TOKİ'nin Yozgat'ta inşa ettiği Akmağdeni Konutları

Akdağmadeni ilçesindeki 432 konutu sahiplerine teslim ediyor!

TOKİ Ayşe Özlem Kuruca 13.08.2015
TOKİ tarafından Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesine yapılan 432 adet konut sahiplerine teslim ediliyor.
2013 Yılı içerisinde inşaatına başlanılan, Toplu Konut İdaresi işbirliği ile yapılan 3.Etap 432 adet konutun yapımı ve çevre düzenlemesi tamamlanarak 13 Ağustos Perşembe gününden itibaren sahiplerine teslim edilmeye başlanılacak.

Akdağmadeni Beldiye Başkanı Suphi Daştan, hükümetin desteği, belediye ve Toplu Konut İdaresi işbirliği ile yapılan 3. Etap 432 konutun yapımı ve çevre düzenlemesi tamamlandığını belirterek, “13 Ağustos Perşembe günüden itibaren vatandaşlarımıza teslim edilmeye başlayacağız. Hemşehrilerimize vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.

Toplumun temeli ailenin oluşturduğunu, aile denince akla konut geldiğini vurgulayan Başkan Daştan, “Ev olmadan aile olmaz. TOKİ ve belediyemiz iş birliği ile ilçemize 1.Etap 192 konut, 2.Etap 96 konut, 3.Etap 432 konut olmak üzere toplamda 720 konut , 1 cami ve iş merkezi kazandırılmıştır. Bu yapılan konutlar sayesinde vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olma hakkına sahip olmuşlardır. Biz göreve geldiğimizden bugüne, lafla değil eserle konuştuk. Allah bizi lafla konuşanlardan uzak etsin. Bundan sonra da Allah ömür verirse milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu yatırımlarda emeği geçen başta Eski Adalet Bakanımız bekir bozdağ olmak üzere milletvekillerimize, belediye meclis üyelerimize ve belediye personellerimize teşekkür ediyorum. Konutların ilçemize ve sahiplerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

TOKİ Akdağmadeni 432 konut TOKİ Yozgat Akdağmadeni