Gaziantep

Müteahhit dolandırdı, firmasına TMSF el koydu!

Sektörden Haberler 05.04.2017 09:00

Gaziantep'te 100 milyon TL kredi çekip ortadan kaybolan müteahhit ve 5 ortağı için başsavcılıktan karar çıktı.

Gaziantep'te 850 aileye sattığı ancak tapularını vermediği daireleri teminat göstererek 100 milyon TL kredi çekip ortadan kaybolan müteahhit ve 5 ortağı için başsavcılıktan karar çıktı. Habertürk'ün "Müteahhit 100 milyonla kaçtı, koca mahalle ortada kaldı" ve "100 milyon TL'lik vurgunda FETÖ bağlantısı" başlıklarıyla duyurduğu olayda Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, 674 sayılı KHK'ya dayanarak şirkete kayyum atanmasına hükmetti. Kayyum olarak da TMSF atandı. 

Mağdurların avukatı Coşkun Demir, artık sürecin mağdurların lehine işleyeceğini belirtti. Coşkun şöyle devam etti: "İnşaat şirketi dahil, tüm mal varlıklarına TMSF el koydu. Bu, bankalarca yapılan usulsüzlüğün delilidir. En azından bankalar evleri sattıramayacak. Vatandaşın hukuk mücadelesi yanına devleti de alarak devam edecek. TMSF bu kredileri araştırdıkça, eminiz ki bankaların bu FETÖ'cü firmanın saf insanlarını kandırması suçuna iştirak ettiği anlaşılacaktır. Bankalar hakkında da suç duyurusunda bulunduk." 

FETÖ BAĞLANTISI ÇIKMIŞTI 

850 ailenin yıllarca emek verip sahip olduğu evlerini tehlikeye sokan firma ve 5 ortağı hakkında 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ soruşturması başlatılmıştı. Bunun üzerine bankalar, ihtiyati tedbir kararını kaldırıp icra takibine başlamıştı.