maritbet girişmaritbet
Yargıtay’ın yeni hizmet binasında Birleşim Mühendislik imzası!

Yargıtay’ın yeni hizmet binasında Birleşim Mühendislik imzası!

Yargıtay'ın yeni hizmet binası, adli yıl başlangıcında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. 

Toplam 10 bloktan oluşan yerleşkenin tüm mekanik taahhüt işlerini gerçekleştiren Birleşim Mühendislik’in Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Altan, “Türkiye’nin Birleşimi, Birleşim Mühendislik olarak bugün çok mutlu ve gururluyuz. Zira Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasında da belirttiği gibi ‘Yargıtay’ın bu muhteşem binasına’ hayat veren mekanik sistemlerde bizim imzamız var” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Yargıtay’ın yeni hizmet binasının tüm mekanik taahhüt işleri, Birleşim Mühendislik tarafından tamamlandı. Toplam kapalı alanı 422 bin 465 metre kare olan Yargıtay hizmet binasının; ısıtma, soğutma, yangın tesisatı, havalandırma ve güvenlik sistemleri gibi tüm mekanik taahhüt işleri 18 ayda bitirildi.

Birleşim Mühendislik’in Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Altan:

“Yargıtay Binası’ndaki imzamız, ‘Türkiye’nin Birleşimi’ sözümüzün ispatıdır.”

Birleşim Mühendislik’in Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Altan açılış töreni sonrası yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin Birleşimi, Birleşim Mühendislik olarak bugün çok mutlu ve gururluyuz. Zira Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasında da belirttiği gibi ‘Yargıtay’ın bu muhteşem binasına’ hayat veren mekanik sistemlerde bizim imzamız var. Toplam 600 kişilik bir ekiple hayata geçirdiğimiz Yargıtay’ın yeni hizmet binası da Birleşim Mühendislik olarak sektörümüze yön verdiğimiz önemli projeler arasında yerini aldı. Başarıyla sonuçlanan halka arzımızın hemen ardından bu açılışın olması da bizim için ayrıca büyük bir anlam taşıyor. Türkiye’yi birleştiren kurumlardan biri olan Yargıtay’ın yeni binasındaki imzamız, halka arz sürecinde altını çizdiğimiz ‘Türkiye’nin Birleşimi’ sözümüzün ispatıdır. Bu sözümüzü bir kez daha hem de çok güçlü bir şekilde doğruladı. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyor, Yargıtay yeni hizmet binasının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Yargıtay’ın tüm birimleri tek yerleşkede

Ankara Ahlatlıbel'de inşa edilen Yargıtay'ın yeni hizmet binasında; 24 daire başkanı odası, 309 üye odası ve 48’i kıdemli olmak üzere 792 tetkik hâkim odası bulunuyor. Bugüne kadar Ankara’nın çeşitli semtlerinde 6 farklı binada faaliyet gösteren Yargıtay’ın tüm birimlerini bir araya getiren yeni yerleşke, 10 bloktan oluşuyor. 48’i müzakere, 26’sı duruşma ve 40’ı toplantı olmak üzere toplam 114 salonuyla hizmet verecek Yargıtay’ın yeni yerleşkesinde; ayrıca 20 poliklinik, 1 laboratuvar, 92 kişilik kütüphane, toplam bin 361 kişilik 3 yemekhane ve bin 567 araçlık otopark da yer alıyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Yargıtay’ın yeni hizmet binasında Birleşim Mühendislik imzası!
  • 03.09.2021 11:50

Yargıtay’ın yeni hizmet binasında Birleşim Mühendislik imzası!

Yargıtay'ın yeni hizmet binası, adli yıl başlangıcında Cumhurbaşkanı Recep Tayyi ...

Yargıtay, otoparkta çalınan araçlarla ilgili kararını verdi!
  • 04.02.2019 10:52

Yargıtay, otoparkta çalınan araçlarla ilgili kararını verdi!

Yargıtay, otoparka teslim edilen aracın çalınmasından işletme ile çalışanın soru ...

Yargıtay'dan kiracılara büyük müjde!
  • 27.08.2018 13:42

Yargıtay'dan kiracılara büyük müjde!

Mülk sahiplerinin sudan bahanelerle kiracıyı evden çıkarma dönemi Yargıtay'ın so ...

Kayıp-kaçakta geçmişe etkili yeni yasa!
  • 04.12.2016 07:40

Kayıp-kaçakta geçmişe etkili yeni yasa!

Yargıtay, “Kayıp-kaçak bedelinde geçmişe etkili yeni yasa çıktı; mahkemeler baks ...

Yargıtay'dan konut kredisi çekenlere iyi haber geldi
  • 31.01.2014 15:00

Yargıtay'dan konut kredisi çekenlere iyi haber geldi

İzmir’de ev alırken Japon Yeni olarak çektiği krediyi yapılandıran Erhan Senger, ...