İnşaat sektörü

İnşaat sektörü temsilcileri referandum sonucunu değerlendirdi!

Sektörden Haberler 17.04.2017 13:13

Türkiye'nin yüzde 51'i anayasa değişikliğine 'evet' dedi, inşaat sektörü temsilcileri yatırımlarını öne çekti.

Gayrimenkul sektörü temsilcileri anayasa referandumundan çıkan 'evet' kararını değerlendirdi.

Özyurtlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt: “Siyasi istikrarla birlikte yabancı yatırımcının Türkiye'ye gelmesini bekliyoruz”

tamer özyurt

Türk halkı olarak bir seçimi daha demokratik bir ortamda geride bırakmanın huzurunu yaşıyoruz. Türk seçmeni, yüzde 51'lik oyla yeni yönetim sistemine evet dedi. Öncelikle seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Türkiye'de  başkanlık sistemi artık resmen onaylandığına göre, Türkiye'nin önünde siyasal istikrar noktasında bir sorun kalmamıştır. Siyası istikrarla özellikle gayrimenkul sektörü, büyük ölçüde rahatlayacaktır. Yabancı yatırımcılar başta Suudi Arabistan ve Katar olmak üzere Körfez ülkeleri ve Arap dünyasından da ciddi yatırım geleceğini düşünüyorum. Kısa ve orta vadede Arapların 120 milyar dolar ve üzeri yatırım yapacağı beklentisi var. Tüm bu yatırımların bir süredir durgunluk yaşayan gayrimenkul sektörünü canlı günlerine dönmesini sağlayacaktır. 

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar: “Ertelenen yatırımlar seçim sonuçlarıyla hayata geçecek”

bilent dündar

16 Nisan referandum sonuçlarına göre Türkiye, yüzde 51'in üzerinde bir oyla başkanlık sistemine evet dedi. Seçim sonuçlarının Türk halkına, Türk siyasetine ve Türk ekonomisine hayırlı olmasını diliyoruz. Bir süredir referandum sonuçlarına kilitlenen Türk halkı, bugün itibarıyla ertelemiş olduğu yatırımları için start verecektir. Türk ekonomisinin kalbi olarak nitelediğimiz gayrimenkul sektöründe ciddi bir canlanma bekliyoruz. Ertelenen ev sahibi olma hayalini hayata geçirecek olan gayrimenkul yatırımcısı hem sektörün canlanmasını sağlayacak hem de Türk ekonomisine can suyu katacaktır. Seçim sonuçlarıyla birlikte ertelenen yatırımların hayata geçmesini bekliyoruz. Siyasi istikrarla gelecek yeni yatırımlar Türk ekonomisine rahat bir nefes aldıracaktır.