Batışehir / EgeYapı Group

EgeYapı Group firmasının Batışehir projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
konut kredisi faiz oranları

'Faiz indirimi, sektörümüze olan güvenin önemli bir göstergesi'

Sektörden Haberler Emine Pile 10.08.2016
Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, bankaların konut kredi faiz oranlarında indirime gitmeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, konut kredi faizlerinde yapılan indirime ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Yapılan açıklama şu şekilde; "Sayın Cumhurbaşkanımızın uzun süredir gündeme getirdiği, yakın zamanda ise bankalara somut bir şekilde çağrı yaptığı faiz oranlarına ilişkin kalıcı iyileştirme çağrısının cevap bulması, gelişen ekonomimizin çarklarına ihtiyacı olan ivmeyi kazandırarak hem mevcut yatırımlara moral verecek hem de gelecek yatırımlar için bir fırsat algısı oluşturacaktır. 

Bu çerçevede gayrimenkul sektörü olarak Emlak Konut öncülüğünde başlatılan ve GYODER çatısı altında genişletilen kampanya ile aylık 0.70 faiz oranıyla tüketicilere uzun zamandır bekledikleri imkânı tanıyor, böylelikle de ekonomiye olan katma değerimizi artırıyoruz. Geliştiricilerin karlılıklarından vazgeçerek hayata geçirdiği bu kampanyalara bankaların da destek vermesi, ortak akıl ve birliktelik mesajı için ayrı bir önem arz ediyor. 

Kampanya ile birlikte oluşan talebe istinaden bankalarımızın da konut kredi faizlerinde indirime gitmeleri, özellikle sektörümüze olan güvenin önemli bir göstergesidir. Bu hareketlenmenin tüm bankalar nezdinde dikkate alınmasını temenni ediyoruz. Bu iyileştirme herkese kazandıracaktır. Tüketiciler, markalar ve bankalar birlikte fayda sağlayacaktır. Böylelikle ekonomik anlamda hedeflediğimiz noktalara tüm tarafların katkılarıyla ulaşabiliriz."

İnanç Kabadayı faiz indirimi konut faiz oranları Ege Yapı