjiyle karşılanırken, santralde üretilen ihtiyaç fazlası enerji de dağıtım şirketine satılarak ek gelir elde edilebilecek.

Bursa'da kolonunda çatlaklar oluşan 5 katlı bina boşaltıldı
Bursa'da kolonunda çatlaklar oluşan 5 katlı bina boşaltıldı
12.10.2018

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde, giriş katındaki 2 taşıyıcı kolonda çatlaklar oluşan 5 katlı apartman boşaltıldı.

Bursa'da toprak kayması meydana geldi
Bursa'da toprak kayması meydana geldi
26.09.2018

Mudanya ilçesinde bir inşaatın hafriyatı sırasında meydana gelen toprak kayması çevredeki bazı binaların duvarlarında çatlaklar oluşmasına neden oldu.

Bursa'da kurulacak Maden OSB'de sona gelindi
Bursa'da kurulacak Maden OSB'de sona gelindi
25.09.2018

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde, bünyesinde yüksekokul, otel ve fuar alanı da yer alacak Maden OSB'nin kurulmasına ilişkin bütün izinler tamamlandı.

Bursa'daki Myrleia Antik Kenti'ne AVM izni!
Bursa'daki Myrleia Antik Kenti'ne AVM izni!
22.09.2018

Özdilek Holding, Myrleia Antik Kenti üzerinde AVM yapılması için İmar Barışından yararlanarak Yapı Kullanma Ruhsatı aldı.

Bursa Orhangazi Belediyesi'nde satılık tarla!
Bursa Orhangazi Belediyesi'nde satılık tarla!
21.09.2018

Bursa'nın Orhangazi İlçesine bağlı Muradiye Mahallesi'nde yer alan tarla 4 milyon 109 bin 242 lira bedelle satışa çıkarıldı.

Bursa Zafer Plaza AVM satışa çıktı
Bursa Zafer Plaza AVM satışa çıktı
20.09.2018

Bursa'nın Şehreküstü Mahallesi'nde bulunan Zafer Plaza AVM'nin belediye hissesi 51.4 milyon TL'ye satışa sunuluyor. İhale 2 Ekim2de gerçekleşecek...

Bursa'da dar gelirlilere özel sosyal konut!
Bursa'da dar gelirlilere özel sosyal konut!
18.09.2018

Bursa Gemlik Belediyesi Cihatlı Mahallesinde yaptırdığı sosyal konutların başvurularını almaya başladı.

Bakan Kurum'dan Bursa'da toplu konutlara tam not!
Bakan Kurum'dan Bursa'da toplu konutlara tam not!
14.09.2018

Bakan Murat Kurum, Gemlik Belediyesi'nin Cihatlı Mahallesi Bölgesinde yapımı devan eden 1400 konutlu toplu konut projesine tam not verdi.

'Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi' açılış için gün sayıyor
'Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi' açılış için gün sayıyor
11.09.2018

Yeşil bina konseptinde tasarlanan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi inşaatında sona gelindi.

Bursa Gürsu Kavşağı'nda ulaşım rahatlayacak
Bursa Gürsu Kavşağı'nda ulaşım rahatlayacak
31.08.2018

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 20 gün sürecek çalışmaların ardından Gürsu Kavşağı’nda da ulaşımın rahatlayacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kent içi ulaşıma nefes aldıran acil eylem planı kapsamında çalışmaların sürdüğü, şehrin doğu bölgesinin en önemli noktalarından olan Gürsu Kavşağı'nda incelemelerde bulundu. Başkan Aktaş'a, teknik incelemede, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, meclis üyeleri, AK Parti Gürsu İlçe Başkanı Zekeriya Hacıoğlu ile Büyükşehir Belediyesi bürokrat ve teknokratları da eşlik etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, vatandaşlarla da sohbet ettiği incelemede, “Bursa'da ulaşım çok konuşuluyor. Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşımla ve trafikle ilgili, toplu taşımadan araç parklanmalarına kadar her konuda yoğun çalışıyor ve çözüm odaklı formüller üretiyoruz” dedi. Ulaşım çalışmalarını, ‘acil eylem planı' ve ‘ulaşım master planı' olmak üzere iki ayrı etapta sürdürdüklerini anlatan Başkan Aktaş, master planın Kasım ayından itibaren devreye gireceğini ve Bursa'nın 2035'lerini öngören plan kapsamında, uzun vadede, farklı kavşak uygulamaları ve katlı yolların kente kazandırılacağını söyledi. Gürsu Kavşağı, 20 günde tamam

Gürsu Kavşağı'ndaki çalışmaları anlatan Başkan Aktaş, “Gürsu, büyüyen ve gelişen bir ilçemiz, nüfusu 80 binleri geçti. Gürsu'da bir organize sanayi bölgesi de var. Gürsu Kavşağı da kilit noktalardan bir tanesi. Simülasyonlarla da değerlendirdik, burada yapılan çalışmayla, yüzde 30 – 35'ler civarında bir rahatlama görülecek” dedi.

Başkan Aktaş, acil eylem planı kapsamında Polis Okulu, Orhaneli, Esentepe, Otosansit, Tuna Caddesi FSM Bulvarı, Beşevler, Emek Besaş, Çalı Hafize Hatun Camii, İnegöl AVM, İnegöl Belediye Önü ve Gökdere kavşaklarında çalışmalar yapıldığını da hatırlattı.

Bursa'daki akıllı kavşak çalışmalarıyla ilgili çok güzel sonuçlar alındığını belirten Başkan Aktaş, “Gürsu ve İhtisas kavşakları, Bursa'daki en sıkıntılı kavşaklarımızdan… Bu nedenle, Gürsu Kavşağı'ndaki çalışmayı çok önemsiyoruz. Bursa'nın doğu girişinden, yoğunluğun başladığı nokta burası. Çalışmalar kapsamında, orta kısımda bulunan refüj kaldırıldı. Gürsu çıkışında yol aksı kaydırıldı ve çıkış kısmına ilave şerit eklendi. Altyapıyla ilgili çalışmalar da aynı zamanda yürütülüyor. Yaklaşık 20 güne kadar buradaki tüm çalışmayı bitirip aksın daha sağlıklı işlediğini göreceğiz” diye konuştu.

Geçiş sürecinin ardından, kısa vadeli acil eylem planı kapsamında Gürsu Kavşağı'nda rahatlama yaşanacağını söyleyen Başkan Aktaş, katlı yollar ve master planı ile Bursa'da ulaşımın kesinlikle konuşulmayacağı konusunda kararlı olduklarını vurguladı.