tügem
Haberler / Sektörden Haberler / TÜGEM, gayrimenkul sektörün sorunlarını görüştü

TÜGEM, gayrimenkul sektörün sorunlarını görüştü

Sektörden Haberler 27.11.2017 14:32

TÜGEM Başkanı Hakan Akdoğan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel ile gayrimenkul sektörünün sorunlarını görüştü.

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği'nden (TÜGEM) yapılan açıklamaya göre, TÜGEM Başkanı Hakan Akdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel'i makamında ziyaret etti. Bakanlığın 'Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik Taslağı'nı görüşe açması kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, Perakende Daire Başkanı Soner Kaya ile Ticaret ve Gümrük Uzmanı Banu Yurtsevenyener'in de hazır bulunduğu belirtildi.

Sektör mensuplarını endişelendiren sorunların görüşüldüğü toplantıda, 'sektörün nitelikli insanların yaptığı bir meslek haline getirilmesi' düşüncesi bakanlık ekibine iletildi. 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel'in yönetmeliğin geliştirilmesi için destek sunan TÜGEM ekibine teşekkür ettiği, dernek olarak katkılarının devam etmesini beklediği bildirildi. 

Açıklamada görüşüne yer verilen Akdoğan, sektörün sorunlarının ortadan kaldırılması için çalışmaları sürdüreceklerini belirterek, "Bu sürecin sonunda inanıyorum ki yönetmelik; amacına uygun, sektörümüzün beklentilerine cevap verecek hale gelecek." ifadesini kullandı.

Ziyaret sonunda Akdoğan'ın Müsteşar Yardımcısı Yücel'e plaket takdim ettiği kaydedildi.