Kalekim’in halka arzına 300 bini aşkın yatırımcıdan talep geldi

Kalekim’in halka arzına 300 bini aşkın yatırımcıdan talep geldi

Kalekim’in 6-7 Mayıs tarihlerinde talep toplaması gerçekleştirilen halka arzına toplamda 300 bini aşkın yatırımcıdan talep geldi.

Kalekim'in halka arz sonuçları Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlandı. 6 – 7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen talep toplama işlemi sonucunda, ek satış dahil 34,5 milyon TL nominal değerli payın halka arzı gerçekleşti.

Toplam 1 TL nominal değerli 100 adet Kalekim payının halka arz fiyatı 14,75 TL olarak belirlendi. Buna göre, halka arz büyüklüğü 509 milyon TL olarak gerçekleşti. Gerçekleşen dağıtım sonucunda toplam 21,5 milyon TL nominal değerli, 317 milyon TL tutarında, nihai halka arz büyüklüğünün %62,3'üne denk gelen paylar 301.700 adet yurt içi bireysel yatırımcıya satıldı. Halka arz izahnamesinde belirtildiği üzere hiçbir yatırımcı grubuna farklı fiyat uygulanmayıp, halka arzdan pay almaya hak kazanan yatırımcıların tamamı için satış fiyatı 14,75 TL olarak gerçekleşti.

Kalekim halka arzında şirket çalışanları için ayrı bir tahsisat grubu ayrıldı. Bu tahsisat grubuna gerçekleşen dağıtım sonucunda toplam 567 bin TL nominal değerli, 8 milyon TL tutarında, nihai halka arz büyüklüğünün %1,6'sına denk gelen paylar 479 adet şirket çalışanına satıldı.

Yurtiçi kurumsal yatırımcılar, kendilerine tahsis edilen pay miktarının 3,3 katı olan 20 milyon TL nominal değerli pay için talepte bulundu. Gerçekleşen dağıtım sonucunda toplam 11 milyon TL nominal değerli, 162 milyon TL tutarında ve nihai halka arz büyüklüğünün %31,7'sine denk gelen paylar 91 adet yurtiçi kurumsal yatırımcıya satıldı.

Yurtdışı kurumsal yatırımcılara ise, toplam 1,5 milyon TL nominal değerli, 22 milyon TL tutarında ve nihai halka arz büyüklüğünün %4,3'üne denk gelen payların satışı yapıldı.

“Başarılı bir talep toplama süreci geçirdik ve beklediğimiz ilgiyi gördük”

Talep toplama sürecinde yatırımcıların gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirten Kale Holding CFO'su Haluk Alperat, “Başarılı bir talep toplama süreci geçirdik. Kalekim olarak, yatırımcılarımızdan böyle bir ilgi bekliyorduk ve beklediğimiz ilgiyi gördük. Bu süreçte Kalekim'e güvenen, yatırım yapan gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından bireysel ve kurumsal tüm yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum. Kalekim olarak, yatırımcılarımızın beklentilerini en üst seviyede karşılama sorumluluğumuz ile daha büyük ve daha güçlü bir Kalekim için hep birlikte çalışmaya ve daha iyisini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“Yatırımcılarımızla birlikte daha güçlü bir Kalekim için çalışacağız”

Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu ise, Kalekim'e güvenen, yatırım yapan tüm yatırımcılara teşekkür ettiğini vurgulayarak; “Kalekim, 48 yıldır istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdüren, Türkiye yapı kimyasalları sektöründe çok güçlü bir oyuncu ve ülkemizin küresel bir değeri konumunda bulunuyor. Talep toplama sürecinde sadece ulusal yatırımcıların değil, uluslararası yatırımcıların da gösterdiği ilgi bunun en büyük göstergesi. Bundan sonra da yatırımcılarımızla birlikte bu değeri daha da ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Kalekim, Visuelle ile dekoratif duvar tasarımında yeni dönem!
  • 16.09.2021 11:20

Kalekim, Visuelle ile dekoratif duvar tasarımında yeni dönem!

Yapı kimyasalları sektörünün öncüsü Kalekim, yeni markası Visuelle ile dekoratif ...

Kalekim'den sıcaklık ve basınca dayanıklı derz: 2940 Fugaprotech
  • 27.08.2021 10:43

Kalekim'den sıcaklık ve basınca dayanıklı derz: 2940 Fugaprotech

Yapı kimyasalları sektöründe önemli bir yere sahip olan Kalekim, yeni derz dolgu ...

Kalekim’in ilk 6 aylık net dönem karı yüzde 300!
  • 12.08.2021 17:30

Kalekim’in ilk 6 aylık net dönem karı yüzde 300!

Türkiye Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim, 2021 yılı ilk yarı finansal ...

Kalekim, ‘Garantili Usta Sistemi’ geliştirdi
  • 12.12.2014 17:48

Kalekim, ‘Garantili Usta Sistemi’ geliştirdi

Kalekim, dünyada bir ilki gerçekleştirerek ‘Garantili Usta Sistemi’ ile Kalekim ...

Altuğ Akbaş Kalekim'i anlatıyor!
  • 16.06.2014 14:09

Altuğ Akbaş Kalekim'i anlatıyor!

Kalekim Yönetim Kurulu Üyesi Altuğ Akbaş, emlaktasondakika.com Haber Koordinatör ...

Kalekim’den 1 günde hazırlanan seramik uygulama çözümleri!
  • 06.06.2021 09:00

Kalekim’den 1 günde hazırlanan seramik uygulama çözümleri!

Kalekim, 1 günde kullanıma hazır seramik uygulama çözümleriyle yenilikçi ürünler ...