Kalekim İzolatex 1K yalıtımda standartları yükseltiyor

Kalekim İzolatex 1K yalıtımda standartları yükseltiyor

Kalekim’in yüksek performanslı su yalıtım grubunda yer alan yeni ürünü 3022 İzolatex 1K, sağlıklı, konforlu ve uzun ömürlü çözümler getiriyor.

Kalekim'in yüksek performanslı su yalıtım grubunda yer alan yeni ürünü 3022 İzolatex 1K, yapıları suyun zararlı etkilerine karşı koruyarak, yaşam alanlarına daha sağlıklı, konforlu ve uzun ömürlü çözümler getiriyor. Tek bileşenli özel formülü sayesinde uygulayıcılara büyük kolaylık sağlayan ürün, iç ve dış mekanlardaki ıslak hacimli yüzeylerde su yalıtımında yüksek performans sağlıyor.

Kalekim tarafından geliştirilen tek bileşenli esnek su yalıtım malzemesi İzolatex 1K formülasyonunun yeniliği ve teknolojisi ile suyun zararlı etkilerine karşı yapıları güvence altına alıyor. Özel formülasyonu sayesinde, sadece su ile karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilen İzolatex 1K, iç ve dış mekanlardaki ıslak hacimli yüzeylerin yanı sıra farklı kullanım alanlarında da üstün performans sağlıyor.

Tek bileşenli formülasyonu sayesinde uygulayıcılara taşıma, stok, zaman tasarrufu ve uygulama kolaylığı sağlayan İzolatex 1K, geleneksel iki bileşenli çimento esaslı su yalıtım ürünlerine kıyasla da plastik ambalaj kullanımını ortadan kaldıran çevre dostu bir ürün. Sadece su ile karıştırılarak uygulamaya hazır hale gelen İzolatex 1K fırça, mala, rulo veya sprey ile yatay ve düşey düzeylere kolay uygulama imkanı sağlıyor.

Tüm yüzeylerde yüksek performans

Kalekim'in yapılarında uzun ömürlü ve dayanıklı su yalıtımı isteyenler için hayata geçirdiği İzolatex 1K, çatlak köprüleme özelliği sayesinde betondaki kılcal çatlamalara karşı yüksek dayanıklılık gösteriyor.

Yüksek tutunma gücü ve ekstra esnek özelliğiyle su yalıtım problemlerini çözen İzolatex 1K, başta havuz ve teraslar olmak üzere banyo, duş, WC gibi ıslak hacimli mekanlarda üstün performans sağlıyor. İçme suyu depolarında da güvenle kullanılabilen İzolatex 1K balkonlarda, deniz suyu ve buz çözücü tuzlara karşı korunması gereken beton yüzeyler üzerinde ve sıva, şap gibi yüzeylerde kullanılabiliyor. Seramik kaplama ya da şap öncesinde de kullanılan ürün, mekandaki köşelere, birleşim yerlerine uygulanan 3501 Kalekim Pah Bandı ile daha iyi ve güvenilir bir sonuç sağlıyor.

Basınçlı alanlarda yüksek dayanım 

Basınçlı su geçirimsizlik testinde standart olarak kabul edilen 1.5 bar basınca karşılık, 7 bar basıncını başarıyla geçen İzolatex 1K, bu özelliğiyle de basınçlı suya maruz kalan alanlarda güvenle kullanılabiliyor.

Su geçirimsizliği ve işlenebilirliği arttırıcı kimyasal katkılar içeren yapısı sayesinde sıfırın altındaki sıcaklıklarda bile esneklik özelliğini koruyan İzolatex 1K, klor iyonlarına karşı yüksek direnciyle de deniz suyu ve buz çözücü tuzlara karşı korunması gereken beton yüzeyler üzerine uygulanabiliyor.

Standart yapışma testlerinde ise iki katın üzerinde performans sağlayan ürün kaplıca, sauna, teras ve balkonlar gibi yine farklı tipteki ıslak hacimli mekanlarda da tercih ediliyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Bakan Kurum, Mersin'de kentsel dönüşüm projesini inceledi
  • 21.05.2022 09:52

Bakan Kurum, Mersin'de kentsel dönüşüm projesini inceledi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Mersin'in Akdeniz ilç ...

“Konut Finansmanı Projesi inşaat sektöründeki gelişmeleri tersine çevirebilecek”
  • 11.05.2022 09:50

“Konut Finansmanı Projesi inşaat sektöründeki gelişmeleri tersine çevirebilecek”

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla ba ...

Kentsel dönüşümde 1.7 milyon konut için 21 milyar TL harcandı!
  • 05.05.2022 11:10

Kentsel dönüşümde 1.7 milyon konut için 21 milyar TL harcandı!

Kentsel dönüşüm çalışmalarının toplam hacmi 10 yılda 21 milyar 9 milyon lirayı a ...

Vatandaş bilinçlendi, kentsel dönüşümde rekor geldi!
  • 03.05.2022 10:09

Vatandaş bilinçlendi, kentsel dönüşümde rekor geldi!

Geçen yıl ülke genelinde 104 bin 583 bağımsız birim için (konut, ofis ya da işye ...

Kalekim'in ilk çeyrek karı %194’lük artışla, 70,8 milyon TL’ye ulaştı
  • 22.04.2022 16:03

Kalekim'in ilk çeyrek karı %194’lük artışla, 70,8 milyon TL’ye ulaştı

Türkiye Yapı kimyasalları sektörünün öncü markası Kalekim, 2021 yılında ulaştığı ...

Bakan Murat Kurum, Kocaeli'de kentsel dönüşüm projesinde konuştu
  • 19.04.2022 15:17

Bakan Murat Kurum, Kocaeli'de kentsel dönüşüm projesinde konuştu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kocaeli'nin İzmit ilç ...