Uçak ve otobüs biletlerinde yoğunluk başladı!

Uçak ve otobüs biletlerinde yoğunluk başladı!

1 Temmuz itibariyle yasakların kaldırılacağının açıklanmasının hemen ardından otobüs ve uçak bileti satışları patladı.

obilet.com Strateji ve Kurumsal Gelişim Direktörü Sertaç Keleş, '1 Temmuz'dan itibaren yasakların kaldırılacağına ilişkin açıklamadan hemen sonra akşam saat 19.00 ila 22.00 arasında otobüs ve uçak bileti aramalarında site trafiğimizdeki artış yüzde 50 oranlarını aştı.' ifadesini kullandı.

Otobüs ve uçak bileti satış platformu obilet.com'dan yapılan açıklamaya göre, 1 Temmuz itibarıyla sokağa çıkma kısıtlaması, şehirler arası seyahat ve şehir içi toplu taşıma araçlarındaki kısıtlamaların tamamen kaldırılacağının açıklanmasının ardından site trafiğinde yoğun artış yaşandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen obilet.com Strateji ve Kurumsal Gelişim Direktörü Sertaç Keleş, şunları kaydetti:

'1 Temmuz'dan itibaren yasakların kaldırılacağına ilişkin açıklamadan hemen sonra akşam saat 19.00 ila 22.00 arasında otobüs ve uçak bileti aramalarında site trafiğimizdeki artış yüzde 50 oranlarını aştı. Yolcu adaylarının yaptığı aramalarda otobüs biletleri için ilgi Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya ve Konya şehirlerine yöneldi. Uçak biletlerinde ise bu ilgi daha çok İstanbul-İzmir, İstanbul-Antalya, İstanbul-Ankara, Adana-İzmir, İstanbul-Samsun ve İstanbul-Adana gibi karşılıklı uçuş rotalarına yönelik oldu.

Sıcaklıkların artması, yoğun aşılama çalışmaları ve sokağa çıkma yasaklarının da kalkmasıyla beraber 1 Temmuz itibarıyla otobüs ve uçak biletlerinin hızla tükenebileceğini öngörüyoruz. Temmuz ayının ikinci yarısına denk gelen Kurban Bayramı tatili özelinde bilet satışları da her geçen gün artıyor. Şimdiden 2020 Kurban Bayramı tatili dönemine kıyasla bu Kurban Bayramı bilet satışlarında yüzde 50'yi geçen artış görüldü. Tatil planları belli olan yolcularımıza herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına en az 10 gün önceden bilet rezervasyonlarını yapmalarını öneriyoruz. 1 Temmuz'a kadar devam edecek olan kısıtlamalarla beraber otobüs seferlerinde uygulanan yüzde 50 yolcu taşıma oranı devam edecek.'

Keleş, tüketicilere erken rezervasyon yaptırmaları uyarısında da bulundu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Uçak ve otobüs biletlerinde yoğunluk başladı!
  • 28.06.2021 09:19

Uçak ve otobüs biletlerinde yoğunluk başladı!

1 Temmuz itibariyle yasakların kaldırılacağının açıklanmasının hemen ardından ot ...

Binali Yıldırım uçak biletlerinin tavan fiyatlarını açıkladı
  • 02.12.2013 12:04

Binali Yıldırım uçak biletlerinin tavan fiyatlarını açıkladı

Binali Yıldırım, yarın itibariyle en pahalı uçak biletinin 299 lira olacağını bi ...