Kumru Ankara / Kuzu Grup

Kuzu Grup firmasının Kumru Ankara projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu

İstanbul’un her bölgesi için yüzde 50 rant vergisi alınmamalı!

Sektörden Haberler Ayşe Özlem Kuruca 18.01.2015
Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, rant vergisi ile ilgili açıklamada bulundu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 14 Ocak 2015 günü yapılan rant vergisi açıklaması, inşaat sektöründe büyük yankı uyandırdı.

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Kentler gün geçtikçe değer kazanıyor ve gelişiyor. Buna bağlı olarak atılan doğru adımların her zaman destekçisiyiz. Bu vergilerden elde edilecek gelirin kentsel dönüşüme ve belediyelere aktarılması yerel yönetimlerin güçlendirilmesine ve kentsel dönüşüme yeni bir finans olmasına imkân sağlayacaktır. Ancak İstanbul'un her bölgesi aynı olmadığından dolayı her bölge için yüzde 50 rant vergisi alınması, imar artışını eksi yönde etkileyecektir. Bu işin adil olarak çözümünün sağlanabilmesi için mevcut imar planlarının kazanılmış hak haline getirilerek, bir milat oluşturmak ve bu milattan mülk sahibinin talebi ile bir imar artışı olması halinde vergilendirmek, imar hakkının kamu tarafında düşürülmesi halinde de kaybolan hakkı tanzim etmek, daha realist olacaktır.  Birçok yasada olduğu gibi bu yeni yasal düzenlemelerde de eksiklikler olabilir, bunları kötü amaçlı kullanmak isteyenlere ilişkin tedbirlerin alınması da ihmal edilmemelidir" dedi.

 

rant vergisi Özen Kuzu Kuzu Grup