dünyanın en ücra otelleri

Dünyanın en ücra köşelerindeki rüya oteller

Turizm Merve N. Güreş 25.08.2015
Afrika’dan ABD’ye kadar dünyanın en ücra köşelerinde yer alan oteller ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. İşte o inanılmaz oteller…
Sakin ve sessiz bir tatil hayal eden gezginler dünyanın dört bir yanındaki ilginç otellere akın ediyor. Macera tutkunu gezginler kimi zaman Grönland'ın fiyortlarındaki igloları kimi zamanda Moğol Çölleri'ndeki çadırları tercih ediyor. İşte çoğu insanın haritada bile yerini bilmediği lokasyonlardaki o oteller…

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=d%c3%bcnyan%c4%b1n+en+%c3%bccra+otelleri'>dünyanın en ücra otelleri</a>ni gösteren harita

Arctic Ilulissat, Grönland

Arctic Ilulissat, Grönland

Grönland'ın 3. büyük şehri olan Ilulissat'ta bulunan Arctic Hotel, alüminyumdan oluşan iglolarla dünyaya adını duyurdu. 76 oda ve 9 süitin bulunduğu otelde en çok tercih edilen yapılar ise iglolar. Ren geyiği, Arktic tavşanı gibi av hayvanlarının etlerini menüsünde bulunduran restoran ise şimdiden gurmelerin listelerinde baş köşeye oturdu. Otele Kopenhag üzerinden varmanın süresi ise 7 saati buluyor.

Jade Screen Otel, Huangshan, Çin

Jade Screen Otel, Huangshan, Çin

Çin'in Sarı Dağları'nda bulunan Jade Screen Otel'e ulaşmak için tam 60 bin adım atmanız gerekiyor. Bu zorlu yolculukta dilenirse otelin görevlileri size yardımcı oluyor. Dağların arasında adeta saklı bir vahayı andıran otel geleneksel Çin mimarisinin tüm örneklerini taşıyor. 4 yıldızlı otelde bir masaj merkezi de bulunuyor.

Adrere Amellal, Siwa, Mısır

Adrere Amellal, Siwa, Mısır

Mısır'ın Siwa mevkiinde bulunan Adrere Amellal, adeta çölün ortasına konuşlanmış bir vaha… Kerpiçten yapılmış bir kaleyi andıran otelin en ilginç yanı ise elektriğinin olmaması. Odalarda da özel bir balmumundan yapılan aydınlatma kullanılıyor. 40 odanın her biri doğal görünümü bozmamak adına özel olarak dizayn edilmiş. En yakın yerleşim yerinin yaklaşık 300 kilometre uzaklıkta olduğu otelde, konaklayan her müşteriye bir görevlinin hizmet ettiği tesis doğal bir lüks sunuyor. 

Sossusvlei Desert Lodge, Namibya, Afrika

Sossusvlei Desert Lodge, Namibya, Afrika

Gerçek bir kaçış noktasından biri de Namibya'daki Sossusvlei Desert Lodge… Dağlar ve kum tepeleriyle çevrili otel hem balayı çiftlerinin hem de maceraperest tatilcilerin en gözde tatil mekanlarından biri.   Çölün ortasındaki otelde odalar taş ve camdan yapılmış. Sıcak hava balonuyla safari imkanı da sunan otelin develeri de 24 saat ziyaretçilerin hizmetinde.

Explora Patagonia, Patagonya, Şili

Explora Patagonia, Patagonya, Şili

Aksiyon dolu bir tatil yapmak istiyorsanız Patagonya'daki Pehoe Gölü'ne bakan Explora Patagonia tam size göre. Torres del Paine Milli Parkı'nın ortasında bulunan bu lüks otel, eşsiz bir manzaraya sahip. Rehber eşliğinde yapılacak gezilerle dilerseniz buzulların üzerinde yürüyebilir dilerseniz atla dolaşabilirsiniz. Büyük bir SPA merkezine sahip otele en yakın şehir 170 mil uzaklıkta bulunuyor.

Four Seasons Serengeti Lodge, Tanzanya

Four Seasons Serengeti Lodge, Tanzanya

Tanzanya'nın ortasında 5 yıldızlı tatil keyfi sunan Four Seasons Serengeti Lodge'a ulaşmak hiç kolay değil. Kilimanjaro'nun ortasında yer alan otelin bahçesinden manzaraya baktığınızda filleri ve zebraları görmeniz kaçınılmaz. Farklı restoranları, SPA merkezi ve havuzuyla lüksün sınırlarını zorlayan otelde 77 odası bulunan otel, ilk kez safari yapacak olanlar için ideal bir tesis.

Jumeirah Dhevanafushi, Maldivler

Jumeirah Dhevanafushi, Maldivler

Maldivler de gözlerden uzak bir tatil isteyenlerin ilk tercihi 5 yıldızlı Jumeirah Dhevanafushi. Ülkenin merkezindeki havalimanından 40 dakikalık bir tekne yolculuğuyla varılabilen otel, villalardan oluşuyor.

Tikchik Narrows Lodge, Alaska

Tikchik Narrows Lodge, Alaska

Alaska'nın gizli güzelliklerini içinde barındıran Tikchik Narrows Lodge, ilk tercihi doğallık ve sadelik olanların uğrak mekanlarından biri. Deniz uçağıyla ulaşılabilen otel, balık tutmayı sevenlerin ilk tercihi oluyor. Yerel mutfaktan örnekler sunan restoranı ise av lezzetlerini sevenlerini kendine hayran bırakıyor.

Peter Island Resort and Spa, İngiliz Virgin Adaları

Peter Island Resort and Spa, İngiliz Virgin Adaları

Gizlilik içinden bir tatil hayali kuranlar bin 800 dönümlük Peter Adası'nı tercih ediyor. 31 okyanus manzaralı oda, 20 plaj ön junior suit ve üç lüks villanın olduğu tesiste, birçok özel restoran, SPA ve tam donanımlı marina yer alıyor. Tesise St. Thomas veya Tortola'dan özel yat veya helikopterle ulaşılabilir.

Three Camel Lodge, Moğolistan

Three Camel Lodge, Moğolistan

Gobi Çölü'nün ortasında yer alan Three Camel Lodge, geleneksek Moğol yaşamıyla lüksü birleştiriyor. Deve sırtında Gobi Çölü'nü gezdikten sonra kendinizi ödüllendirip otelde masaj yaptırabilirsiniz. Doğu'nun gizemli havasını solumak istiyorsanız bu oteli gidilecek yerler listenize eklemelisiniz!

Emlaktasondakika.com

dünyanın en ücra otelleri maldivler afrika moğolistan ingiliz virgin adaları alaska