Salih Sağında

Salih Sağında: Doğal afetler karşısında çaresiz değiliz!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 17.08.2016
Salih Sağında, "KUYAŞ gayrimenkul olarak, bir milli mesele kabul ettiğimiz kentsel dönüşümün tam kalbinde yer alıyoruz" dedi.
Kuyaş Gayrimenkul Genel Müdürü Salih Sağında, 17 Ağustos depreminin 17. yıldönümününde kentsel dönüşümde deprem şartnamesi koşullarını milli mesele bilinci ile yerine getirdiklerini açıkladı.

Salih Sağında, "Çok büyük can, mal kaybına ve acıya sebep olması bakımından üzüntüsünü hala içimizde hissettiğimiz 17 Ağustos depremi, binalarımızın ve toplumumuzun böyle bir doğal afet karşısında ne kadar hazırlıksız olduğunu ortaya çıkarttı. Devamında ki toplumsal bilinçlenme sonucunda çıkan yasalar ve düzenlemeler şu anda içinde bulunduğumuz kentsel dönüşüm sürecinin önünü açarak, yenilenmemesi halinde bir sonraki depremde yine üzücü can ve mal kaybına yol açacak binlerce binanın yenilenmesine ve yeni yapılan binaların da gerekli standartlarda üretilmesine vesile oldu ve hala oluyor. Biz de KUYAŞ gayrimenkul olarak, bir milli mesele kabul ettiğimiz kentsel dönüşümün tam kalbinde yer alıyoruz. Hem yeni yaptığımız binalarda hem de kentsel dönüşümle yenilediğimiz projelerimizde en yüksek deprem şartnamesi koşullarını, ticari amaçlı değil tam aksine milli mesele bilinci ile yerine getiriyoruz. Gerekli şartlara uyarsak, doğal afetler karşısında hiçbir zaman çaresiz değiliz." ifadelerini kullandı.

Salih Sağında Kuyaş Gayrimenkul