Artaş İnşaat Kayabaşı ihalesi yener yıldırım
Haberler / Sektörden Haberler / Yener Yıldırım, “Başakşehir’deki nitelikli alıcıya hitap deceğiz”

Yener Yıldırım, “Başakşehir’deki nitelikli alıcıya hitap deceğiz”

Sektörden Haberler 01.04.2015 01:01

Artaş İnşaat yeni projesini markalı konut üreticilerinin yeni rotalarından olan Başakşehir Kayabaşı’nda geliştirecek.

Başakşehir'in nitelikli ve ne aradığını bilen konut alıcıları Artaş İnşaat'ın sevincini yaşıyor. Emlak Konut GYO'nun son dönemde ağırlıklı olarak arsalarını ihaleye çıkardığı Kayabaşı, Artaş İnşaat'ın yeni merkezi olacak. Emlak Konut GYO'nun bu gün gerçekleşen Kayabaşı 6. Etap Arsası'nın ihalesini kazanan Artaş İnşaat, yaklaşık 1200 konut ve ticari ünite yapacak.

Nitelikli alıcılar Artaş İnşaat'ı takip ediyor

Ne aradığını bilen, tercihleri olan ve belli bir ekonomik seviyenin üzerinde gelir elde edenlerin alım yaptığı Artaş İnşaat, bundan sonra aynı özellikleri taşıyan Başakşehir'deki kitlesi ile buluşuyor. İstanbul'un merkezinde yer alan, toplu ulaşım olanağına sahip ve rahat bir hayatı tercih edenler için projeler üreten Artaş İnşaat, yeni projesi için rotasını Başakşehir Kayabaşı'na çeviriyor.

İhalenin ardından bir açıklama yapan Artaş İnşaat Genel Müdürü Yener Yıldırım duyduğu sevinci dile getirerek başarılarını Başakşehir'e götüreceklerinin altını çizdi. Son dokuz yıldaki çalışma ve üretimlerine herkesin şahit olduğunu söyleyen Yıldırım, “Artaş'ın inşaat kalitesini, mantığını, yaklaşımını herkes takdir ediyor. Bu zamana dek bir çok projemizi kaliteden ödün vermeden ve zamanından önce teslim ettik. Emlak Konut GYO ile birlikte devasa projelere imza attık, devletimize milyonlarca lira vergi ödedik. Bunun iç huzurunu yaşıyoruz. Bunların dışında da kendi arsalarımız veya sözleşmelerimiz gereği bir çok projeyi halen sürdürüyoruz” dedi.

“Satışa çıkar çıkmaz tükenecek”

Bu projenin satışa çıktığı anda hemen tükeneceğine inandığını söyleyen Yıldırım, “Son projemiz Avrupa Konutları Kale de dahil olmak üzere bir çok projemiz bekleninin üzerinde bir trafik ile yeni sahiplerini buluyor. Başakşehir'de nitelikli bir alıcı kitlesi var. Bizde buna inanarak arsanın fiyatını oluşturduk. Bölgeye yakışır bir proje gerçekleştireceğiz” diyerek sözlerini noktaladı. 

2. Oturumun tüm bilgileri için tıklayın

Arsanın bilgileri için tıklayın

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com