Birleşik İnşaat'tan Bodrum'da lüks konut projesi!

Birleşik İnşaat'tan Bodrum'da lüks konut projesi!

Özelleştirme İdaresi’nden 370 milyon liraya Bodrum Tilkicik Koyu’nda 400 dönüm arsa alan Birleşik İnşaat, dev projeye başlıyor.

Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Güngör Çepni inşaat çalışmalarına ekimde başlayacaklarını ifade etti. 400 dönüm arsayı Özelleştirme İdaresi'nde 370 milyon liraya satın aldıklarını belirten Çepni, “İnşaat çalışmaları 1.5, 2 yıl sürer. 200 bin metrekare inşaat olacak. Lüks konut, otel ve marina hayata geçireceğiz. Uluslararası lüks bir otel zinciri projeye dahil olacak” dedi. Proje kapsamında küçük bir de marina yapacaklarını belirten Çepni, “Bölgede ikinci bir marinaya ihtiyaç olmadığını düşünüyorum. O nedenle projemizde büyük bir marina planlamıyoruz. Projeden ev sahibi olanlara ‘tekneni bağla, evine geç' demek için küçük bir marina yapacağız” diye konuştu.

GURBETÇİLER ALDI

Bağdat Caddesi'nde yer alan Park Residences Cadde projesinde ise satışların sürdüğümü dile getiren Çepni, “Projedeki 360 konut bizim ve bunların yaklaşık 100'ü satıldı. Özellikle yurtdışında yaşayan Türkler projemize ilgi gösterdi ve alım yaptı. Yurtdışında yaşayan Türklere Türkiye'den aldıkları ilk ev ve işyeri için KDV muafiyeti geldi ve bu da satışları olumlu yönde etkiledi. Yaşamın başladığı projemizde evlerin ortalama metrekare satış fiyatı ise 13-15 bin TL” dedi. 44 katlı 4 bloktan oluşan projede evlerin büyüklüklerinin 102 ile 690 metrekare arasında değiştiğini belirten Çepni, düzenledikleri kampanya için de şunları söyledi: “ Rezidans bedelinin yüzde 10'u peşin verildiği takdirde, kalan borcu 150 ay vade şeklinde ödemek mümkün. Park Residences Cadde'de kira öder gibi ev sahibi olabiliyorsunuz. Üstelik peşinatın hemen ardından rezidansın kat mülkiyet tapusunu da üzerinize alabiliyorsunuz.”

ARSA STOKU VAR

Projede 20 bin metrekare yeşil alan olduğuna da dikkat çeken Çepni, sosyal alanları içinde fitness salonu, yoga stüdyosu, aletli pilates alanı, spinning stüdyosu, spa, sauna, hamam, şok duşlar, dinlenme odası, ısıtma sistemli açık yüzme havuzu, manzaralı lounge alanları, çocuk ve genç oyun odaları, toplantı odaları, yürüyüş parkuru olduğunu ifade etti. Birleşik İnşaat'in geniş arsa stokuna sahip olduğunu dile getiren Güngör Çepni, “Kadıköy, Merter, Çamlıca, Bahçelievler ve Gebze'de arsalarımız var” dedi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Birleşik İnşaat'tan Bodrum'da lüks konut projesi!
  • 12.03.2017 09:42

Birleşik İnşaat'tan Bodrum'da lüks konut projesi!

Özelleştirme İdaresi’nden 370 milyon liraya Bodrum Tilkicik Koyu’nda 400 dönüm a ...

Güngör Çepni: Yeni rota Bodrum!
  • 05.05.2016 11:18

Güngör Çepni: Yeni rota Bodrum!

Park Residences Cadde'nin yüzde 60'nın bütün haklarıyla satın aldıklarını belirt ...

Birleşik İnşaat'tan 500 milyon dolarlık yatırım!
  • 14.02.2016 12:56

Birleşik İnşaat'tan 500 milyon dolarlık yatırım!

Ömer Derbazlar, yeni yılda 500 milyon dolar yatırım yapacaklarını, Yedikule ve A ...

Cadde'deki dev kulelere dudak uçuklatan teklif!
  • 13.08.2014 13:21

Cadde'deki dev kulelere dudak uçuklatan teklif!

Four Winds Residence Projesi’nin Maliye payı için yapılan ihalede en yüksek tekl ...