Göksu Life / GKS Yapı

GKS Yapı firmasının Göksu Life projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
GKS Yapı Hasan Göksu

GKS Yapı hangi kentsel dönüşüm projelerine imza atıyor?

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 09.04.2015
Bu zamana kadar İstanbul’un merkez ilçelerinde pek çok konut projesi inşa eden GKS Yapı, artık kentsel dönüşümde ilerlemeyi planlıyor.
İnşaat alanında yirmi yıldan beri Pendik'te Kiptaş Aydos Villalları, Eyüp, Bahçelievler ve Bağcılar'da hasılat paylaşımı ve kat karşılığı olarak konut projeleri geliştiren GKS Yapı, ticari gayrimenkullerin gelişimini de üstleniyor. 

Ağırlık merkezini kentsel dönüşüm projeleri olarak belirlediklerini söyleyen GKS Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Göksu, halen üç projede şantiyelerini devam ettiğini kaydetti. Bununla birlikte 3 projede de görüşmelerin devam ettiğini belirten Göksu, ayrıntılı olarak şu bilgileri verdi:

Şantiyesi devam edenler

1 - Göksupark Göztepe: 

Göksupark Göztepe'de 4 blokta 240 konut var. Yüzde 50 oranında kat karşılığı yapılıyor. 8 dönüm arsanın üzerinde 12 bina vardı. İnşaat alanı 24 bin metrekare. Diğer parseller alınarak dönüşüm yapıldı. Mahmutbey Metro İstasyonu'nun karşısında yer alıyor. Kapalı yüzme havuzu, kapalı otopark ve sosyal donatı alanlarına önem veren nefis bir aile sitesi oluşturuldu. Orada ayrıca komşuluk ilişkilerini güçlendirecek 300 metrekarelik bir salona yer verildi. Düğün, nişan, sünnet, cenaze ve özel günlerde toplanılacak bir salon oldu. Sırf bu salonun varlığı için daire alımı yapanlar bile oldu. Projenin yüzde 65'i yeşil alana ayrıldı. İleri mühendislik hizmetleri ile inşa ediliyor. Şu anda projenin yarısı satıldı. Lansman fiyatından metrekaresi 3 bin 750 - 4 bin lira civarında satışlar devam ediyor. Maliyetler yükseldiği için yakında fiyatı artıracak. Projenin temeli Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İBB Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve Yıldız Teknik Üniversitesi rektörünün katıldığı bir törenle atıldı. Ocak 2015'te inşaat başladı. Teslimleri Ocak 2017 olarak planlanırken Sn Bakanımız Güllüce bu süreyi 18 aya indirdi. Biz de gerekeni yaparak sözümüzde duracağız. 

2 - Göksulife:

Göksulife Güneşli Merkez'de yer alıyor.  Arsası için 8 bina yıkıldı. Kat karşılığı yöntemi ile 100 konut ve dükkanlardan oluşan bir karma proje olacak. 3 bin metrekare arsa üzerine 15 bin metrekare inşaat alanı gerçekleştirilecek. Güneşli değeri sonradan anlaşılan bir yer. Konut alıcıları değerini yeni anlamaya başladı. Göksulife bölgedeki teknolojik, markalı ilk konut projesi. Tam Güneşli meydanda yer alıyor. Burada da konutların yüzde 50'si satılırken Haziran 2016'da teslim edileceği açıklandı. 

3 - Göksutower: 

Göksutower Güneşli'de yer alan 2 parselden oluştu. 2 bin metrekare üzerine 10 bin metrekare inşaat alanı gerçekleştirilecek. Tek blok üzerine yükselecek olan projede 65 konut ve 10 dükkan yer alacak.

4 -Ticari gayrimenkul projesi:

Taahhüt işi olarak gerçekleştiriliyor. Mahmutbey'de 100 bin metrekarelik iş alanı ve fabrika inşa ediliyor.

GKS Yapı'nın görüştüğü projeler: 

Dört projenin yanısıra bölgenin en ileri gelen firması olan GKS Yapı'ya proje teklifleri de yağıyor. Bunların da yine kentsel dönüşüm projeleri olduğuna dikkat çeken Göksu, yine üç proje ile görüşmelerini aralıksız yürütüyor.

1- Bağcılar Güneşli'ye 400 konutlu proje geliyor

Bağcılar Güneşli'de 400 konutlu proje için görüşmeler devam ediyor. Arsası 10 bin metrekare. İnşaat alanı 50 bin metrekare olacak. 127 hak sahibinin yüzde 80'i ile anlaşıldı. En geç yılın üçüncü çeyreğinde inşaata başlanacak. 

2- Güneşli'ye bir kez daha karma proje yapacak

Güneşli'nin merkezi bir lokasyonunda 20 dönüm arsa üzerine karma proje geliştirilecek. Arsanın bir kısmı satın alındı. Halen çalışmalar devam etmekle beraber yaklaşık 110 bin metrekarelik inşaat alanı olması planlanıyor. İş merkezleri, otel ve konut yapılacak.

3- Kentsel dönüşümden vazgeçmeyecek

Bağcılar'dan bir türlü kopamayan GKS Yapı 80 kadar hanenin bulunduğu ada bazlı bir dönüşüm projesinin çalışmalarını da sürdürüyor. Arsa sahiplerinin yarısına teklifler yapıldı. Burada sadece 170 civarında konut inşa edilecek. İş yeri olmayacak. İnşaat alanı 17 bin metrekare olarak hesaplanıyor.

Temiz işten yanalar

Kendi yaptıkları işlerde her şeyin tamam olmasına özen gösterdiklerini belirten Göksu, “İnşaat tamamlandığında kirli bölge kalmasına izin vermiyorum. Bunun için kurduğum inşaat temizleme ekibim var. Bundan başka hukuki ve mali hiçbir eksiklik bırakmadan konut alanlara huzurla yaşayacakları bir evin anahtarını teslim ediyorum” diye konuşuyor.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

GKS Yapı Güneşli GKS Yapı Hasan Göksu