Asansör Kabinininaltından(Temelden)Temiz Su Sızınt

Bu sızıntı tabandan 30 cm.kadar yükseliyor.müteahhit bildiği halde bu ayıbı iyileştirmedi.binamız 2012 yılında iskan da aldı.müteahhidin sorumluluğu varmı. sorumluluğu Süreyle kısıtlımı?

İyi günler... Bu sıkıntı için yapabileceğiniz birkaç ayrı girişim vardı. Örneğin dairenizi teslim alırken müteahhide ihtar çekebilirdiniz, satın alma sözleşmenize şerh düşebilirdiniz. Ancak anladığımız kadarıyla bunları yapmadığınız gibi herkes konutunu olduğu halilye kabul edip satın almış ve içine yerleşmiş. Yani bir nevi müteahhidin başka sorumluluğu olmadığını kabul etmiş gibisiniz. Aradan geçen süre sizin diğer mücadele yöntemlerinizi ortadan kaldırmış gibi. Bu aşamada müteahhitle anlaşma yoluna gidip orta bir yol aramanız daha uygun gibi.

Emlaktasondakika.com

Benzer Sorular

Metrekare Tanımı

zeynepoyuncu 09.30.2015 03:30

Merhaba biz 216 butik sitesinden ev aldık. Fakat evimiz katalogtakinden ve satış ofisinde bize söylenenden daha küçük. Yetkililer net metre kareye iç duvar dış duvar havalandırma baca gibi alanların da dahil olduğunu Söylüyorlar. Evimiz brüt 141 net 112 diye geçiyordu ama gerçekte 96 metrekare netmiş. Bu farkın iadesini istedik bizim net metrekare tanımımız bu diye yanıtladılar daha önce.avukatlarla görüşüp dava açarsak kazanabileceğimizi öğrendik ve uzlaşmaya gittik fakat Firmadan kimse sorularımıza yanıt vermiyor artık.net metrekare kullanabildiğiniz alan değil midir? Bunun bir Tanımı yok mudur herkes Tarafından kabul gören. Bu konuda ne yapabiliriz? Teşekkürler

Köprü Yüksekliğinden Istifade Dış Asansör Sistemi

mybyk 06.11.2015 20:28

200 250 270m yüksekliğe çıkabilen dış asansör sistemi köprü tamamlandığında konulabilmesi,4 adet kabin asansörün seyirlik eklenilmesi,köprüye ek gelir getirecektir.Köprü ayaklarının denize dönük iç kısımlarına yivli korneş sistemde ilerleyecek dişli 4 teker üstüne asansör kabini ,biri yedek olmakla beraber eklenebilmesi,SEYİR ASANSÖRLERİ'nin köprüye ek gelir sağlaması ve turizmi açısından değerdedir..By Mürşit 8540460543

Olumsuzlukları Baştan Belirtip Ikazınızı Yazılı Yapınız

Feti Küpçü 01.27.2015 16:57

??Merhaba, izninizle bir soru sormak ve görüşünüzü almak istiyorum. Oturduğumuz binayı kentsel dönüşüm kapsamında bir inşaat firması ile anlaşarak kat karşılığı yenilemek üzereyiz. Bina metrekaresi yapılacak yeni kat planları eski planlar ile aynı şekilde olacak şekilde yapılmaya müsait. Biz aynı planın yapılmasını talep ediyoruz. Fakat bazı kat malikleri kendi dairelerine avantaj sağlayacak şekilde asansör, yangın merdiveni vb. ortak kullanım alanlarının yerlerini değiştirmek istiyorlar. Bu ise bizim dairelerimizin görüş açısı ve güneş alma durumunu bozarak arka plana kalmasına sebep oluyor. Yani bazı maliklere avantaj sağlanırken, bazı malikler mağdur oluyor. Bu durum dava konusu olursa, kat planları aynı eskisi gibi olmalı yönünde karar verilir mi, yoksa binadaki 2/3 çoğunluk ne isterse o mu yapılır? Yardımlarınız için teşekkürler.

Beykent'te Konutların Teslimi, Kdv Ve Sigortalar Ne Kadar Tutuyor?

İsmail Yücedağ 01.08.2015 13:56

Hüseyin bey merhaba, KDV ne kadar v.b sorular için yazdım. KDV tutarı evin yüze biri yani örnek olarak 70.000 TL olan bir evin KDV'si 700 TL. Buna ek olarak DASK ve Hayat Sigortası 50+70= 120 lirayı geçmiyor. Ayrıca TOKİ evlerin site yönetimini EMLAK YÖNETİM diye bir firmaya vermiş (aslında geçici yönetim). Bu firma Ziraat Bankası'na yatırılması için 900 TL avans talep ediyor ve konut tesliminde makbuz istiyor. Bu paranın kullanımını merkezi doğalgaz aboneliği, doğalgaz sözleşme güç bedeli, ortak kullanımda olan su, elektrik aboneliği (asansör, merdiven aydınlatması) gibi durumlara kullanılacağını belirtmiş. Benim evimde bu etapta. Diğer arkadaşlara tavsiyem bina yöneticisi seçme, binaların eksikleri, acil ihtiyaçlar (ısınma, elektrik, su v.b) ve geçici site yönetimi olan EMLAK YÖNETİM firmasını kontrol etme gibi işlemler için birbirimizle irtibata geçmemiz gerek. Bu benim kişisel düşüncem. Benimle aynı fikirde olanlar varsa telefonum 541 518 90 00. Hüseyin Bey ilginize gerçekten teşek

Crown Tower'da Iskan Sorunu Var Mı?

Alper Kömür 10.23.2014 12:19

Merhaba; İki haftadır pazar günleri Beylikdüzü ve Esenyurt bölgesinde kendime bir ev bakıyorum. Bütçem masraflar dahil 150 bin lira. Çok yer gezdim. Fiyat, kalite ve büyüklük olarak Crown Tower'da 1+1 beğendim. Yalnız iskan sorunu varmış. Bu iskan sorunu bana ne gibi sorunlar çıkarabilir ilerde? Ne zaman alınacağı hakkında bilginiz var mıdır? İskan ve gayrimenkul anlamında çok bilgisizim açıkçası. Yaşım 25. Ayrıca eskiden kredi çıkıyormuş o projeye ama artık o da çıkmıyormuş. Sosyal faaliyet kısmı ise var diyebilmek için yapılmış açıkçası. Havuzu çok küçük. Projede tüm dairelere jeneratör desteği olacağı söylenmiş ama asansör gibi sadece ortak kullanım alanlarına veriliyormuş. Sonrasında elektrik, su gibi kullanımlarda şantiye denilen durumla karşılanıyormuş. Her fatura 10-15 lira fazlaymış şuan. Ben 130 bin liraya buldum. Hayatımdaki ilk malım olacak. O yüzden çöpe atmak istemiyorum. Siz önerir misiniz? Güvenebilir miyim? İlerde karşılaşabileceğim sorunlar neler olabilir?

Asansör Boşluğundan Su Çıkıyor

Serkan Erkul 09.27.2014 17:45

Benim dairem bahçe katı ve asansör boşluğundan su çıkıyor. Ne yapmam lazım? Benim duvarlarım rutubet alıyor? Kime şikayet edeceğim?

Tapusunu Alamadığım Arsaya Nasıl Prefabrik Ev Yaptırabilirim?

Ahmet Kakaşcı 08.23.2014 10:30

Antalya Kepez'de belediyede üzerime kayıtlı olan ama tapusunu alamadığım arsaya prefabrik ev yaptırmak istiyorum. Arsa kayıtlarda Hazine'ye ait olarak yer alıyor. Su abonesi olmadığından üzerime alamadım. Bu arsama prefabrik evi nasıl yaptırabilirim?

Tarladan Boru Geçince Tapu Ikiye Bölünmez

Hasan Temiz 07.29.2014 09:48

Merhabalar, köydeki 2300 metrekare tarlamın altından baraj boruları geçeceği için istimlak söz konusu. Bu istimlak tam tarlanın ortasından geçmekte. İstimlak sonucu tarla ikiye bölünüp iki tapu mu olacak? Yoksa borular geçtikten sonra tekrar o alanı kullanabilecek miyim ve tek tapu olarak kalacak mı? Eğer böyle olursa çok ufak iki tarla ile hiçbir şey yapılamaz ve satılması çok güç olacak. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Müteahhide Ayıplı Mülk Satmaktan Tazminat Davası Açılabilir

Deniz Çakara 03.15.2014 00:20

Merhaba, 2012’nin aralık ayında bir ev aldık. Müteahhit biz evi aldıktan 5 ay sonra mayıs 2013’te iskan alabildi. Ancak bizlere asansörlü diye satılan binada asansör olmasına karşın bunun iskanda ve projede yer almadığını öğrendik. Müteahhide iskana işletmesi gerektiğini söylememize rağmen bir sonuç alamadık. Üstüne üstlük müteahhit asansörün alış tarihini de iskandan sonraki bir tarih olarak göstermiş. Belediyede ceza uygulamış, ne yapmalıyız?

Tapu Senedi Ile Konut Alabilir Miyim?

Ali Maydanozoğlu 02.21.2014 11:21

Öncelikte vaktinizi aldığım için özür dilerim. Ben iki katlı müstakil bir ev alacağım. Kafama yatan bir yer buldum ama tapusu yok. Tapu senedi var. Alacağım şahıs noterden satışını verecek. Bir mahallenini tamamı bir adamın üzerine kayıtlı. O yüzden kafamızda bazı soru işaretleri var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Kartal'da Şua İnşaat'a Arsamızı Verelim Mi?

Yasemin Kobal 10.11.2013 11:45

Merhaba, DAP ile Ağaoğlu'nun Kartal Yunus Mahallesi'ndeki projesine yakın bir konumda 500 metrekare arsa üzerinde müstakil evimiz var. Şua İnşaat mahallenin % 80'ini topladı. Biz vermiyoruz. İnşaat firması da kentsel dönüşüm yasasının çıkmasını bekliyor. Ayrıca o bölgenin henüz imar izni çıkmadı. Biz vermemekle yarın istimlak gibi bir süreçle evimizi yok pahasına kaybeder miyiz? Nasıl bir yol izlemeliyiz? Teşekkürler..

Kentsel Dönüşümü Tercih Etmek Sizin Menfaatinizedir

İsmet Seçkin 10.07.2013 12:34

İlçemizde bulunan polis karakolu kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldı. Yıkım ve molozların ayıklama işlemi sırasında karakola 10 metre mesafede bulunan evim hasar gördü. 4 katlı evimin her katında kolon ve kirişlerde çatlaklar oluştu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne müracaat ettim. Kentsel dönüşüm için başvuruda bulunmam istendi. Sizce durumu yargıya mı taşımalıyım, yoksa kentsel dönüşüme müracaat mı etmeliyim? Kentsel dönüşüme müracaat edersem kaybım ne olur? Bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

Müteahhitler Yaptıkları Evden 5 Yıl Sorumludur

Safiye Ülgün 09.30.2013 22:00

Elazığ'da yap sat müteahhitten 2011 yılı haziranda banka kredisiyle bodrum kattan konut aldık. Bu sene 10 gün öncesi evde olmadığım bir günde mutfaktan temiz su borusu patlayarak evime büyük hasar verdi (parkelerde, kapılarda, duvarlarda, mutfak dolaplarında, hatta evimin eşyalarında büyük hasarlar oluştu). Bunun için müteahhidin her hangi bir sorumluluğu var mı, yok mu? Bilgilendirirseniz sevinirim (müteahhit bizim kullandığımız malzemelerin 6 ay garantisi var) diye karşı çıktı.

Kaç Metrekarelik Konut Alacağınız, Anlaşacağınız Müteahhide Bağlıdır

bora ince 09.12.2013 16:27

1342 metrekare arsa içinde 18/416 arsa paylı 25 daireli bir apartmanda dairem var. İmar durumda sıkıntı yok. Konut olarak 2.07 görünmekte. Müteahhitler toprak sahiplerine yaklaşık % 65 vermekte. Bu durumda benim elime net (sadece evin içindeki kullanım alanı balkonlar dahil) kaç metrekare daire geçebilir? Çevremde 848 metrekare arsa olan yerde giriş+7 kat toplam 14 daire net 110 metrekare brüt 136 metrekare (müteahhidin belirttiği) ev yaptılar. Kask değeri arsa metrekaresi ile çarpılınca çıkan sonuç (inşaat alanı) inşaatın nerelerini kapsamakta? Dairenin içi-merdiven boşluğu-asansör boşluğu-yangın merdiveni-klima boşluğu-kat bahçesi-çatı katı-bodrum-kapalı otopark-baca boşluğu bunlardan hangisi bu çarpım sonucu çıkacak inşaat alanına dahildir hangisi değildir? Brüt metrekareye nereleri dahildir? Aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. Bora İnce

Avcılar Firuzköy'den Arsa Alınır Mı?

Selçuk Aksoy 08.20.2013 12:40

Firuzköy Yeşilbayır'dan arsa alınır mı?