Türk yapı sektörünün en iyi ürün ödülü ‘Altın Çekül’ü Kale aldı

Türk yapı sektörünün en iyi ürün ödülü ‘Altın Çekül’ü Kale aldı

Kale, Türk yapı sektörünün en iyi ürününün seçildiği ‘Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü’nü, 37. Yapı Fuarı’nın açılışında düzenlenen törenle aldı

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından bu yıl 22. kez düzenlenen, Türk yapı sektörünün en önemli ödüllerinden Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü 2014'e, bütünsel tasarım anlayışı ile kullanıcıların beğenisine hitap eden Kale layık görüldü. Yapı malzemesi alanında yeni teknoloji ve ürünleri destekleyerek sektörün gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan YEM'in düzenlediği, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinde görev yapan akademisyenlerden oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilen ürünler arasından, 2014 yılının en iyi ürünü “Kale-Smart Yıkama Sistemli Asma Klozet” ve “Asma Klozet Entegre Kolay Montaj Kiti”seçildi. 

Kale banyolara değer kattı, Altın Çekül'ü aldı

37. Yapı Fuarı'nın açılışında düzenlenen törende ‘Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü'nü alan Kale Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bahadır Kayan, Kale'nin, ‘Smart' felsefesi ile tasarladığı, tasarrufa yönelik, çevreci ürünlerle tüketicilere dost çözümler sunduğunu kaydetti. Bahadır Kayan, “Bu yaklaşımla ürettiğimiz estetik ve fonksiyonel banyo ürünlerini, yenilikçi bakış açısıyla tasarlayarak kullanıcıyla buluşturuyoruz. ‘Smart' anlayışının yaşamı ve dünyayı değiştireceğinden hareketle kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı amaçladık. ‘Banyoyu banyo yapan her şey Kale'de' mottosuyla, banyoda geçirilen zamanı daha konforlu ve keyifli hale getirmeye ve banyolara değer katmaya devam edeceğiz. Dünya standartlarında üretim yapmanın bir göstergesi olan çok değerli ödüllere layık görülmemiz, çevre dostu üretimim yaklaşımımızla birlikte, sürekli gelişen ve değişimi yöneten bir marka olmamızın eseridir” dedi. 

Kale'nin sunduğu “Smart Yıkama Sistemli Asma Klozet”; kolay temizlenebilen iç hazneye sahip olması, suyun kendi hacimsel ağırlığını kullanarak küçük bir dağıtım noktasından tüm yüzeyi yıkaması, üretimde fireleri az ve kalıp parça sayısını azaltması, kanalsız yapısı, üretiminde enerji tasarrufu sağlaması, daha az temizlik malzemesi kullanarak çevreye verilen zararı azaltması ve yalın tasarımı ile olumlu bulundu. “Asma Klozet Entegre Kolay Montaj Kiti” ise montajcıya sağladığı işçilik ve bakım kolaylığı, klozeti daha hafif hale getirmesi ve bu sayede malzeme ve üretim verimliliğini artırması, ürün görselliğine getirdiği yalınlıkla değerlendirildi. Kale'nin iki ürünü, seçici kurul tarafından bir bütün olarak, Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü'ne layık görüldü. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Türk yapı sektörünün en iyi ürün ödülü ‘Altın Çekül’ü Kale aldı
  • 06.05.2014 17:15

Türk yapı sektörünün en iyi ürün ödülü ‘Altın Çekül’ü Kale aldı

Kale, Türk yapı sektörünün en iyi ürününün seçildiği ‘Altın Çekül Yapı Ürün Ödül ...