'Genellikle yatırım amaçlı konut alınıyor'

'Genellikle yatırım amaçlı konut alınıyor'

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, Türkiye’de konut anlayışına dair değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'de hâkim olan konut seçimi anlayışına dair önemli açıklamalarda bulunan Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan “Bir kesim ev sahibi olma duygusu ile çok fazla alacağı projeyi incelemeden bütçesi dâhilinde bir konut almaya yöneliyor. Daha bilinçli olan bir kesim ise artık ne istediğinin farkında. Hem geleceğe yatırım yapmak hem de yaşadığı yaşam alanının her türlü ihtiyacına cevap vermesi doğrultusunda seçimler yapıyor.” açıklamasında bulundu.

“En çok araba ve konut alınıyor”

“Türkiye'de en çok insanların aldığı şey konut ve araba” ifadelerini kullanan Tolga Ülkealan sözlerine şunları ekledi: “Alınan konutların çoğu yatırım amaçlı tercih ediliyor. İnsanlar geleceklerini düşünerek bu anlamda tercihlerine yön veriyorlar. Sattığımız konutların yüzde 55-60'ı yatırım amaçlı oluyor. Geçmişten günümüze konut tercihlerine baktığımızda şehir merkezlerinde yaşanan arsa fiyatlarındaki artışın, insanları alternatif alanlara yönelttiğini söyleyebiliriz.”

Sunset İncek Başkent'e yakışacak

İncek'te inşaatı bağlayan Sunset İncek projesinin Başkent'e yenilik getireceğinin vurgusunu yapan Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan “ İnşaatı başlayan projemiz ile lokasyon olarak da fark yaratıyoruz. Öyle bir lokasyonda yer alıyoruz ki tüm manzaraya hâkimiz. İncek Bulvarı'ndan yukarıya doğru döndüğümüzde yeni gelişen ve gelişmeye de devam edecek olan bir lokasyon üzerinde yer alıyoruz. Şehre olan yakınlığı ve İncek semtinin en revaçta olan bölgesinde yükselen İncek Sunset sunduğu yaşam alanları ile de fark yaratıyor. 2+1, 3+1+1,5+1+1 ve 6+1+1 seçenekleri ile farklı yaşam seçeneklerini aralayan projemiz, bütün daire sakinlerinin beklentilerine cevap verebilecek şekilde tasarlanacak olan yeşil alanlar, çocuk parkı, fitness center, kapalı yüzme havuzu ve her ihtiyaca cevap verebilecek sosyal alanlar ile de fark yaratacak” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Başakşehir bir bağlantı yoluna daha kavuşuyor
  • 14.08.2020 09:10

Başakşehir bir bağlantı yoluna daha kavuşuyor

Güvercintepe-Kayaşehir KİPTAŞ Konutları arasında inşa edilecek bağlantı yolunun ...

Yabancıların yatırım tercihinde Trabzon öne çıkıyor
  • 06.02.2019 16:14

Yabancıların yatırım tercihinde Trabzon öne çıkıyor

EVA Gayrimenkul Değerleme‘nin araştırmasına göre yabancıya konut satışında Trabz ...

Sunset İncek projesine World Architecture Community ödülü!
  • 19.11.2018 14:47

Sunset İncek projesine World Architecture Community ödülü!

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş tarafından İncek’te hayata geçirilen Sunset İncek p ...

'Sunset İncek Ankara'ya yenilik getirecek'
  • 07.08.2018 16:13

'Sunset İncek Ankara'ya yenilik getirecek'

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan Ankara’da yük ...

'Konut fiyatlarında beklenenin aksine bir düşüş olmayacak'
  • 01.08.2018 09:35

'Konut fiyatlarında beklenenin aksine bir düşüş olmayacak'

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, seçim sonras ...