THY, Maldivler’e uçuş sayısını iki katına çıkardı!

THY, Maldivler’e uçuş sayısını iki katına çıkardı!

Dünyanın en fazla noktasına uçan Türk Hava Yolları (THY) tropikal cennet Maldivler'e olan talebin yoğun olduğu sezonda haftada 7 olan uçuş sayısını 14'e çıkarıyor. 

Türkiye ile Maldivler arasında kısa süre önce yapılan turizm , ticaret, tarım, çevre ve kültür alanındaki işbirliği anlaşmalarının ardından tropikal cennet Maldivler'e yönelik turizm potansiyelinin artması için de çalışmalar sürüyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu geçen Şubat ayında resmi ziyarette bulunduğu Maldivler'de mevkidaşı Abdulla Shadid ile buluştu ve 2 ülke arasında 5 anlaşma imzalandı. Bakan Çavuşoğlu Maldivler'de Turizm sektörüne yatırım yapan Türk firmaları olduğuna dikkat çekerek, Türk Hava yollarının da uçuşlarla turizm sektörüne büyük katkıda bulunduğunu söyledi.

VİZESİZ, UÇUŞ DİREKT 8 SAAT

Özellikle balayı çiftlerinin hayallerini süsleyen Maldivler'e gidiş vizesiz. Denizi, bembeyaz kumu ve kış mevsiminde de gidilebilmesi açısından yeni evli çiftlerin tercihi olan Maldivler'e uçuşlar , THY ile geniş gövdeli uçaklarla aktarmasız direkt 8 saat sürüyor.

SAYI 14'E ÇIKIYOR

Türk Hava Yolları, Maldivler Cumhuriyeti'nin başkenti Male'de yer alan ve 7,5 milyon yolcu kapasitesiyle öne çıkan Velana Uluslararası Havalimanı'na uçuyor. 24 Kasım 2012'den beri Maldiv Adasına uçan THY , şu an haftalık 7 olan uçuş sayısını talebin yoğun olduğu dönemde 14'e çıkarıyor. Avrupa, ABD, İngiltere , Rusya gibi ülkelerden yolcular da transit geçiş sağlayan Türkiye üzerinden Maldivler'e uçuşu tercih ediyor. İstanbul-Male arası uçuş fiyatları sezona göre değişiyor. THY, Maldivler'e aynı zamanda meyve, sebze ve balık ağırlıklı olmak üzere yılda yaklaşık 3 ton kargo da taşıyor.

HEM BALAYI, HEM DALIŞ CENNETİ

Maldivler'in balayı çiftlerinin yanı sıra dalış yapmak isteyenlerin de tercihi olduğunu belirten turizmci ve Enlite seyahat firması yetkilisi Ömer Ülke, "Maldivler'de bulunan 1200 adadan yaklaşık 300'ünde yaşam var. Bunlardan 165'i otel ada konumunda. Adalar arası ulaşım deniz uçağı ya da teknelerle sağlanıyor. Adaların yüzde 80 gelir kaynağı turizm. beyaz kumu, palmiye ağaçları ile huzurlu bir destinasyon.

Tüm yıl güneş alan ve soğuk kışlardan kaçmak isteyenler için popüler bir bölge. Aynı zamanda tam bir dalış cenneti. Ziyaretçiler burada su sporları, sörf ve sky diving de yapabiliyor. Su altı güzellikleri, resifler, mercanlar, balık çeşitliliği çok fazla. Maldivler Türk vatandaşları için son dönemde popüler bir turizm destinasyonu haline geldi. ister balayı, ister su altı dalış keşifleri, isterseniz ailenizle gelin. Otellerde kişiye özel hizmetler, okyanus üstü villalar, dalış okulu gibi imkanlar sunuluyor. Maldivler tatili için en iyi zaman özellikle Kasım – Mayıs arası, yani yağışın olmadığı aylar" diye konuştu.

Sabah

Yorum Yaz

Benzer Haberler

THY tarihinin en havalı bilançosu! 737 milyon dolar net kar!
  • 12.08.2022 09:32

THY tarihinin en havalı bilançosu! 737 milyon dolar net kar!

Yılın ilk altı ayında 737 milyon dolar net kâr elde ettiklerini söyleyen Türk Ha ...

THY ile temmuz ayında 7.8 milyon yolcu uçtu!
  • 11.08.2022 09:24

THY ile temmuz ayında 7.8 milyon yolcu uçtu!

Türk Hava Yolları (THY), temmuz ayında iç ve dış hat olmak üzere toplam 7.8 mily ...

DHMİ, THY ve İGA İstanbul Havalimanı'ndan yeni protokol!
  • 08.08.2022 16:27

DHMİ, THY ve İGA İstanbul Havalimanı'ndan yeni protokol!

DHMİ, THY ve İGA İstanbul Havalimanı'nda "Birlikte Karar Alma Projesi Mutabakat ...

THY iklim değişikliğiyle mücadele için "Co2mission" programını hayata geçirdi
  • 02.08.2022 10:10

THY iklim değişikliğiyle mücadele için "Co2mission" programını hayata geçirdi

Türk Hava Yolları (THY) iklim değişikliğiyle mücadelede uçuş kaynaklı karbon sal ...

THY'den 299 TL'ye bilet kampanyası!
  • 02.08.2022 10:05

THY'den 299 TL'ye bilet kampanyası!

Türk Hava Yolları 2-3 Ağustos 2022 tarihlerinde yurt içi uçak bileti alanlara in ...

THY, bu yıl 75 milyon yolcuyu uçurmayı hedefliyor
  • 28.07.2022 11:59

THY, bu yıl 75 milyon yolcuyu uçurmayı hedefliyor

Türk Hava Yolları’nın (THY) çatısı altında 2014 yılından bu yana online alışveri ...