Bang & Olufsen’in yeni satış noktası Mozaik Ortaköy Showroom’unda tanıtıldı

Bang & Olufsen’in yeni satış noktası Mozaik Ortaköy Showroom’unda tanıtıldı

Bang & Olufsen yeni yıla çok sesli girdi. Şirketin Ortaköy'de açtığı showroom tanıtıldı

Dünyanın en iyi high-end ses ve görüntü sistemleri üreticisi Bang & Olufsen, kablosuz seste yeni dönemin öncüsü olan BeoLab 17, 18 ve 19'un Türkiye satışına başladı. Kablosuz ses için yeni bir standart olan WiSA teknolojisi ile donatılan sesin tasarım ikonları, Bang & Olufsen'in yeni satış noktası Mozaik Ortaköy Showroom'unda tanıtıldı. Danimarkalı teknoloji devi müzik tutkunlarını benzersiz tasarım ve mühendislik harikası yeni ürünlerle buluşturmaya devam ediyor. Kablosuz hoparlör ailesine yeni yılda 3 üye daha katan Bang & Olufsen, BeoLab 17, 18 ve 19'u yeni satış noktası Mozaik Ortaköy'de düzenlediği basın toplantısı ile ürünlerini tanıttı. B&O Pazarlama Direktörü Shakeel Hussain ve markanın Türkiye distribütörü Ferco Müzik Genel Müdürü Ufuk İncecik'in katılımı ile gerçekleşen toplantıda, kablosuz sesin üç tasarım ikonu ve yeni teknolojiler katılımcılarla paylaşıldı. B&O Pazarlama Direktörü Shakeel Hussain, kusursuz güçlü bir akustik sese şimdiye kadar ancak kablolu hoparlör sistemleriyle ulaşılabildiğini, bugün ise Bang & Olufsen teknolojisi ile seste yeni bir dönemin başladığını belirtterek bazı açıklamalarda bulundu. 

Hussain, “Yüksek kaliteli ses için geliştirdiğimiz kablosuz standardı benzersiz tasarım, tavizsiz mühendislik çalışmaları ile buluşturduk. BeoLab 17, 18 ve 19 kolay kurulumları, kullanımı ve üstün kablosuz ses performansı ile seste yeni bir dönemi başlatacak. Müzik severler kablo karmaşaları nedeni ile ev ve ofislerde artık hoparlörlerini saklamak zorunda kalmayacak. BeoLab serisinin yeni üyeleri, müzikseverler için kusursuz akustik sese, üç yolla ulaşmalarını sağlayacak” dedi.
 
“Ürünü kullanmak için tek bir priz yeterli”
Bang & Olufsen'in eşsiz karakteristiğine sahip yeni BeoLab serisi, kablosuz WiSA teknolojisi ile ön plana çıkıyor. Müzik tutkunlarının kusursuz müziğe terfi etmeleri için WiSA uyumlu vericiye aktif BeoLab'ı oda içindeki prize takmanın yeterli olduğunu beliren Ferco Müzik Genel Müdürü Ufuk İncecik, yeni hoparlör ailesinin TV, Blu-ray oynatıcısı ya da media centerlar ile çalışabildiğini, ürünler üzerindeki yeni teknoloji sayesinde bulunduğu ortamda istenilen yere konumlanabildiğini belirtti. Markanın Türkiye'deki yeni satış yapılanması hakkında da bilgi aktaran İncecik, “Bugüne kadar İstanbul Nişantaşı ve Ankara'da ses ve görüntü tutkunları ile buluşan ürünlerimiz, artık eşsiz tasarım ürünlerinin sergilendiği Mozaik Ortaköy ve Mozaik 220V showroomlarında da incelenip, satın alınabilecek” açıklamasını yaptı.
 
Boyundan büyük performans sağlıyor

BeoLab serisinin WiSA teknolojisiyle donatılan ilk üyesi BeoLab 17, minimal tasarımına rağmen, boyundan büyük performansıyla dikkatleri üzerinde topluyor. Bang & Olufsen patentli dijital ses motoru ile donatılan ürün, analog devreleri bu motor sayesinde 40 kat daha fazla güçlendiriyor. 160 Watt gücünde iki amfi, 6 inçlik mid/woofer, 3/4 inçlik tweeter ile bulunduğu ortama çarpıcı bir ses yayan BeoLab 17'nin, alüminyum gövdesinde siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor. Tüketicilerin tercihi doğrultusunda ister duvara monte edilebilen, istenildiğinde özel ayağı ile bulunduğu ortama farklı bir hava katan ürünün ön yüzündeki kumaş kaplamaları beyaz ya da kırık buz rengi ile satın alınabiliyor. 

Yenilikçi tasarım, mükemmel akustikle buluştu
Torsten Valeur imzasını taşıyan BeoLab 18, serinin en iddialı üyesi. Ahşap ve alüminyum birleşimini en iyi yansıtan ürün, siyah ya da beyaz kompozit veya masif meşe levha tasarım seçimi ile bulunduğu ortama farklı bir estetik katıyor. BeoLab 18, ince uzun tasarımı ve WiSA teknolojisi sayesinde hemen her yere konumlanabiliyor. 
“İstediğiniz noktada, en etkili ses” sloganı ile geliştirilen ürün, fonksiyonel tasarımına ek olarak üstün teknolojisi ile her açıda kullanıcısına en duru ses performansını sunuyor. 160 Watt'lık iki adet D sınıfı amfiden güç alan BeoLab 18 için, özel olarak 4 inçlik mid/woofer sürücüye yer verildi. Yeni ses motoru ile ürün, ilk kez akustik gerçekçilik geleneğini, kablosuz çağa kazandırıyor.
 
Herkesin gözü üzerinde olacak
Bang & Olufsen, BeoLab serisinin yeni üyesi 19 ile alışılagelmiş subwoofer görünümüne yeni bir soluk getiriyor. Müzik tutkunlarının daha önce saklamak istedikleri subwoofer, BeoLab 19 ile odalarda en güzel yere konumlanacak. Dodecahedron olarak adlandırılan 12 yüzlü bir tasarıma sahip olan BeoLab 19, yuvarlatılmış hatlara sahip kusursuz alüminyum tasarımı ile göz dolduruyor. Dünyada ilk kez WİSA destekli subwoofer olma özelliğini de üzerinde barındıran BeoLab 19, bu özelliği sayesinde ana sistemden uzakta, odanın istenilen bir bölümüne konumlanabiliyor. Acoustic Balance Principle teknolojisi ile gereksiz titreşimleri ortadan kaldıran ürün, 160 Watt gücündeki iki adet D sınıfı amfiden güç alan 8 inçlik iki sürücüsüyle, kullanıcısına sarsıntısız berrak bir ses sunuyor.

BeoLab 17 : 1.900 euro
BeoLab 18 : 3.050 euro
BeoLab 19 : 3.440 euro
 
 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Çanta mı hoparlör mü? BeoPlay serisi ile…
  • 07.11.2014 13:31

Çanta mı hoparlör mü? BeoPlay serisi ile…

BeoPlay A2 ile zaman ve mekandan bağımsız kusursuz ses deneyimi ...

Bang & Olufsen'den 35 bin euroluk yeni nesil televizyon!
  • 21.10.2014 16:49

Bang & Olufsen'den 35 bin euroluk yeni nesil televizyon!

Bang & Olufsen, yeni nesil televizyonu BeoVision Avant’ın 85 inçlik versiyonunu ...

Bang & Olufsen, ışığına yakışır bir koleksiyon sergiledi!
  • 17.10.2014 14:29

Bang & Olufsen, ışığına yakışır bir koleksiyon sergiledi!

Bang & Olufsen, Parkes Floor & Deco özel ahşap zemin ve duvar koleksiyonlarını s ...

BeoVision Avant’ın 85 inçlik yeni versiyonu gün ışığına çıktı
  • 17.10.2014 14:16

BeoVision Avant’ın 85 inçlik yeni versiyonu gün ışığına çıktı

Bang & Olufsen, yeni nesil televizyon BeoVision Avant’ın 85 inçlik yeni versiyon ...

Gerçek sinema keyfi evlere geliyor!
  • 09.10.2014 14:53

Gerçek sinema keyfi evlere geliyor!

Bang & Olufsen, BeoVision Avant 85 ile gerçek sinema deneyimi sunuyor ...

Bang & Olufsen’in gizli kahramanları müziğe bakış açınızı değiştirecek
  • 12.03.2014 11:49

Bang & Olufsen’in gizli kahramanları müziğe bakış açınızı değiştirecek

Minimalist tasarım ile nefes kesici ses BeoLab 15 ve 16'da buluştu ...