maritbet girişmaritbet
Akçansa, Avrupa'da ‘Yılın En İyi İşvereni’ oldu

Akçansa, Avrupa'da ‘Yılın En İyi İşvereni’ oldu

Akçansa, Globee Awards’ın ‘International Best in Business Awards’ ödül programında ‘Avrupa’da Yılın En İyi İşvereni’ kategorisinde altın ödülün sahibi oldu.

Akçansa, her yıl 5 bine yakın başvuru alan ve 300’ün üzerindeki sektör profesyonellerinden oluşan jüri ile değerlendirmelerini yapan Globee Awards’ın prestijli platformu ‘International Best in Business Awards’ ödül programında önemli bir uluslararası başarıya daha imza attı. 

Kurum, öncü insan kaynakları uygulamaları ile ‘Avrupa’da Yılın En İyi İşvereni’ kategorisinde en yüksek puanı alarak kazandığı altın ödülle Avrupa’nın zirvesine çıktı.  

İnsan odaklı çalışmalara imza atan ve insan kaynakları iş süreçlerini yenilikçi bakış açısıyla daha etkin hale getiren Akçansa, uluslararası alanda kazandığı önemli ödüllere yenilerini eklemeyi sürdürüyor. 

Şirket, iş dünyasının saygın platformları arasında yer alan Globee Awards’ın ‘International Best in Business Awards’ ödül programında ‘Avrupa’da Yılın En İyi İşvereni’ kategorisinde altın ödülün sahibi olarak Avrupa’nın 1 numarası oldu. 

Avrupa’nın Zirvesine Taşıyan İnsan Kaynakları Uygulamaları

Sürekli gelişim ve yüksek performansı sağlayacak uygulamalarıyla nitelikli insan gücüne sahip, sektöründe örnek ve her zaman tercih edilen işveren olma hedefini benimseyen Akçansa, çalışanların ihtiyaç duydukları gelişim fırsatlarına her zaman, her yerde ulaşmalarını sağlamak amacıyla 2020 yılında hayata geçirdiği Dijital Akademi ile sektöründe farklılaşıyor. 

Yeni neslin dinamizmini şirket içindeki deneyimle birleştirmek üzere 14 mentor ve menti’den oluşan mentorluk programı Kariyer Çınarı’nı hayata geçiren Akçansa ayrıca, yetenek yönetimi ile ilgili hem davranışsal hem de teknik anlamda gelişime önem veriyor ve buna yönelik olarak sürekli daha iyiye ulaşma bakış açısıyla çeşitli programlar organize ediyor. Kurum ayrıca çok seslilik ve özgünlüğün en büyük zenginlik olduğuna inanırken, iş hayatında kadınların güçlenmesi ve tüm iş süreçlerinde cinsiyet temelli ayrımcılığın ortadan kaldırılması için yerel ve küresel girişimlere gönüllü olarak katılıyor. 

Akçansa Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık uluslararası alanda kazandıkları saygın ödüllerin en iyi insan kaynakları uygulamalarını hayata geçirme çabalarının somut birer karşılığı olmasından duydukları mutluluğu ifade etti. Kanadıkırık şöyle devam etti; “Akçansa olarak en önemli kıymetimiz olan çalışanlarımızın iş deneyimini iyileştirmek, iş hayatlarına değer katmak için sürekli yenilikçi proje ve uygulamalara odaklanıyoruz. Sunduğumuz eğitim ve gelişim fırsatlarıyla başarı öykümüzü beraber yazıyoruz. Çevik yapımız, nitelikli insan kaynağımız ile, hepimize gurur veren bu ödülleri sürdürmek için çalışmalarımız devam edecek”.

Akçansa’yı Avrupa’nın zirvesine çıkaran insan kaynakları uygulamalarının arkasında güçlü alt yapı, nitelikli insan kaynağı, planlama başarısı ve yoğun özveri bulunduğunu söyleyen Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Berrin Yılmaz söz konusu gurur veren ödüllerin aynı zamanda sorumluluklarını daha da artırdığını söyledi. Yılmaz; “Akçansa olarak en yenilikçi uygulamaları bünyemize hızla adapte edip, çalışanlarımızın gelişimini sağlamak için önemli projeler gerçekleştiriyoruz. Özellikle pandemi ile hayatlarımızın merkezinde yer alan dijitalleşmenin sunduğu sonsuz fırsatlardan çalışanlarımızı en iyi şekilde yararlandırmaya çalışıyoruz. İnsan kaynakları vizyonumuzun böylesine saygın bir platformda ödülle taçlanması hepimizi mutlu ediyor” dedi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Akçansa, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'ne dahil oldu
  • 05.04.2022 10:50

Akçansa, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'ne dahil oldu

Akçansa, 1 Nisan 2022 itibarıyla kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst s ...

Akçansa, sürdürülebilirlik hedefini yüzde 35’e çıkardı
  • 15.03.2022 10:50

Akçansa, sürdürülebilirlik hedefini yüzde 35’e çıkardı

Akçansa 2021’de alternatif yakıt kullanımıyla 155 bin ton fosil yakıta eşdeğer e ...

Akçansa, Avrupa'da ‘Yılın En İyi İşvereni’ oldu
  • 05.11.2021 16:06

Akçansa, Avrupa'da ‘Yılın En İyi İşvereni’ oldu

Akçansa, Globee Awards’ın ‘International Best in Business Awards’ ödül programın ...

Akçansa, Stevie Ödülleri'nden 7 ödülle döndü
  • 06.09.2021 16:38

Akçansa, Stevie Ödülleri'nden 7 ödülle döndü

Akçansa, Gelecek Odaklı ve Yenilikçi İnsan Kaynakları Uygulamaları ile Stevie Öd ...

Akçansa, ‘İşin Geleceği’ni bugüne taşıyor
  • 07.07.2021 11:00

Akçansa, ‘İşin Geleceği’ni bugüne taşıyor

Akçansa, Future of Work (İşin Geleceği) projesi ile insan kaynağını ihtiyaç duya ...

Akçansa'nın ilk çeyrek cirosu 527 milyon TL oldu
  • 05.05.2021 16:18

Akçansa'nın ilk çeyrek cirosu 527 milyon TL oldu

Akçansa yurt içi satış hacmini yüzde 13 artırdı, ilk çeyrek cirosu 527 milyon TL ...