İki inşaat mühendisi inşaatta çalışırken

Yapı ressamları, inşaat mühendisi olabilecek!

Sektörden Haberler Ayşe Özlem Kuruca 22.10.2015
YÖK’ün aldığı karara göre Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarının Mühendislik Tamamlama Programları arasına ‘Yapı Ressamlığı Öğretmenliği de eklendi.
Yeni karar ile birlikte Yapı Ressamlığı Öğretmenliği mezunlarına da mühendislik tamamlama programına katılma imkanı sundu.

22.05.2015 tarih ve 2014+6369 esas 2015/4914 sayılı karara göre yapı ressamlığı öğretmenliği mezunlarının da inşaat mühendisliği bölümünde mühendislik tamamlama ihtisası yapabilmesi uygun bulundu. Bölüm mezunları sınava Sakarya Üniversitesi'nde girebilecek.

14 Kasım 2015 günü yapılan ilk sınavın ardından programa katılma hakkı kazanan öğrenciler kayıtlarını 21 Ekim 2015 – 6 Kasım 2015 tarihleri arasında www.sausem.sakarya.edu.tr adresi üzerinden yapabilecek. Adaylar için taban puan 50 olarak belirlendi.

Buna göre, ‘Teknik Öğretmenler İçin Düzenlenecek Mühendislik Programlarının Uygulama Esas ve Usulleri Yönetmeliği' kapsamında, Yapı Ressamlığı Öğretmenliği mezunları için mühendislik tamamlama programına giriş sınavı uygulanacak. Sınav Sakarya Üniversitesi tarafından 14 Kasım Cumartesi günü yapılacak. Başvurular 21 Ekim – 06 Ekim tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar www.sausem.sakarya.edu.tr adresi üzerinden alınacak.

50 ve üzeri not alan adayların yerleştirme işlemleri, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından belirlenecek kontenjan çerçevesinde, tercihleri doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Yapı ressamları Mühendislik tamamlama programı İnşaat mühendisi