Berlin’deki Beef Grill Club Kadewe’de Designist imzası!

Berlin’deki Beef Grill Club Kadewe’de Designist imzası!

İç Mimar Aslı Arıkan Dayıoğlu liderliğindeki Designist, Berlin’de tasarladıkları Beef Grill Club zincirine bir yenisini daha ekledi.

Kudam ve Mall of Berlin'deki restoranlardan sonra Avrupa'nın ilk alışveriş merkezi Kadewe'de de yerini alan Beef Grill Club, Designist tasarımıyla müşterilerini ağırlamaya başladı. 

Berlin'in en ünlü Türk restoran zinciri olan Hasır Restaurant'ın yepyeni bir konseptle hayata geçen et restoran zinciri Beef Grill Club, Designist tarafından tasarlandı. İlki Kudamm'da, ikincisi Mall of Berlin'de olan Beef Grill Club'ın üçüncüsü ise Avrupa'nın ilk alışveriş merkezi olan ünlü Kadewe binasının çatı katındaki Food Hall'de yer alıyor. Kadewe‘nin 2019 yılında yemek katını yenilemeye başlaması ve aynı zamanda çeşitliliği arttırarak daha uzun oturuma uygun yeni restoranları bünyesine katması ile Beef Grill Club da burada yer alan özel restoranlardan biri olarak hayata geçirilmiş.

Designist, Beef Grill Club'ın Kudam ve Mall of Berlin'deki restoranlarının iç mekan tasarımlarını benzer detaylarla oluştururken Beef Grill Club Kadewe'de ise konumunun ve bulunduğu katın yenilenen yüzüne daha uygun bir tasarım olması için modern bir konsept belirlemiş.

Ferah ve geniş bir girişe sahip olan restoranın tam ortasında, yemek katından gelenleri karşılamak üzere özel bir bar tasarlanmış. Barın ön cephesi, özel olarak tasarlanan CNC kesim üç boyutlu masif meşeden yapılmış gövde ile kaplanarak mekana dinamik bir enerji verilmiş. Pedralli marka gerçek deri, döner mekanizmalı bar sandalyeleri seçilerek, mekanda dinamiklik ve rahatlık işlevsel olarak da sağlanmış.

Arkası aydınlatmalı, etlerin dinlendirildiği Himalaya tuz blok duvarlı büyük et buzdolabı ve açık mutfakta pişirme ünitelerinin arkasındaki canlı yeşil seramikler ile müşteriyi cezbeden bir giriş tasarlanmış. Mekanın geri kalanında ise mat su yeşili tonlar kullanılarak sıcak bir atmosfer oluşturmak hedeflenmiş.  Zeminde kullanılan siyah, beyaz, gri tonlarda dinamik desenli İtalyan seramikler ile tüm mobilyalara fon oluşturularak, bütüncül bir mekan oluşturulmuş.

Eskitme bakır Dr.Light tasarım aydınlatmalar, mat siyah renkle birlikte kullanılarak mekan zenginleştirilmiş ve aynı zamanda hissettirilmek istenen endüstriyel his sağlanmış. Tavan yüksekliğinin az olması sebebi ile alçıpan kullanımı tercih edilmemiş. Tavan siyah renge boyanmış ve bakır çıtaların çapraz bir şekilde kurgulanarak asılmasıyla ferah bir hacim elde edilmiş.

Büyük deri sedir oturma grubunun arkasında tasarlanan, Decosteel'in paslanmaz satine bakır levhası ile yapılan ışıltılı şaraplık raflarıyla ve dolaplarla mekana sıcak bir hava verilmesi hedeflenmiş. Tüm sabit mobilyaların uygulamasının Addo tarafından başarıyla yapıldığı mekanda, İtalyan sandalyeler ve Tanju Zarkan tarafından imal edilen masif ceviz ile epoxy karışımı özel tasarım masalar kullanılmış.

Avrupa'nın en ünlü alışveriş merkezinde, çok keyifle yürüttüğü bu projeyi başarıyla hayata geçirmekten mutluluk duyan Designist Kurucusu İç Mimar Aslı Arıkan Dayıoğlu, Titanic Otel'in ve Hasır Restaurant'ın sahibi yatırımcı Aygün Grup'un yurtdışında hayata geçirdikleri başarılı projeler ile daha çok kendilerinden söz ettireceklerini düşünüyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Designist, iki projesiyle iF Design Awards 2022’de finale kaldı!
  • 16.02.2022 16:17

Designist, iki projesiyle iF Design Awards 2022’de finale kaldı!

Designist, Lamartine Otel Taksim ve Ulus Evi projeleri ile mimari ve iç mimari k ...

2022 yılında otel tasarım trendleri nasıl olacak?
  • 15.01.2022 11:24

2022 yılında otel tasarım trendleri nasıl olacak?

İç Mimar Aslı Arıkan Dayıoğlu, 2022 yılında otel iç mekanlarında karşımıza çıkac ...

Titanic Comfort Kurfuerstendamm Berlin otelinde Designist imzası!
  • 04.11.2021 17:16

Titanic Comfort Kurfuerstendamm Berlin otelinde Designist imzası!

İç Mimar Aslı Arıkan Dayıoğlu liderliğinde ulusal ve uluslararası ölçekte ödüllü ...

Lamartine Otel, Designist imzası taşıyor
  • 07.06.2021 16:47

Lamartine Otel, Designist imzası taşıyor

Taksim’deki Lamartine Otel İç Mimar Aslı Arıkan Dayıoğlu liderliğindeki ödüllü i ...

Berlin’deki Beef Grill Club Kadewe’de Designist imzası!
  • 18.03.2021 17:11

Berlin’deki Beef Grill Club Kadewe’de Designist imzası!

İç Mimar Aslı Arıkan Dayıoğlu liderliğindeki Designist, Berlin’de tasarladıkları ...

Designist, The Museum Hotel Antakya ile finalde!
  • 07.02.2021 08:45

Designist, The Museum Hotel Antakya ile finalde!

Designist, The Museum Hotel Antakya Projesi için tasarladığı The Balance Spa ile ...