Etiyopya Yapı Fuarı'na Türkiye'den 45 şirket katılıyor!

Etiyopya Yapı Fuarı'na Türkiye'den 45 şirket katılıyor!

Yapı alanlarında Çin, Hindistan, İtalya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden 200 firmanın katıldığı fuara, Türk şirketleri çıkarma yaptı

Türkiye'nin 45 şirketle temsil edildiği fuarda, inşaat alanında kullanılan malzemelerin yanı sıra sektördeki yeni ürünler ve teknolojiler sergileniyor. Fuara katılan Türk firmaları, kendi imalatları makineler, inşaat malzemeleri, yapı sektöründe kullanılan alet ve ekipmanlar, seramik, plastik kapı pencere ile  mutfak ve banyoda kullanılan ürünleri alıcılarına sunuyor. 

Hedeflerinin Etiyopya pazarı olduğunu belirten Aksu Armatür Şirketi yetkilisi Yunus Emre Ormancı, "Etiyopya pazarında ürünlerimizin şansı var. Ürünlerimizin kalitesi çok iyi ve nakliye süreleri buraya uygun. Buradaki pazarda satılan ürünler bizim ürünlerimize göre daha az kaliteli. Ürünlerimizin Etiyopya pazarında yer alması için daha fazla tanıtıma ihtiyaç var" diye konuştu. 

AA muhabirine konuşan Assan Panel Satış Müdürü Mehmet Segmen de, Etiyopya pazarından umutlu olduklarını dile getirdi.

Ürettikleri sandviç panellerin, inşaat, endüstriyel yapılar, prefabrik evler, tavuk çiftlikleri ve soğuk hava depolarında kullanıldığını ifade eden Segmen, "5 yıldan bu yana Etiyopya'da faaliyet gösteriyoruz. Fuar aracılığı ile Etiyopya pazarındaki alıcılar ile daha fazla iletişim kurma fırsatımız oluyor. Bizim ürünlerimiz Etiyopya ve bu bölge için gerekli ürünler" dedi. 

Yapı sektörünün hızla geliştiği Etiyopya'da fuara ilginin yoğun olduğu gözleniyor.  Etiyopya 12. Uluslararası Yapı Fuarı, 21 Eylül'de son bulacak. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Etiyopya Yapı Fuarı'na Türkiye'den 45 şirket katılıyor!
  • 19.09.2015 10:59

Etiyopya Yapı Fuarı'na Türkiye'den 45 şirket katılıyor!

Yapı alanlarında Çin, Hindistan, İtalya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirli ...