Masraf Yapmaya Çekiniyorum

Öncelikle teşekkür ederim. Benim dairem arka tarafta idi, şimdi ön taraf oldu. Hakkımı nasıl arayabilirim? Ben masraf yapmaya korkuyorum. Lütfen yardımcı olun.

Ebru Hanım önceki cevaplarda okurlarıma İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı'nın telefonunu vermiştim. Orayı arayın.

Hüseyin Belibağlı Emlaktasondakika.com Haber Koordinatörü

Benzer Sorular

Toki̇ Evleri Site Yönetimine Karşı Haklarımız

ismailyucedag 09.29.2015 14:24

İyi günler, 2015 ocakta teslim aldığımız evlerin, site yönetimi (x şirket) görev sorumluklarını yerine getirmiyor. Çoğu site sakinleride avans ve aylık aidatları ödemedi. Doğalgaz için istenen masraf avansını enbaşta herkes ödemesine rağmen 18 bloktan 6 tanesinin abonelik işlemini bitirmediler. Korkumuz bu kış doğalgazsız kalmak. Site sakini olarak hukuken haklarımız nelerdir, çünkü Toki x firmaya site yönetim işini vermiş kendi aralarında muhakkak sözleşmeleri vardır. Bizler taraf olmadığımız için bizler hakkımızı nasıl ararız.

Evimiz Kocaeli

seyfuuberk 03.28.2015 15:17

Evimiz Kocaeli projesinden ev aldım ve Temmuz ayında teslimatı olmasını bekliyordum. Evime gelen belgeyle yıkıldım, çünkü satış esnasında 3-4 bin TL civarı olacağı söylenen tapu işlemleri ücretleri için 11000 TL masraf çıkardılar. Kime sorduysam bu durumu soygun olarak belirtti. Sözleşmede bunların hepsinin söylendiği belirtiliyor. Bu durum yasal mıdır?

Kentsel Dönüşümden Satış Nası Yapılır

oztuna 03.18.2015 08:01

Merhaba, Kentsel dönüşüm projesine girmiş bir binadaki daire sahibi binden satmak istediği daireyi almayı düşünüyorum.Sanırın mütahitle anlaşma yapılmış.Bina boşaltılmaya başlanmış. Daireyi nasıl satın alabilirim?Kira yardımından yararlanabilir miyim? Hukuki sakıncalr neler olbilir? Nasıl bir yol izlersem zarara uğramam? Saygılarımla. Can Tuna

Tokiden Ev Aldık Vazgeçmek Istiyorum.

seah_patoloji 03.13.2015 17:12

merhaba. biz TOKİ den tam 1 sene önce ev satın aldık. fakat şimdi vazgeçmek istiyoruz. 800 tl aylık ödeme yapıyoruz. ortalama nekadar ücreti geri alırız. nasıl hesaplanır? yardımcı olursanız sevinirim

İş Bitirme Raporu Ve İskanı Olmayan Daire Alınır Mı ?

Adem Kemertaş 02.05.2015 16:19

Merhabalar, tapuda 2004 yapımı yazan fakat alıcının 2007 dediği bir daireyi almaya karar verdim. Fakat araştırmalarım sonucu dairenin iş bitirme raporu ve iskan almadığı ortaya çıktı. Ayrıca yapılırken projeye tam olarak uygun yapılmamış. Fiyatı da diğer dairelere göre çok düşük değil fakat geniş olduğu için yine de aklım kalıyor. Sizce ne yapmalıyım, alırsam ne gibi sıkıntılar çıkabilir ? (Not: Kat ittifaklı daire)

Tarladaki Ortaklığı Dava Ile Bitirmek Istiyorum

Yener Yavuz 01.25.2015 14:41

Selamlar, hayırlı çalışmalar. Yozgat Şefaatli ilçesinde babamdan kalan 4 bin 500 metrekarelik tarla üzerinde 9 hisse vardı. Ben bu tarlayı diğer kardeşlerimden satın almak istedim. 3 kişi bana tapudan hissesini verdi. Diğerleri vermek istemedi. Bende 6 Ocakta izale-i şuyu davası açtım. Bu arazi üzerine kendi hissem olan kısma 30 meyve ağacı fidanı, 50 asma fidanı, sulamak için 8 metre yüzeysel kuyu, 4x4 metrekare malzeme koymak için bina, 2x4 metre boyutlarında havuz yaptım. Mahkeme günü 18 Şubat. Ben bu tarlanın açık artırma ile satılmasını istiyorum. Diğer hisseleri almak için o mevkideki tarla değeri 4 bin 500 lira. Değerli bir yer değil ama oraya masraf yaptığım için almak istiyorum Allah izin verirse. Karşı taraflar itiraz edeceklerini söylüyorlar. İtiraz ederlerse ne olur? Mahkemede nasıl bir savunma yapabilirim? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. İş hayatınızda başarılar dilerim.

Beykent Konutlarında Daire Numaraları Niye Değişti?

Kehmet Kıcılı 01.21.2015 10:31

İyi günler, Beykent 4. etap sakinlerine duyurulur. Benim evim 1 numaralı daire ve sol girişte bulunuyor. Daha önceki kapı no yanlış takıldığı için tekrar düzeltilmiş. Bu bilgiyi Ankara'daki TOKİ Finans Müdürü Süleyman Bey'den aldım. Bilgi almak isteyen arkadaşlar için tlf: 0312 565 22 32. Arayabilirler. Herkes evine masraf yapacak çünkü. Kimse mağdur olmasın.

Beykent'teki 480 Konuta Düzeltme Gerekiyor

Abdulkadir Erzurum 01.16.2015 20:27

Merhabalar; Sayın Uzman bu konularla başınızı ağrıtıyoruz. Bu yüzden öncelikle özür dilerim. Sözleşmedeki kağıtta yazan numara B1-13. Bankada yapılan işlem B1-10. Banka yetkilisine sorduğum da “Bizlik bir şey yok, sistem otomatik atıyor” dedi. Biz binanın katına ve konumuna göre para ödedik. Değişen kapı numarası diye daire yönünü de değiştirmişler. B1-13, 4. kat No:17 binanın arka tarafında. Şimdi ise B1-10 binanın ön tarafına düşüyor. TOKİ’yi aradım ama detaylı bilgi vermiyorlar. Sizin bu konudaki açıklamalarınızı okudum. Eve masraf edeceksiniz ama sizin olmayabilir… vs. Bu konuda çok kafam karıştı. Ne yapmam lazım, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Beykent'te Kapı Numaralı Değişikliğine Dikkat!!!

Ebru Berat 01.14.2015 13:42

Slm, verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim ama hemen taşınamayacağımızı söylediler. Birde merak ettim. Kapı numaraları neden değişti? Önce baktığımızda numaralar başkaydı, şimdi başka. Kapıcı dairesi için değiştiği söylendi. Şimdiden teşekkür ederim.

Elazığ Forum'un Inşaatı Ne Zaman Başlayacak?

Mustafa Tekin 10.05.2014 22:50

Elazığ forum’un inşaatı neden yapılmıyor? Büyük bir arazi kaderine terk edilmiş şekilde bekliyor ve bu araziye kaç senedir çivi dahi çakılmadı. Bunun sebebi ne olabilir ki? Çok büyük bir arazi. İnşaatın başlamamasının sebebi Elazığ’ın sahipsiz olması mı?

Toki̇ Devirli Satışlarda Vergi Durumu Nasıl Oluyor?

İbrahim Yavuz 09.18.2014 15:06

TOKİ’den 65 bin lirası peşin, 370 bin liraya 20 yıl sonra borç bitimi tapu teslimli daire aldım ama ödeme zorluğu çektiğim için 10 ay sonra Ziraat Bankası kanalıyla 208 bin liraya borçlarıyla birlikte devrettim. Para “TOKİ devri” diye Ziraat Bankası’nda hesabıma yatırıldı. Ama eve kendim oturacağım diye bayağı masraf yaptım. “Ben tapu olmadığından rayiç bedelli mi hesaplayıp gelir vergisi vereceğim” diye sordum. Benim sattığım yerde tapu rayiç bedeli 254 bin lira. Çünkü ondan emlak vergisi ödedim. Devirli satışlarda vergi çıkıyor mu? Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkür ederim.

Enişte Beye Geçmiş Olsun

Ahmet Bölükçü 09.03.2014 12:04

Merhaba babam Çengelköy’de tek katlı bir ev yaptı, sonradan üste bir kat daha eniştem yaptı ve nasıl olduysa babamı kandırıp tapuyu üstüne aldı. Bana da noterden alt dairenin satışı yapıldı tapuya işlenmediği için bahçe ve ev tapusu hala eniştemin üzerine görünüyor. Bizim oralarda henüz imar yok. Ben alt katın ve bahçenin (% 50’sinin) tapusunu üzerime almak istiyorum. Eniştem pek yanaşmıyor. Ne yapmam lazım? Mahkeme açsam çok masraf olur mu? Lütfen bilgi verir misiniz? Babamda vefat etti, ne yapmalıyım?

Devir Işleminde Fiyat Fark Eder Mi?

Mustafa Yaşar İzgi 08.16.2014 19:00

İyi günler, bir sorum olacaktı. Meskeni alınmamış bir dairenin tapusunu devir almakla, mesken alındıktan sonra devir almak arasında bir fiyat farkı oluyor mu? Şimdiden teşekkürler.

Yakupabdal Bölgesi Yatırım Yapmaya Değer Mi?

Erhan Keskin 08.06.2014 01:40

İyi geceler. Ankara’nın neresinde 80.000 ile 100.000 lira arasında bir bütçe ile geleceğe yönelik yatırım yapılabilir? Birde Yakupabdal gözüme takıldı, acaba yatırım için uygun bir alan mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Kiracı Olarak Oturduğum Evde Haklarım Nelerdir?

Feyza Ayan 07.03.2014 11:52

?Merhabalar; Kiralık bir evde oturuyorum. Kirada oturduğum ev satılmış ve bana bu bildirilmedi. Satın alan kişi tarafından sözlü olarak bildirildi sadece. Kontratımın 1 yılını doldurmasına daha 1 ay var. Birde ben bu evin satılacağını bilseydim bu eve hiç taşınmazdım. Taşınırken o kadar masraf ettim ve boyası badanası taşınma parası vs…Bu konu ile ilgili HAKLARIM nelerdir? Ne yapabilirim? Çok acil cevap bekliyorum. Ben bu evden masrafımı çıkarmadan ayrılmayı düşünmüyorum . Bu arada bu olayı bize hiç bir yazılı belge ile bildirmediler. Ne yapmalıyım?