Göksu Life / GKS Yapı

GKS Yapı firmasının Göksu Life projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
GKS Yapı

Kentsel dönüşüm ekonomiyi canlandırıyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 09.04.2015
Bağcılar ve Güneşli bölgesinin en önde gelen inşaat firması GKS Yapı, kentsel dönüşümle İstanbul’un en kıymetli bölgelerinin değerini artırıyor.
Kentsel dönüşümde tetikleyici gücün devlet olmasına rağmen vatandaşın ve inşaat şirketlerinin hazır olduğunu belirten GKS Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Göksu, ne yapılacaksa depremden önce olması gerektiğin savundu. Deprem yaşama riskinin her geçen gün yükseldiğini söyleyen Göksu, “Dönüşümün mantığı temelde çok güzel ve iyi. Fakat İstanbul'da deprem olasılığı her geçen gün yükseliyor. Böyle bir depremde Türkiye'nin milli egemenliği bile tehlikeye girebilir. Bu noktada devlet çok iyi düşündü. Kentsel dönüşümle beraber sosyal dönüşümünde beraber gelmesi ve birbirine uyumlu olması gerekir” dedi.

Bürokrasi hızlanmalı

Kentsel dönüşümde bürokrasinin yavaş işlediğine dikkat çeken Göksu, “Vatandaş ve müteahhit aslında kentsel dönüşüme hazırmış ve bir kıvılcım bekliyormuş. Herkes binasını dönüştürmek için deyim yerindeyse sıraya girdi. Fakat bürokrasi yavaş. Ama onların da elini taşın altına koyması gerekiyor. Çünkü bürokratik engellerin aşılması zor oluyor. Örneğin kira desteği kesildiğinde vatandaş inşaat firmalarından istiyor. Biz işi bırakıp bu tür sorunlarla uğraşmaktan imalatı aksatır olduk. Burada işi bırakıp vatandaşın gönlünü almaya çalışıyoruz” diyor.

Çağırıcı Başkan'a teşekkürler

“Devletin burada gelir kaybı olduğu düşünülmesin” diye devam eden Göksu, “Bir tıkanma oldu. Rantsal dönüşüme bence geçilemedi. Aslında vatandaşın binasının yenilenmesi bile kazançtır. Bağlı bulunduğumuz Bağcılar Belediyesi'ne buradan teşekkür etmek istiyorum. Başkanımız Lokman Çağırıcı kentsel dönüşüm harcını talep etmediği gibi elinden gelen her türlü desteği sağladı. Kendilerini tebrik ediyorum. Bizlere yol açıcı oldu” dedi.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Bağcılar Güneşli GKS Yapı GKS Yapı kentsel dönüşüm