Kiralanan Konutun Sözleşme Bitmeden Tahliyesi

Merhabalar,2 ay öncesinden sözlü olarak evi boşaltacağımı ev sahibime sözlü olarak söyledim,kabul etti.ev sahibim hem emlakçılara hem de kendisi sanal ortamda emlak ilanları portallarına boşaltacağım tarihi belirterek ilan verdi,delilleri mevcuttur.Ben iki aylık depozito verdim. son ay haricinde ödemediğim bir kira borcum yok. Son ayın kirasını verdiğim depozitodan düşmesini, kalan kısmını evi boşaltıktan sonra anahtar tesliminde almayı önerdim. Kaul etmedi, ben yine de son ayın kirasını vermedim. Bu sefer ev sahibim "Evi boşaltamazsın, sözleşmen devam ediyor" demeye başladı.Bu arada devlet memuru olarak lojman başvurusunda bulundum.ev sahibim evden çıkarsam depozitomu vermeyeceğini,erken tahliye ettiğim için kalan kiralardan mesul olduğumu söyledi.kalan depozitomu nasıl alabilirim?(Depozito verdiğime dair yazılı ve imzalı kağıt bulunmaktadır)Bu durumda evi boşalta bilir miyim?Lojmana çıkmak,kiracı için kira sözleşmesinin tek taraflı feshine yönelik "mücbir sebep" midir?

İyi günler....Sorunuz tam yanıtı aslında imzaladığınız kontrattadır...Yine de aşağıdaki haberimiz sizin sorularınıza yanıt verebilir. Eğer bu haberdeki bilgilerin sorununuzu çözmeyeceğinizi düşünüyorsanız bize kontrat örneğinizi de ekleyerek tekrar yazın. http://www.emlaktasondakika.com/haber/sektorden-haberler/kirada-oturanlar-bu-habere-dikkat/101837

Emlaktasondakika.com

Benzer Sorular

Tpraktan Ev Almak

muhammetkilic057 09.06.2015 20:39

Merhaba ben İstanbul'da oturuyorum. Aklımda bir iş var, yapmak istiyorum. Size sorum topraktan ev alıp; örneğin 6-7 ay sonra inşaat bittikten sonra satmayı düşünüyorum. Müteahhitlere sorduğumda bence hemen yap biz bunu herkeze söylüyoruz yapın diye diyorlar. Benimde aklıma yatıyor yapmayı planlıyorum ve bu sayede normal bitmiş dairenin fiyatı 150 bin tlyken topraktan aldığında nerdeyse 110 bin tlye kadar düşüyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz ve topraktan satın aldığımda ne gibi sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Bi uzman olarak size bunu sormak istedim cevabınız için teşekkürler.

Toki Taksit Tarihleri

kadir_gunes46 06.30.2015 13:03

Gaziantep Şehitkamil Beykent Toki konutu için sözleşme imzaladık.Bize taksit tarihi hakkında bilgi verilmedi. 3+1 için taksit ödeme ne zaman başlayacak?

Inistanbul Hakkinda

engin_gurlek 06.06.2015 15:16

Inistanbulda 320 bin tl lik bir konutun teslim tarihinde fiyatinin ne kadar olmasini ongoruyorsunuz

Izaleyi Şuyu Davası

nejat42 05.20.2015 18:31

iyi günler Şuulu bir parsel de evim var. Diğer hisselerden birini satın alan müteahhit beni, onunla anlaşmadığım taktirde izaleyi şuyu davası açmakla ve yerimi yok pahasına satın almakla tehdit ediyor. Davayı ne zaman açacağını bilmiyorum. ACABA, DAVA AÇILDIKTAN SONRA BAŞKA BİR MÜTEAHHİT İLE SÖZLEŞME YAPIP, MAHKEMEDE ONUN KARŞISINA GÜÇLÜ BİR MÜTEAHHİT ÇIKARABİLİR MİYİM ? Teşekkür ederim

Adana Sulca Toki

sıla.1984 05.02.2015 14:12

adana sulca toki sosyal yardımlaşma tarafından yoksul vatandaşa kurra sonucu ev verildi. evler verilirken kesinlikle kişi kendisi oturması şartı kondu kiraya veremez ve satamaz devredemez. konu şu ki evler verileli 1 yıl oldu ,kurra da ev çıkanlar eve gelip perde çekip gittiler şu anda %55 i dolu gerisi boş .kurrada sosyal yardımlaşmada ihtiyaç sahibi gibi görünenler eski oturdukları yerlerde hala ikamet ediyorlar yerleşmeyide düşünmüyorlar . eğer gidip oturmayacaklarsa yedek listede olupta gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlar var sokakta kalıyorlar yada yıkık virane yerlede zor şartlar altında kalıyorlar bu evlerin oturmayanlardan alınıp gerçek ihtiyaç sahiplerine verilmesi hususunda ne yapabiliriz

Toki Ye Girmek Istyorum

huseyindektas 04.01.2015 01:43

Yardimci olursani sevinirim ornegin 1O bin lira pesinat la girebilirmiyim

Toki 2+1 Mi 3+1 Mi?

hamonapatra 03.25.2015 17:40

İstanbul kayaşehir toki de kuraya katılmak istiyoruz fakat 2+1 evler en düşük 136 bin ile 255 bin tl arasındaymış bize kura çıkarsa kaç binliralık alacağımıza kurayı çekenler mi karar veriyor yoksa biz mi??yani 2+1 58 metrekarelik bile ev gelme olasılığı var mı işin içinde??

Devre Mülk

htczngn76 03.18.2015 21:11

Inter alyans gayrimenkul inşaat as tarafından 2013 te aldığımız 18 aydır ödüyoruz 2014 te teslim edileceğine sözleşmemız var ama hala hic bir gelişme olmadığı için ödemeyi durdurmak istiyoruz ellerinde seneleriniz var ne yapmamız gerekir lütfen bilgi verir misiniz teşekkürler

Gayrimenkul

oylesinebirkul 03.06.2015 22:41

meraba, ben fransada yasiyorum 50 tl civarinda nakit paramvar annem ve babaminda bi eve ihtiyaclari var.avrupada yasadigim icin turkiyeden kredi alamiyorum 65 yasindaki babam kredi cekmeyi dusunuyor bende burdan babama odiycem . biz bu sekilde anlastik fakat banka krediyi kim cekerse tapu onun uzerine olur diyor. zaten kredi bitmeden de uzerimize tapu alamiyoruz.durum boyleyken kredi bitmeden yada bittikten sonra babam vefat ederse kardeslerim hak iddia ettikleri takdirde alabilirlermi ? sonucta parasini benim odedigim daire . babam tapunun benim uzerimeolmasini istiyor , bu konuda yapilacaklar nelerdir .

Adana Suluca Toki Yedek Liste

ilknur 02.24.2015 16:12

adana suluca toki konutları yoksul vatandaşlara belirli şartlar baz alınarak oturum yapılması için ev verildi ancak taksitleri az oldugu için 1280 konutun yaklaşık yarısı boş vaziyette yani kurrada ev çıkanlar taksiti ödüyor ama oturmuyor demekki ihtiyacı yok. eger ihtiyacı yok ise yedek listede olupta sokakta yasayanlar ve ya kirada oturanlara haksızlık yapıldıgı konusunda ne yapabilirsiniz yardım lütfen. bu daireleri yoksullara verilirken oturma şartı getirilmişti.

Evimi Toki̇'ye Iade Edince Elime Ne Kadar Para Geçer?

Hakime 01.26.2015 20:44

TOKİ'den 2 yıl önce ev aldım. İade etmek istiyorum. Elime ne kadar para geçer? Kesecekleri kira parası yaklaşık ne kadardır? Başlangıçta 800 küsur lira ödemeye başladık. Şimdi 900 lira civarında ödeme yapıyoruz.

Beykent'te Abonelikler Ne Olacak?

Şeyma 01.21.2015 10:45

İyi günler arkadaşlar, elektrik aboneliğini alan var mı? Rezil oluyoruz. Bildiğiniz bir şey varsa paylaşın.

Beykent 4. Etapta Konutun Yönü Hangi Tarafa Bakıyor?

Ebru Berat 01.21.2015 00:12

İyi akşamlar, ben kura listesine bakıyorum, dairelerin yönü yazmıyor. Nasıl bakabilirim?

Pişmanlık Beyannamesini Nasıl Verebilirim?

ahmet bey 01.14.2015 10:32

Merhabalar, bir ay önce 140 bin liraya anlaştığım ve 105.000 liralık konut kredisi ile aldığım konutun tapusuna (kat irtifakı) baktığımda satış sözleşmesinde satış bedeli 2.126,00 lira yazıyor. Bunda bir problem var mıdır? Satış bedeli kısmında ''satış fiyatı (yani evin fiyatı)'' nın mı yazması gerekiyor? Sitenizde okuduğum kadarıyla evin gerçek değerinden tapu harç bedeli hesaplanması gerekiyor. Hesapladığım kadarıyla ve 'ilk defa başıma geldiğinden' dolayı müteahhit eksik harç yatırmış. Şimdi ben nasıl bir yol izlemeliyim? Pişmanlık beyanı mı vermeliyim?Bu beyannameyi verdikten ve eksik olan harç tutarı belirlendikten sonra ödenecek olan harç tutarının hepsini mi yoksa alıcı olan kısmını mı ödeyeceğim? Sadece kendime düşen payı ödedikten sonra işlemim bitiyor mu? Yoksa müteahhidin de eksik olan harcın kendine ait olan kısmını ödemesini mi beklemem gerekiyor? Müteahhit kendi payına düşen eksik harcı ödememekte ısrar etme hakkı var mıdır? Varsa nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkür ederi

Gaziantep Beykent'te Doğalgaz, Su Ve Elektrik Yok

İsmail Yücedağ 01.12.2015 11:48

Hüseyin Bey merhaba, doğalgazı sormuş diğer hak sahipleri...Şuan doğalgaz yok. Çünkü dairelerin teslimi bitmedi. Bugün bitse bile tahminimce en az bir ay sürer. Hatta elektrik ve su da yok. Mesaj yoluyla veya evlerin teslim edildiği yerden elektrik ve su aboneliği için bilgi vereceklermiş. Ayrıca sizi TOKİ yetkilisi sanıp muhatap alıyorlar. Kusura bakmayın. Daha önce da yazmıştım eğer bir şekilde hak aramak gerekiyorsa birlikte aramamız en doğrusu (Telefonum 0 541 518 90 00). Evlerin teslimi sözleşmeye göre 30 ay. Daha sözleşmenin yarısı doldu burada gecikme yok. İyi çalışmalar, teşekkürler Hüseyin Bey.